Vitajte v našom Literárnom klube

Stvoril ma Boh.
A stvoril ma ženou.
Občas odvážnou, občas pojašenou...
no predovšetkým citlivou.
Rada sa smejem a často plačem.
Mužom sa hysterická pozdávam...
nevidia, čo by vidieť mali.
Svet pocitov je dokonalý.

Jeseň u nás

Mám rád jeseň.

Kroky matky

Tisíce krokov hore - dolu,
od sporáka k stolu
a zase späť.
 
 
Chodník vyšliapaný
od tisícich krokov
mnoho mnoho rokov 
známy naspamäť.
 
 
Z tvrdého kameňa,
po dlhom chodení,
sa tisíce krokov na lásku premení.
 
 
Požehnané kroky.
Posvätená láska.
Kde sa berie, rodí,
kde stále dorastá?
 
 
Rast, ten jej dáva BOH.
Nero

Nič nemusíš

Nič nemusíš,

len

Či ľúbim ťa

Či ľúbim ťa?

Vedieť chceš.

Áno.

Si moje slnko, moje ráno

si mi istiace lano

nad priepasťou života.

si prístav, kotva, istota...

 

Plačeš.

Prečo?

Čo sa stalo?

 

Kto vie povedať, pre čo ľúbi

ľúbi málo. 

Fialka 10

Niekto ju jemne fackal a dohováral, aby sa prebudila. Najskôr ju prepadla bolesť hlavy, hneď nato si uvedomila situáciu. Prudko otvorila oči. Ležala na posteli a spútané ruky boli pripevnené o stĺp postele. Hneď ako spozoroval, že precitla, jej dlaňou prikryl ústa. Okamžite ho pohrýzla a zboku kopla. Takmer ho zrazila z nôh, ale ruku nestiahol.
"Prestaň Emily! Neublížim ti, iba buď ticho, vysvetlím to!" zasyčal jej pri uchu.

Obsah: 

Fialka 9

Precitla na chlad. Zachvela sa a prinútila nadobudnúť  plné vedomie. Spod privretých viečok pátravo skontrolovala miestnosť. Vlhko a pach potuchliny ju nenechal na pochybách. Temnica. Ťažké, masívne dvere s dreveným, zatvoreným okienkom. Cez malé, zamrežované okienko pod stropom, prenikali dnu posledné lúče za-padajúceho slnka. Vstala zo slamníka. Stratila rovnováhu, pridržala sa múru, aby sa miestnosť prestala krútiť. Postavila sa až ku dverám, aby dovidela v akom uhle dopadá svetlo. Je na severe.

Obsah: 

Fialka 8

 

Prebralo ju trešťanie hlavy. Smrkla, lebo mala nepríjemné, plné pri-nosné dutiny. Kovová pachuť v ústach napovedala, že jej krvácal nos. Konečne dokázala otvoriť oči. Sedela v koči. Niekto ju uchopil, pridržal, priložil jej k ústam mech s vodou. 
"Pite mylady!" strohý príkaz, muža v maske. Bola smädná, ale keď prvý krát prehĺtla a spoznala príchuť, odtiahla sa.
"Nie." Zmohla sa na za-šepkanie. Drsne ju zdrapol za zviazané ruky a pritiahol.
"Pite, inak vás zase budem nútený, udrieť do hlavy!" zavrčal a jeho pichľavé, tmavé oči sa zabodli do tých jej. Pokrútila hlavou. Hrubo ju zvalil na ležadlo. Snažila sa brániť, ale ešte bola príliš slabá a omámená. Strhol jej ruky na brucho, kľakol naň kolenom, čím jej znemožnil pohyb. Rukou jej drsne pritlačil na čelo a zapchal nosné dierky.

Obsah: 

Fialka 7

Obliekla si smotanové, večerné šaty. Rebeka jej zaplietla do červenej hrivy zopár saténových kvietkov, takže vyzerali ako korunka. Jolie posmrkávala, Rebeka štebotala. "Ty tajnostkárka, vôbec by ma nenapadlo, že ma predbehneš. Aj keď by som si myslela, že vojvoda vystrojí obrovskú, okázalú svadbu." "Keďže som nebola uvedená do spoločnosti, je to takto lepšie." "Tak teraz to vojvoda napraví. Spôsobíš senzáciu, si prekrásna, exotická, sršiaca temperamentom." "Nebudem chodiť do spoločnosti." "No pravdaže, aby si sa znemožnila? Ešte si klebetníci pomyslia, že s tebou niečo nie je v poriadku. Roznesú ťa na kopytách." "Kašlem na nich." Odfúkla. Rebeka sa zachichotala.

Obsah: 

Fialka 6

Vyhŕkli jej slzy, čo ju samu zaskočilo. Neplakala... už si ani nepamätala, kedy naposledy. Teraz by sa rozrevala, ako malé dieťa. Potlačila pocit úzkosti, aj žiaľu. Nebude plakať! Utečie... áno, zalezie niekam, kde ju nikto nenájde... tých pár týždňov. Nie, hlúposť. Nahnala by strachu Jonasovi, aj Jolie... a nič by sa nezmenilo. Ak vojvoda podá sťažnosť, je jedno kam zalezie. Kráľ sa tým bude zaoberať. Nie, nebude utekať, ako zbabelec. Ak podá vojvoda sťažnosť, postaví sa pred kráľa a predloží svoje dôvody. A ak ju skutočne prinútia sa vydať, aspoň sa nevzdala bez boja. Pri pomyslení na manželstvo s vojvodom, jej stiahlo hrdlo úzkosťou. Nie, nebude sa báť. Nejako to už len dopadne. Musí sa porozprávať s Jonasom. Z myšlienok ju vytrhlo klopanie.

StránkyZircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.