Skočiť na hlavný obsah

Lara 32

Pridal aknit11
dňa 25.09.2014 15:41

Vyšla pred budovu a posadila sa na schody. Kilian si k nej prisadol.
"Vedeli ste, že ma ten nôž?"
"Vždy ho zo sebou majú...aby ukončili, ak treba...ehmmm...je to vec cti, ale musí mať...musíte mu to dovoliť."
"Kde ho dočerta mal? Veď ho prehľadali..." Nechápal.
"Stavím sa, že neuveríte..." Uškrnula sa. Neveriacky zažmurkal.
"To hádam nie...neboja sa, že sa nechtiac vykastrujú?"
"Asi im je to jedno, ale pre istotu tam majú také špeciálne puzdro, bol to mudžahíd (bojovník, ktorý vedie džihád-boj proti pohanom) ale taký ehmmm...dosť extrémistický, sú zo starej školy." Podala mu prijateľné vysvetlenie.
"Dovolili ste mu vziať si život? Teda...zaujíma ma...môže mu to dovoliť hocikto, alebo...prečo vy?"
"Môže mu to dovoliť nadriadený, alebo človek proti ktorému sa prehrešil a ten mu dal rozhrešenie."
"Takže ste mu odpustili, že zabil vášho priateľa?" ticho hlesol.
"Tak, či tak umieral, nebolo čo riešiť." Pokrčila plecami.
"Odkiaľ ho vlastne poznáte, čo sa stalo...povedali ste mi, že sťal vášho kamaráta. Kde ste s nimi vlastne prišli do styku? Sú to nebezpečný fanatici..."
"Vlastne tak nejak náhodne, som na nich narazila v púšti, bola som ešte malá...mysleli si, že som chlapec, neviem ich mená, ani nič iné, vtedy som sa odtiaľ dostala a...neviem, nerada nato spomínam...mám určite výpadky a som len rada...jedno viem iste...ak sú tam ďalší, budú v amoku vraždiť a všetci do jedného sú ožiarený." Vysvetľovala.
"Majú nejakú nukleárnu zbraň, alebo niečo podobné?"
"Nie, zbraň nie...nedokážem vám to vysvetliť...mám okno, nespomínam si, ale toto viem určite." Zaklamala, lebo nevedela, ako mu to logický zdôvodniť. Chvíľu mlčal.
"Ako ste sa odtiaľ dostali živá a prečo vás považujú za diabla..."
"Možno preto, že som ich zopár poslala do pekla? Prežila som medzi nimi osem mesiacov, ale tam prežije len ten, kto je silnejší, takže nato nerada spomínam...odpusťte moju neochotu o tom rozprávať, možno niekedy inokedy, možno nikdy...kde je ten Dirmasel?! " Zmenila tému, vstala, oprášila zadok a poobzerala sa. Stál za ňou aj s ďalším kolegom. Obaja na ňu hľadeli s akousi účasťou a zdesením.
"Načúvali ste?!" kyslo podpichla. Pomaly prikývol.
"Super aspoň preskočíme vypočúvanie a obviňovanie z ne-spolupráce...ľútosť si strčte za klobúk...ideme, alebo si ešte objednáte pizzu?!" netrpezlivo ich zvozila. Rukou jej mlčky pokynul k autu. Všimla si, ako ju v spätnom zrkadle pozoruje.
"Môžete mi povedať detektív z akého dôvodu na mňa zízate?!" zádrapla.
"Uvažujem nad tebou, neviem kam ťa mám zaradiť. Jedno by ma ale zaujímalo. Prezrel som si tvoj spis, poslali mi ho tvoji priatelia..." Prevrátila očami.
"Ako je to možné, že sa vždy zapletieš s nejakou extrémistickou bandou teroristov? Máš takú veľkú smolu, alebo je v tom niečo viac?"
Lara sa zaškerila.
"Hádam len prepána Jána nepredpokladáte, že vám odpoviem." Muži v aute sa zasmiali.
"Si šašo Lara, je ťa škoda. Máš veľký potenciál, ale ak takto budeš pokračovať, umrieš mladá. Dobrodruhovia umierajú mladý!" za-filozofoval.
"Nie som dobrodruh, detektív. Iba nemám na výber, prenasleduje ma minulosť a ak chcem mať budúcnosť, musím doriešiť problémy minulosti."
"Nerozvedieš nám to?!" vyzval ju druhý z detektívov. Pokrčila plecami, drzo sa zaškľabila, čím im dala jasnu odpoveď a zadívala sa von oblokom. Dorazili na miesto. Oblasť už bola uzavretá. Špeciálna jednotka v nukleárnych oblekoch vyrazila na miesto masakru a kontrolovala hodnoty žiarenia. Pokynuli im, že miesto je negatívne a tak sa pobrala za Dirmaselom.
"Svedkovia tvrdia, že vybehol z tej prvej budovy...sú určené na demoláciu, už pozajtra. Budú sa tu stavať nové obytné priestory, ale tieto domy sa musia zbúrať." Vysvetľoval jej v krátkosti.
"Našli ste niečo v to dome?"
"Nič zvláštneho, zrejme sa tu ukrýval, ale nenašli sme tu stopy po dlhodobom užívaní tých priestorov."
"Čo tie ostatné?"
"Prezreli sme ich, ale nič sa nenašlo, žiadne stopy, žeby tam pobýval. Nevieme odkiaľ prišiel, ani prečo mu preskočilo...ale ak tvrdíš, že patrí k extrémistom, zrejme to plánoval..." Prikývla a pobrala sa k ďalším budovám. Zaujal ju vysoký múr, ktorý oddeľoval budovy od parku za nimi.
"Lara veľmi sa nevzďaľuj, nech to najskôr skontrolujú, aby tu nebolo nejaké svinstvo." Upozornil ju druhý detektív.
"Je veľkým hriechom voči histórií, zničiť tie budovy. Majú krásnu architektúru. Predpokladám, že sú zo začiatku osemnásteho storočia, hmmm...možno si ich kúpim..." Zamyslene podotkla a vošla do vchodovej klenby posledného z domov. Obzerala si stropy, neobyčajnú fasádu. Zazrela prasklinu, ktorá sa tiahla po strope a stene až dole.
"Asi je narušená statika, pravdepodobne sa nedajú zachrániť, ak je tá budova prasknutá, až do základu...a aký prekrásny dvor." Hundrala si popod nos a uveličená prešla až do polovice, kde v strede stála kamenná lavička a fontána. Nefungovala, bola obrastená machom a zelinou, ale Lara si dokázala predstaviť, ako to tu muselo kedysi vyzerať.
"Lara nechcem robiť paniku, ale mení sa polarita okolia. Asi dvadsať metrov vľavo, mala by si vypadnúť." Upozorňoval ju James.
"Teplotný rozdiel? Elektromagnetické zmeny?" Spýtala sa náhlivo a poobzerala.
"Lara?" ozvalo sa v dlhej vchodovej klenbe. Kilian ju už hľadal.
"Som v poriadku, už pôjdem, doprajte mi trochu súkromia, dýcham históriu týchto budov." Ohlásila sa.
"Keď dodýchate tu plieseň a potuchlinu, čakám na vás vonku." Odvetil podpichovačne.
"Ste barbar Kilian!" odpoveďou jej, bol hlasný smiech. Rukou prešla po operadle lavičky s miniaturnými kamennými vtáčikmi na okrajoch.
"No nie je to krása?" zašepkala.
"Lara, otvára sa za tebou! Otvára sa, bež!" Skríkol James. Vystrelila, ako šíp, aby získala náskok, nevedela, čo vypadne. Vrhla pohľad za seba a zdúpnela. Zo zeme sa zbieralo najmenej pätnásť saracénov.
"Préééč! Bežte!" Kričala Lara vybiehajúc z chodby. Jej hlas zadunel spod klenby a muži nechápavo hľadeli na dievča, vzdialené asi sto metrov, ktoré vyletelo z budovy, akoby horela. Zdreveneli úžasom, keď sa za ňou vyhrnula horda divoko vyzerajúcich , šialene revúcich mužov, ktorý mávali okolo seba šabľami.
"Préééč, bežte preč, rozsekajú vás na kusy!" revala z diaľky, ženúc sa pred nimi.
"Polícia! Odhoďte zbrane!" Zreval Dirmasel do megafónu.
"Potrebujeme posily! Vylezte z tých budov!" V panike zase kričal druhý detektív do vysielačky špeciálnej jednotky. Kilian zamieril revolverom a vystrelil. Útočník, ktorý už-už dobiehal dievčinu, zreval a zrútil sa na zem, pustiac meč a uchopiac si krvácajúcu nohu. Ozval sa druhý výstrel a zvalil sa ďalší saracén, najbližší k Lare. Nemeškala a zdrapla meč, pretože ostatný jej nadbehli a odrezali od únikovej cesty. Obrátila sa k saracénom, pripravená bojovať. Keď jej za chrbtom zaerdžal kôň, paralyzovaná prekvapením zaregistrovala akurát, že popohnal koňa a obrovským oblúkom, chce ponad ňu preskočiť. Reflexívne sa skrčila, prikryla si hlavu, aby ju kopyto nezasiahlo...hlava saracéna dopadla vedľa nej o pár sekúnd neskôr...cúvla akoby tušila.... templársky rytier v plnej zbroji, za nim druhý a ďalší...bolo ich päť. Okamžite sa pustili do saracénov. Kilian sa k nej rozbehol, zaregistrovala ho kútikom oka, ale zamestnával ju jeden z moslimov, ktorý na ňu zúrivo dorážal. Vodca križiakov zastavil Kiliana jediným úderom svojej železnej rukavice do tváre. Zrútil sa na zem a Lara sa k nemu rozbehla, pomedzi bojujúcich, vyhýbajúc sa ostriam.
"Ochráňte dievča!" Silným hlasom zahrmel vodca rytierov. Dvaja z nich zoskočili z koni a okamžite sa postavili po jej boku.
"Odhoďte zbrane! Polícia!" Reval Dirmasel úplne bez zmyslov, do všeobecného zmätku, ktorý nastal, pretože boj odohrávajúci sa pred nimi ich dezorientoval, spôsobil chaos. Netušili na koho vlastne majú útočiť.
"K paľbe pripraviť!" Zavelil šéf špeciálnej jednotky.
"A do koho máme strieľať? Neútočia na nás, zabíjajú sa medzi sebou" Zachrapčalo vo vysielačke. Veliteľ vrhol spýtavý pohľad na Dirmasela.
"Počkáme...nech to medzi sebou vybavia a ostatok zatkneme." Rozhodol detektív.
"Mám halucinácie, alebo sú to križiaci? A pozrite na dievča, akoby bola jednou z nich...kruci! Takmer ju ten moslim zaťal!" Skríkol druhý detektív fascinovaný. Rytieri si veľmi rýchlo poradili so skupinou saracénov. Keď stíchlo rinčanie zbraní, opreli meče o zem, pokľakli na jedno koleno a prežehnali sa. Lara to urobila takmer automatický, zároveň s nimi.
"Vade in pace. Requiem aeternam dona eis, Domine!" (Choďte v pokoji. Odpočinutie večné, daj im o Pane!) Zahrmel vodca. Povstali a najstatnejší z rytierov sa pred ňou vztýčil. Nesiahala mu ani do pŕs. Obozretne pred nim cúvla. Očami ho rýchle zhodnotila. Na ruke mal časovač.
"Sir Janus, predpokladám." Hlesla a opäť o kúsok cúvla.
"Odhoďte zbrane, polícia!" Ozvalo sa zase z megafónu. Rytier znudene fľochol smerom k malej armáde, ktorá sa rýchle približovala, akoby to bol len otravný hmyz.
"Nenechajte sa rozptyľovať výsosť...silové pole ich k nám nevpustí." Informoval ju a vysadol na žrebca.
"Výsosť?! Ty si čo za pomätenca?" Hrklo v nej .
"Vaša povesť vás predchádza, tvrdia o vás, že ste veľmi múdra a vynaliezavá, rád vás konečne spoznávam osobne...áno som sir Janus." Jemne sa uklonil a cítila, že aj pod helmicou sa usmial.
"To je sir Arnival, sir Raymond, sir Esteban a sir Zachrus." Oslovený sa pred ňou postupne ukláňali.
"Máme rozkaz odviesť vás do bezpečia, výsosť....takže, pôjdeme? Sir Arnival, postarajte sa o spomienky týchto ľudí." Kývol hlavou smerom k policajtom, ktorý úplne dezorientovaný pobehovali a narážali do neviditeľnej bariéry. Oslovený krátko prikývol a vodca k nej vystrel ruku v rukavici, aby sa ho uchopila. Ničomu nerozumela.
"Zbláznili ste sa? Nikam nejdem, kam ma vlastne chcete zobrať, desíte ma, čo ste zač?!" Pobúrená cúvla a očami merala vzdialenosť k policajtom.
"To by som nerobil, budeme prinútený ich pozabíjať, ak prekročíte silové pole." Upozornil ju, pretože si všimol jej pohľad. Policajti sa k nim rozbehli, ale akoby narážali na neviditeľný múr, padali.
"Váš otec si želá vás vidieť, výsosť. Nerobte mi to prosím ťažšie, mám dovolené použiť aj donucovacie prostriedky. Odvediem vás aj násilím...ja nie som sir Ian, mňa neovládnete svojim šarmom, plním rozkazy a rozkaz znel priviesť vás, aj násilím, ak treba!"
"Môj otec je mŕtvy!" Skríkla a zase cúvla.
"Toho psychopata, ktorý prišiel nato, že nie ste ako ostatný a experimentoval na vás, nepovažujte za otca. Nie je nim." Chladne jej vysvetlil a znovu natiahol ruku. Na viac nečakala a rozbehla sa. Nie smerom k polícií, bála sa, žeby ich naozaj pozabíjali, ale smerom do posledného z domov. Rytier zahrešil a popohnal koňa. Zohol hlavu pod klenbou. Lara bežala do prostred dvora.
"James otváraj trhlinu, je jedno kde!" Zrevala.
"Nemôžem, to silové pole...sa nedá obísť!" Ozvalo sa v náušnici. Zahrešila a zabočila hore schodmi. Rytier musel zosadnúť a rozbehol sa za ňou.
"Rozumieš tomu, čo sa tu deje?" Vyhŕkol James zadýchaný v reproduktore náušnice, akoby on sám bežal.
"Nemám ani potuchy, všetkým preskočilo! Ten šialený templár, ma má niekam odviesť! Musíme na strechu, možno tam prerazíme to silové pole" Vyrážala zo seba berúc schody po dvoch. Rytmické cvendžanie ostrôh a brnenia, ju nenechalo na pochybách, že ju prenasleduje. Na štvrtom poschodí zastavila a nakukla, kde je. Fučal o poschodie nižšie. Pozrel smerom hore, akoby vedel, že ho pozoruje.
"Nooo...ako to ide rytier?" Zaškerila sa. Predný kryt mal otvorený a ona si uvedomila, že cez oko, až na líce sa mu tiahne nebezpečná jazva. Bol to mladý muž niekde okolo dvadsaťpäť rokov. Opražil ju pohľadom.
"Ste ako veverica, výsosť...prestaňme sa naháňať, ako malé deti." Začal zmierlivo.
"Ale kdeže...práve teraz to začína byť zaujímavé, zrejme ste zanedbávali beh so záťažou...uvidíme sa hore plecháč." Zvonivo sa zasmiala a rozbehla. Vybehla ešte dve poschodia, až do podkrovia.
"Neprovokoval by som ho, bude asi poriadne napajedený....silové pole aj naďalej pretrváva, nedokážeme otvoriť trhlinu." Informoval ju James. Rýchle sa poobzerala. Do oči jej vpadol hydrant. Rozbehla sa k nemu a otvorila ho.
"Hĺbka schodiska James?"
"Osemnásť metrov...hadica hydrantu ma dvadsať, meter na uviazanie, tri metre k zábradliu...ak ho použiješ, ako lano...skončíš zhruba dva metre nad zemou. To hravo doskočíš. Tvoju váhu unesie." Analyzoval James.
"Tepelný sken budovy, pohyb osôb?" Pýtala sa a rýchle na seba uväzovala hadicu protipožiarneho zariadenia, zároveň vyliezla na zábradlie.
"Jedná osoba vchádza do podkrovia, štyri sú na druhom poschodí, jedná na prízemí."
Čakala kým nahnevaný rytier vtrhne cez dvere do podkrovia.
"Neopovážte sa!" Zaškrípal zubami, ako si uvedomil, že ma okolo pása uviazanú hadicu.
"Uvidíme sa dole, teda ak tam ešte budem, asi sa mi nebude chcieť čakať, kým tam do-fučíte, plecháč..." Zaškeriac sa, skočila. Zúrivo zahrešil a rozbehol sa naspäť.
"Dole! Za ňou, je dole!" Zahučal rozčúlený na schodisku svojim súkmeňovcom, ktorý práve dosiahli tretie poschodie. Trhlo ňou, ale keďže to očakávala, napla všetky svaly, aby jej nevyrazil tlak dych, či nepolámal rebrá. Po-vytiahla sa na ruky, aby uvoľnila uzol, ktorý jej váha zaťahovala. Doskočila na zem a rozbehla sa k východu.

Komentáre 13

aknit11 dňa 25.09.2014 - 15:42

Tak som sa babenky moje, poriadne odtrhla.(giggle) Som zvedavá, čo mi na toto poviete (giggle).

elca5 dňa 25.09.2014 - 17:46

nerozpravali sme sa vcera o niecom uplne inom? :-D Maaaami!! Je to Parada len to tvoje zakoncenie (giggle) ach jaaj :-D

aknit11 dňa 25.09.2014 - 17:48

Ách jáj! Som vedela, že ma dieťa moje "zbuzeruješ" :-) Včera sme sa rozprávali, že čo by tam asi mohlo byť a malo to byť niečo úplne iné :-) Ale toto ma dneska napadlo...(blush)

elca5 dňa 25.09.2014 - 17:57

idem zo skoly a citam a co nevidim take prekvapkanie som nezazila ani na vianoce:-D a vcera som ta prosikala aby si mi nieco prezradila aj sme diskutovali koho odbachnut a na co nesmies ani pomysliet, a hla nieco uuuuuplne ine :-D

LanaSavara dňa 25.09.2014 - 18:19

:-O :-O (clap) (clap)
Noooo tak to bol teda narez ....
Vasa vysost, to blo dobre. A to, ze ma ineho otca... Skoda, ze nesla s nimi. Bolo by zaujimave vediet kto je to. Ale to nam urcite Ankit napises. Ale do vtedy ma asi picnez toho napatia, alebo ako to napisali babenky, ze budeme natiahnute ako guma na starych trenkach - mozno aj hviezdickovych :-D

Ozaj nevsimli ste si Tomicka nam davno ndeala vediet noviky. Ako to ide s babkou dohadzovackou a jej byvalym sefom a nadejnym partnerom - neviem preco ma napadlo, ze mozno ma aj on hviezdickove trenky. prepac Tomicka. Ale uz aj ja som poblaznena z nich :-D. Nevetko ako ? Zohnala si ich ? :-)

tomicka dňa 25.09.2014 - 18:25

No Elca, nie si jedina, kto je paf! Som uplne fascinovana. Ja by som cakala nieco uplne ine.:-O Toto nemalo chybu a ten "plechas", ani nehovorim.:-) Ty mas aspon vyhodu, vytiahnes s aknit-maminy, ze co bude dalej. Aj ked ta zrejme tiez prekvapi :-) Som cela nedockava, ze co bude dalej. Aknit je to neskutocne dobre (y)

Lana pokracujeme...chodime spolu skoro vsade, travime spolu vela casu :-) Babka uz s nami nechodi (giggle) Ci nosi hviezdickove som este nezistila. Tak daleko som sa este neodhodlala, aj ked mam casto kucerave myslienky... :-)

nevetko dňa 25.09.2014 - 18:26

akni tvoja dcéra má pravdu tie konce .(giggle) zamotala si to riadne už som s toho hore ušami mozog sa mi potí čo bude nasledovať ? :-Okto bol a je jej otec ?? no proste toľko ???????? mám v hlave .:-O(giggle) trenky z hviezdičkami nikde nemajú ale zato z banánmi tích je plné mesto tak som mu jedni vzala .(giggle) Ale nevzdávam to budem zháňať ďalej. (giggle)

aknit11 dňa 25.09.2014 - 18:34

Ste zabité hehehehe!
Nevetko, verím, že si nepochybila aj s bananovými... banány sú také inšpiratívne ovocie (giggle) zdravé a chutné (giggle).
Tomicka držím ti palce, nič ti neujde a pokiaľ si chceš byť istá, je to v poriadku. Je milý a tá trpezlivosť mu asi dáva zabrať :-)
Dnes nemusím nič viac robiť. Mám "sedieť a písať" dostala som rozkazom od dcérky :-) Super. Ona to všetko zmákne, len aby mala zajtra dielik. :-)

elca5 dňa 25.09.2014 - 19:02

ja vytiahnem toho dost ale naco? Aj tak si spravi tak ako ona chce (giggle) ha ha ha Ale pokial mam svoje dieliky sa neztazujem :-P len vzdy ked to takto zakonci tak u nas doma zacina vysluch a kolko krat aj hodinovy :-P Ze Mami? :-P

LanaSavara dňa 26.09.2014 - 17:24

:-D
Ste zlate babenky

tomicka dňa 26.09.2014 - 18:47

Banany- inspirativne ovocie? mam dost (giggle)(giggle)(giggle)

Dakujem dievcence za podporu, zatial to vyzera dobre :-) a je trpezlivy, ja mam niekedy pocit, akoby som bola v puberte a mala prveho chlapca :-)

LanaSavara dňa 26.09.2014 - 21:34

nakukla som sem v nadeji, ze mozno, mozno bude pridane...
Idem skusit pospat s nadejou ako male dieta , ze zajtra budu vianoce a ako prve zapnem komp, ze ci nahodou naozaj nie su :-). vzdy sa tak citim ked Ankit pridas nieco.

Tomicka ono ked je clovek zalubeny stvara veeeelijakeee hluposti :-D. Obcas mam pocit ako by mozog v tej dobe dal na nejaky cas vypoved :-)

Lenka R dňa 29.09.2014 - 15:26

No teda , to je prekvapko !!! Ani sa nejdem rozpisovať , idem netrpezlivo čítať ďalej .