Skočiť na hlavný obsah

Lara 37

Pridal aknit11
dňa 02.10.2014 12:37

Presne o hodinu ju nakladali do vrtuľníku na streche nemocnice. Meggy zariadila prevoz na "súkromnú kliniku" vo Švajčiarsku. Poskytla novinárom rozhovor, kde zverejnila okolnosti jej nájdenia, podotkla, že jej neter má amnéziu a že ju ešte dnes prevezú na súkromnú kliniku, kde sa špecialisti postarajú o jej uzdravenie a psychický stav.
"Tak, ako naposledy Meggy, nájdem nejaké opustené miesto, potom pošleš súradnice tomu druhému transportéru?" Spýtal sa pilot. Jemne prikývla a Kilian sa podozrievavo zadíval z jedného na druhého.Lara sa mu snažila vysvetliť, že bude lepšie, ak ju nebude sprevádzať, ale trval na tom, že pôjde s ňou. Nakoniec ju James presvedčil.
"Je náš Lara, aj tak už veľa veci pochopil, nie je hlúpy. To, že mlčí neznamená, že nič nevie. Vezmi ho so sebou. Hodil by sa ti niekto, komu môžeš dôverovať. Pošli ho domov po sérum a vezmi ho so sebou. Ak to nevyjde, jednoducho mu podáš zmizík."
"Nemám právo ho do toho zatiahnuť, neohrozím ho." Oponovala, keď osamela, ale James ju neustále presviedčal a tak poslala Kiliana vziať balíček so sérami. Vysvetlila mu, kde sa nachádzajú a aby sa ničoho z toho nedotýkal, mohlo by to byť "nezdravé".
Vystúpili na akejsi poľane vo francúzskych Alpách. Rozlúčila sa s Meggy.
"Pomôžte mi Kilian, ešte nie som príliš stabilná..." Oprela sa o neho.
"Čo tu preboha robíme?!"
"Čakáme na druhý transportér, ktorý nás tajne prevezie, ak by nás niekto sledoval...v rámci bezpečnosti, tak to Meggy...neriešte to." Mávla rukou.
"Ale prečo tu a kedy príde? Nevydržíte bez lekárskej pomoci dlho...vaša matka by si to mala uvedomiť." Nechápal.
"Bude to len chvíľka...Kilian, teraz vám niečo...ehmmm...žiaden transportér nepríde, transportujeme sa sami...teda, ak pôjdete so mnou. James ma nahovoril, aby som vás so sebou vzala, aj keď si myslím, že to nie je dobrý nápad."
"Ja vám vôbec nerozumiem Lara."
"Dosť ťažko sa to vysvetľuje, musíte to zažiť na vlastnej koži. Kilian teraz vám máte poslednú šancu zo všetkého vycúvať. Zavoláme naspäť vrtuľník a zoberú vás so sebou." Váhavo preriekla.
"A čo vy?"
"Ja pôjdem ehmm...inou cestou." Váhal, rozhodoval sa.
"Zavolajte naspäť Meggy." Vyzvala ho. Vzdychol.
"Budem z toho na nervy?!" uškrnul sa.
"Zrejme áno...ak teraz pôjdete so mnou, váš život už nebude nikdy, ako pred tým. Obráti sa naruby. A všetko, v čo ste doteraz verili, bude irelevantné. Zavolajte Meggy..." Dávala mu na čas. Vzdychol.
"Pôjdem. Pôjdem s vami aj do pekla, ak treba!" Vydýchol, pevne rozhodnutý.
"Nechcite, aby som vás vzala za slovo, pár krát som tam už bola, nie je to pekné miesto..." zasmiala sa, uchopila časovač a otvorila trhlinu. Mliečno biela hmla sa otvorila asi tri metre od nich. Podala mu ruku a s úsmevom vykročila. Pevne ju uchopil a zagánil na ten útvar pred nimi.
"Vlezieme do toho?!" prikývla
"Poviete mi, čo nám to vyvedie?"
"Povedzme, že ideme na výlov. Lovili ste niekedy perly?"
"Nie..ja..."
"Zhlboka sa nadýchnite a za žiadnych okolnosti nevydychujte, je to len pár sekúnd." Poslúchol a Lara ho vtiahla do trhliny, pretože na chvíľu ho pochytila panika. Dopadli do piesku. Vrhla pohľad na Kiliana. Lapal po dychu. Prevrátila ho na chrbát a pobúchala.
"Povedala som, nedýchať!" posadila sa a šťastne rozosmiala. Už zase to fungovalo. Ohmatala si nos, vytiahla tričko. Po rane na bruchu ostala len jazva. Kilianova tvár bola tiež bez modrín.
"Ako sa cítite, rebrá?" vyzvedala s úsmevom. Kilian sa mlčky posadil. Prešiel po nej očami a dlho nič nehovoril.
"Tu ste zmizli?" hlesol po chvíli.
"Nie, bolo to oveľa ďalej. Toto tu používam, ako rekonvalescenčné centrum."
"Kde to sme?"
"Sme na Havaji...dvanáste storočie." Stiahla mu z pleca malý ruksak a vytiahla balíček s protilátkami.
"Musím vám podať protilátku, aby ste neochoreli od žiarenia..." Bez slova jej nastavil rameno.
"Kilian si pri vedomí? Správaš sa nejako pokojne, už by si mal vrieskať na Laru, že čo ti to urobila...to bežne robí Ryan." Ozval sa James.
"James drž hubu!" zasyčala.
"Veľa mi nechýba." Usmial sa a šibalský mrkol na dievča a rozhýbal sa v páse, akoby cvičil.
"Som úplne v poriadku, žiadna obmedzená hybnosť...hm...takže sme v dvanástom storočí? A priviedli ste sem aj agenta?"
"Áno, umieral. Nie ste z toho vybúbaný?"
"Ani nie, už dávno som si všimol, že s vami...nie je všetko iba také obyčajné. Priznávam, som prekvapený, ale je tu pekne, no nie? Na Havaji som ešte nebol." Zasmial sa a poobzeral
"Môj človek, jednoducho si môj človek! Jach! Ja som to vedel." Potešil sa James. V diaľke sa ozvali bubny.
"O-ó! Myslím, žeby sme mali vypadnúť. Nenažranci asi bubnujú k obedu..." Zahlásil James.
"A...aký nenažranci?"
"Ehmmm... pôvodný obyvatelia...Polynézania...majú zvláštne stravovacie návyky. Poďte skočíme si, aby sme mali kľud." Podotkla a otvorila trhlinu.
"Aké návyky, kde ma to ťaháte, mám sa nádych..." Nestihol to dopovedať, lebo ho vtiahla do chladu, ktorý mu opäť vytlačil vzduch z pľúc.
Dopadli zase do piesku, hneď sa zachichotala a pobúchala ho po chrbáte.
"Asi si budem musieť nacvičiť dopad..." Zahundral a rozkašľal sa.
"Po čase nato prídete, ja som mala zo začiatku dobúchané kolená."
"Sme na tom istom mieste?"
"Áno, ale o dve storočia skôr, budeme mať pokoj od ľudožrútov...je to tu ešte neobývané."
"To ste mysleli tými zvláštnymi stravovacími návykmi?!"
"Naposledy sme skoro skončili, ako ich obed, ale potom si zmysleli, že sme príliš biely, aby sme boli smrteľníci...tak si z nás urobili bohov." Uškrnula sa.
"Porozprávate mi váš príbeh?"
"Nechcete si zaplávať? Sme na Havaji...ááááá? Dno je posiate perlorodkami...teda dúfam. Vylepšíme si finančnú situáciu." Zhodila náramok a s úsmevom sa vrhla do vĺn.
"Nabudúce mi pripomeňte, že si mám vziať plavky." Rozosmial sa, strhol tričko a v nohaviciach skočil za ňou. Lovili perly, smiali sa a bláznili. Neskôr sa usadili v piesku a sušili na slnku. Začala rozprávať. Prvý krát v živote povedala celú pravdu. Vynechávala niektoré technické podrobnosti, nechcela ho príliš ohúriť. Aj tak mal o čom "uvažovať".
"Takže sedím v desiatom storočí na havajskej pláži, s princeznou nejakého kráľovstva, ktoré je o päťdesiat osem storočí, ďalej?" S úsmevom prikývla.
"A vydali ste sa za agenta FBI, počas bitky pri Hattine v dvanástom storočí v nejakej kobke, tesne pred popravou a zosobášil vás templár..."
"Je to šialené, však? Ale musela som mu vymazať spomienky...ehmmm...nedokázal to stráviť, je fajn, ale príliš zaťažený voči systému, príliš zodpovedný a lojálny...chcel ma odovzdať vyšším cieľom."
"Aj mne vymažete spomienky?"
"Nie, vy to znášate dobre...ani ma nechcete nikomu odovzdávať..."
"Šípil som niečo podobné. Ten váš plecháč, ma udrel do tváre, stratil som vedomie. Keď som sa v nemocnici prebral, nikto sa na nič nerozpomínal. Teda...áno. Extrémistov, ktorý na nich zaútočili...a začali medzi sebou bojovať, pobili sa navzájom...ale nikto nič nehovoril o templárskych bojovníkoch, ani o vás...nič o koňoch...a..najskôr som myslel, že mi preskočilo. No odstupom času, keď som si spomínal, ako ste boli v pivnici a vyšli ste nakoniec z izby...alebo na tých bezvedomých únoscov...vedel som, že s tým máte niečo spoločné, len so nevedel, ako to robíte."
"Omráčila som ich...zviazala a zmizla odtiaľ." Pokrčila plecami.
"Podaril sa vám nejeden kúsok, princezná." Usmial sa.
"Nechajte si tu princeznú pôjdeme? Je čas dať vedieť Meggy, aby sa neobávala. Ma teraz starosti s tou prezentáciou...a tak jej nechcem pridávať ďalšie. Už som jej aj tak dosť skomplikovala život." Vstala, zapla si náramok na zápästie a oprášila si zadok od piesku.
Obrátila sa mu chrbtom, hodila si na plece ruksak a chcela otvoriť trhlinu.
"Je tu pekne, nepôjdeme sa ešte prejsť princezna Noriana?" Už ho chcela zahriaknuť, aby ju nerozčuľoval s tou princeznou, keď si uvedomila, že ju oslovil Noriana. Nepovedala mu meno...na pár sekúnd stuhla, ale jej inštinkty ju vyprovokovali k pohybu. Pudovo sa zvrtla a zahnala ruksakom, práve vo chvíli, keď sa k nej pohol s nožom v ruke. Zasiahla do plným ruksakom do tváre. Zdrapol ju za náhrdelník, našťastie retiazka povolila a tak sa vytrhla a rozbehla. Nôž ju minul len o pár centimetrov . Stratil rovnováhu, spadol, kľajúc sa rýchlo pozbieral a rozbehol za ňou.

Komentáre 6

aknit11 dňa 02.10.2014 - 12:38

Dnes len taký krátky, viac som nestihla :-) A Asi ma zase zvozíte :-)

Lenka R dňa 02.10.2014 - 15:04

No jasne ! Takýto koniec !!! Kočka , ty nás teda vieš držať v napätí .
Ale si skvelá , úžasne sa to číta (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (sun)

elca5 dňa 02.10.2014 - 17:49

Mami..zabudni ze s tebou budem diskutovat.. Kilian bol tabu!! :-D (giggle)ale inak dobre si to vymyslela..len ach moj Kilian :-(.. :-D

tomicka dňa 03.10.2014 - 09:30

Ach jaj! Takto ukoncit :-O A teraz co? Kilian ju chce zabit? Som z toho paf! Ale co sa mu narobilo, vsak bol kamos, nie? :-O

LanaSavara dňa 03.10.2014 - 10:25

a toto ako je mozne ? Som z toho takovy jelen :-O :-O Kilian ?

nevetko dňa 03.10.2014 - 11:10

Kilian ?:-O Ta ty nám dávaš (giggle). Som s toho teraz hore dierkou ( nosnou )(giggle). som zvedavá ako sa ten chlapec s toho vyseká ? Alebo ho ...... . asi by ho bola škoda konečne spriaznená duša a takto to po kazí .