Skočiť na hlavný obsah

Lara 43

Pridal aknit11
dňa 16.10.2014 01:59

S úsmevom niesla plný papierový kornút voňavých briošiek.
"Trošku som sa za-kecala s čašníčkou zdola. Prepáčte. Máte rád kakao, alebo kávu?"
"Kávu, výsosť." Vošla do kuchyne a pripravila obom olovrant. Vyniesla podnos s jedlom na terasu a usadila sa v jednom kresle.
"Len do toho Ben, nehanbite sa." Očami ho vyzvala k jedlu. Sama sa pustila do chrumkavých koláčikov.
"Ak sa budem takto napchávať, určite stlstnem." Skonštatovala po treťom.
"Ale zase mi to až tak veľmi neprekáža, aby som sa odriekla takejto dobrôtky." Zasmiali sa.
"Nemusíte sa obávať, máte dostatok pohybu, výsosť. Nemáte domácu?"
"K čomu? Veľa neporiadku nenarobím. A ak aj nejaký, upracem ja, alebo Xantipa...to je taký robot, čo vie upratovať. Je to vlastne upravený robotický vysávač...má pridaných zopár funkcií." Vysvetlila.
"Ste princezná...je to...takmer neuveriteľné."
"To, že som princezná, som zistila len nedávno. Vždy som sa starala o domácnosť, aj o seba. Neviem si ani predstaviť, že ak sa jedného dňa vrátim...tam niekde..." Ukázala hlavou na nebo.
"Bude okolo mňa poletovať tá madam Félix. Mám z nej vyrážky." Ben sa usmial.
"Na prepych sa ľahko zvyká."
"Mali ste prepychovú klietku Ben, celú zo skla, naozaj elegantné...páčila sa vám? Klietka, aj zlatá a prepychová, je klietka. A prekáža mi, keď niekto rozhoduje o tom, čo si mám obliecť, alebo akým spôsobom sa vyjadrovať, alebo si vyfúkať nos...akoby som bola postihnutá. Asi by si mali zvoliť nejakú inú princeznú. Ja sa nato totiž vôbec nehodím. A dvorná etiketa, nie je nič pre mňa. Viete, ak sa chcem s niekým porozprávať, tak sa porozprávam, nepotrebujem si u neho zapísať termín schôdzky. Som radšej iba taká obyčajná Lara."
Pokrčila plecami.
"Výsosť asi si dosť dobre neviete predstaviť, ako celý ten kolos funguje. Všetko ma svoj poriadok a pravidla."
"Prečo ste bežali, keď vaša dcéra vyslala núdzový signál?"
"Pretože som rátal s tým, že je v ohrození, alebo zranená..."
"To je to. Záleží vám na nej. Je to vaša dcéra! Možno vám teraz budem pripadať ako ukrivdené, malé, usmrkané dievča...ale...keby sa moje dieťa, ktoré som nikdy nevidela a možno ho už oplakala, objavilo...prešla by som aj brány pekelné, len aby som s nim bola. Viete o čom to je? Nezáleží na tom. Nikomu nezáleží na tom, ako sa cítim, alebo čo chcem. Oni majú predstavu a očakávajú odo mňa, že ju naplním. Nenaplním. Nedám svoj život niekomu, kto si nenašiel čas, aby sa so mnou zoznámil! Poslal tajomníka, aby si zapísal schôdzku do diára! Viete, bola som zo všetkého mimo, keď mi povedali, kde som a kto vlastne ...ako prvé som čakala, že sa objaví a povie...som tvoj otec. Kriste pane! Keby som ho stretla na ulici, ani by som nevedela, že je to on."
"Uvažoval som nad tým, čo ťa tam, tak veľmi popudilo." Hlesol James.
"Výsosť je to vladár, má veľa povinnosti..."
"Naozaj? Špehovať ma cez komunikačné zariadenie...neodkladná, zaujímavá práca! Bude lepšie ak si nájdu iného následníka, pretože ja sa tam tak skoro nechcem vrátiť. Dopekla! Nebudem žiť s ľuďmi, pre ktorých nič neznamenám. To radšej strávim život sama. Môžu ma priviesť násilím, ale budú ma musieť držať v klietke. Pri prvej príležitosti zdrhnem. Využijem každú, aj tu najmenšiu príležitosť. A poriadne im to osladím. Viete muž o ktorom som si myslela, že je mojim otcom...mal svoje chyby. Niekedy som nerozumela prečo robil, čo robil, ale tolerovala som to. Vychoval ma, učil, venoval sa mi...a nikdy ma neopustil. Nech sa dialo, čo sa dialo, vždy sa pre mňa vrátil. Vždy sme sa zo všetkého dostali. Keď som náhodne otvorila trhlinu a prepadla ňou...nevedel, kde som zmizla. Nebol vojak,bol to učenec...ale hľadal ma celé mesiace...preliezal storočia, kde mu hrozili všetky možné nebezpečenstva. Nevedel bojovať, bol bezbranný, ako dieťa...nakoniec ma našiel v dvanástom storočí v radoch Templa. Netvrdím, že som s nim vždy súhlasila...pár krát ma sklamal...ale aj ja jeho...ako som povedala, neraz sme prešli peklom, aby sme chránili jeden, druhého. To bol môj otec." Chladne preriekla. Ben sa na ňu zadíval. Videl pred sebou zranené, malé dievčatko. Mimovoľne mu stislo srdce.
"Priviedla som vás do rozpakov, prepáčte. Nechala som sa uniesť. Radšej mi povedzte, kedy začneme s výukou delenia?" Už zase sa usmievala.
"Ak chcete, tak aj hneď." Spamätal sa.
"Pred tým... ako začneme. Výsosť, ako dlho ste žili v radoch Templa?"
"Osem mesiacov."
"Po celý čas na bojisku?" Prikývla.
"Keď o tom hovoríte sir Ian...tvrdil, že je Templa. Emzáci sú naozaj templári?"
"Emzáci?" nechápavo hlesol.
"Mimozemšťania...hovoríme im emzáci...mimozemská civilizácia." Uškrnula sa.
"Nechcem byť netaktný Lara, ale aj ty si emzák." Podotkol monotónne James. Lara si vymenila pohľad s Benom a rozosmiali sa.
"Vyzerá to tak, že jediný pozemský, si tu ty James." Veselo dodala.
"Výsosť "emzáci" ak nimi myslíte vašu stráž patria k Templa. Už to nie je rád mníchov, ako kedysi...ale je to niečo podobné. Ako sme my nasledovníci Asasínov. Je veľa veci, ktoré sa prebrali do zvykov a osobitosti národov. Templa cvičia na pozemských bojiskách."
"Tie bojiská považujú za cvičisko? Čo ak niekoho z nich zabijú?"
"Prejdu výcvikom v kasárniach, potom idú do terénu. Majú na sebe špeciálne, ochranné obleky s virtuálnym efektom. Tie zbrane im neublížia. Naučia sa bojovať zblízka. Ak je niekto akože "zabitý", jeho oblek ho ochráni, navonok to má virtuálny efekt smrti, ale transportuje sa naspäť do kasárni a zase dookola."
"Takže tak to urobil, ten sviniar!" zapenila Lara.
"Ak to nie je tajomstvom, koho máte na mysli?"
"Sira Iana, pred mojimi očami ho sťali. Myslela som, že je po ňom. Dosť ma to vzalo. Takmer som sa neovládla a zabila v hneve Saladina." Zafučalo dievča nahnevane.
"Ách! Tak takto to bolo. Nikto nevie, čo presne sa tam stalo, len sa o tom šepkalo."
"Počkať, čo sa šepkalo?"
"Nikto netuší, prečo ste sa so sirom Ianom ocitli pri Hattíne."
"Prečo to nevysvetlil? Myslela som, že je povinný podávať hlásenie."
"To je, ale keďže sa mu tam stala tá malá nehoda...a... vyzeralo to s nim dosť biedne..." Lara sa zamračila a zaplavili ju obavy.
"Aká nehoda?" opatrne hlesla.
"Predpokladá sa, že vás odtiaľ chcel dostať a otvoril trhlinu."
"To sa naozaj stalo. Chceli nás popraviť, jeho vlastne stihli...ehmmm..." Zašepkala.
"Nič by sa nebolo stalo, keby nebola otvorená trhlina..nestabilná, predpokladám, že z vášho časovača. Zrejme to vedel, lebo na okamih vypol energetický zdroj, svojho ochranného obleku. Inak by ste ju nedokázali otvoriť. Avšak tá sekera narušila energetické pole a dostal plný zásah." Lara vytreštila oči.
"Ako to teda prežil? Neverím, že dokážete prišiť niekomu hlavu." Ohúrená šepla.
"Nie, tá sekera mu neublížila. Oblek bol dostatočné obnovený, aby stlmil úder...ale dostal plný zásah energetického poľa. Transportér sa tým deaktivoval a nedokázal ho okamžite premiestniť."
"Prepána, čo sa mu vlastne stalo?" Netrpezlivo vyzvedal James.
"Bol v kóme...mal šťastie, že sa neuškvaril, potom sa prebral, ale jeho spomienky..."
"Trpí stratou pamäte?" zaujalo Laru.
"Tvrdilo sa, že sa rozpamätal na všetko, okrem toho vášho výletu do dvanásteho storočia." Lara sa natešená zasmiala a mrkla na Jamesa.
"Takže nevie nič o manželstve?" vyhŕkol James.
"Výsosť, vy ste sa vydali za sira Iana?"
"Nie, nevydala sa za neho...aj keď jeden čas bol ženíchom-adeptom. Teda na vysvetlenie, zasnúbil sa s Larou, ale dala mu kopačky...čo sa ho dotklo a odul sa ako puchor." Roztržito vysvetľoval James.
"To si zase kde počul človeče, ako si to povedal....puchor?!" Lara sa zvíjala od smiechu, až jej slzy tiekli. Ben si ťapol po čele, prešiel rukou po tvári, posadil do kresla a rozrehotal sa.
"Teda vy dvaja ste mi podarená dvojka." Skonštatoval s úsmevom, keď sa utíšili.
"Za koho ste sa teda vydali?" Benovi nedala pokoj zvedavosť.
"Sir Ian zariadil, aby sme sa s mojim manželom zosobášili. Nevoňalo mi to, ale nechcela som sa dohadovať v kobke, pred templárskym kňazom, tesne pred popravou. Ian myslel, žeby to bolo slušné, keďže sme sa ehmmm..." Prevrátila očami, hľadajúc výraz.
"Reprodukovali sa." Na-žaloval James.
"No a čo?! Milióny ľudí sa reprodukujú a hneď sa neutekajú sobášiť." Odvrkla smerom k monitoru. Ben si odkašlal, aby nezabudli na jeho prítomnosť.
"A kde je teraz váš manžel?"
"Vlastne ani neviem. On si totiž nič z toho nepamätá." Priznala s previnilým úsmevom. Zamračený jej pátral v očiach.
"Vy ste mu vymazali pamäť?" ticho hlesol.
"Ja...viem, že to znie strašne, ale on...sa odo mňa nechcel držať ďalej...a..."
"Ťažko mu to zazlievať, ani ja by som sa nedržal ďalej od svojej manželky."
"Nerozumiete tomu. Zabili by ho. Musela som ho ochrániť." Zašepkala. Ben zahliadol okamih smútku v jej očiach a zase mu srdce zaplavila ľútosť.
"Možno je to tak naozaj lepšie." Zmierlivo sa usmial. Takmer cítil jej bolesť. Uvedomil si, že ich spriaznenie je mimoriadne silné. Odrazu vedel, že na toto čakal celý svoj život. Toto bolo jeho poslanie...už to dávalo zmysel.
"Trošku sme odbočili. Pýtal som sa vás na bojisko kvôli niečomu inému." Prerušil ten tajomný okamih.
"Zaujímalo ma, kde ste sa naučili bojovať."
"Bola to nevyhnutnosť." Uškrnula sa už opäť vo svojej bezstarostnej podobe.
"Ide o to...keďže ste dokázali bojovať a prežiť bez ochranného obleku, prišiel čas postúpiť s vašim výcvikom ďalej."
"Kam tým mierite."
"Existujú oveľa účinnejšie a výkonnejšie zbrane, ako meče a kuše...aj keď princíp boja, je podobný. Templa prejdu manuálny výcvik, aby sa pripravili na boje s energetickými zbraniami."
"Ak mi poviete, že dostanem čarovný prútik, ako Harry Potter a budem tu poletovať na metle a skúšať si "Sectumsempra", sorry, musím odmietnuť. Nemám rada prievan!" zachichotala sa.
"Ja...ehmmm vám celkom nerozumiem, asi s vami nestíham držať krok. Kto je Harry Potter?" roztržito zažmurkal.
"Je to jeden maník, čo má vŕbovú paličku a tá dokáže čudovišťa...úplná hovädina....a ozaj, má aj metlu a sovu...bielu, takého albína, bez pigmentu...aj vy máte sovu Ben, ako poštára? " Flegmatický si húdol James. Ben fľochol na monitor.
"Však ma James, ako modul správania a vyjadrovania, kópiu vytvorenú simuláciou vášho správania." Pevne presvedčený skonštatoval. Lara sa zaškerila.
"Naozaj som sa o to ani nepokúšala, ale rýchlo sa učí." Pokrčila plecami. Odkašľal si.
"Niekedy ma úplne zmetiete výsosť, takže odbočím od témy...a stratím sa v pojmoch."
"Zvykajte si nato Ben, úplne vás zmagorí...aj jašterici povedala, žeby mal ísť k logopédovi, lebo má problém so sykavkami...šušlal...musím podotknúť, dosť ho to vykoľajilo." Primiešal sa James opätovne do rozhovoru.
"Dosť James. Ben je priateľ! Nezomelieme ho." Upozornila ho Lara prísne. James okamžite stíchol.
"Ospravedlňujem sa Ben." Hlesol po pár sekundách. Ben preletel pohľadom z jedného na druhého a nemal potuchy o čom hovoria.
"Energetické zbrane Ben..." Napomenula mu. Potriasol hlavou.
"Samozrejme. Jednoducho v našom prostredí používame pulzné a energetické zbrane. Nepoužívajú sa viac strelné zbrane...aj keď ich pripomínajú. Strelivo nahradil impulz a čisté formy energie". Usmiala sa a siahla pod bundu.
"Takéto niečo?" Marnavián vytreštil oči.
"Kde ste to vzali, sú zakázané...a čo je to za formu?"
"Vyrobila som si ju. Prečo sú zakázané?"
"Sú nestabilné. Spôsobovali smrteľné nehody a explózie...s katastrofickými dôsledkami. Celé miesta zmizli bez stopy."
"To bol problém, ale vyriešila som ho. Jadro je stabilné, ak ohraničíte jeho silu, aby nedošlo k vysokej reaktívnosti a tým k prehrievaniu a pretlaku. Touto niekoho maximálne omračíte. Je neškodná, akoby vylepšená forma paralyzéra."
"Ste neuveriteľná. O chvíľu som späť." Zamrmlal a zmizol.
"Myslíš, že si šiel dať predpísať nejaké psychofarmakum?" Zaujímalo Jamesa.
"Pochybujem, aj keď sme sa do neho obuli..."
"Malý test výdrže nie je na škodu. Je pokojný, ako buldog. Väčšina ľudí by už na teba vrieskala, alebo ťa chcela zbiť."
"Len mňa?" Spýtala sa s úsmevom.
"Použil som simuláciu tvojho správania na rýchlejší efekt chaosu, ale nedá sa len tak vyviesť z rovnováhy."

Komentáre 7

aknit11 dňa 16.10.2014 - 02:10

Tak zase trochu na pobavenie :-)

tomicka dňa 16.10.2014 - 09:13

mam dost :-) tak som vyprskla do smiechu pri metle a sove, ze som oplula monitor. Este, ze nemam leptave sliny(giggle) Ale mu dali chudak Ben :-)

Lenka R dňa 16.10.2014 - 09:16

Jeej , potešila si , nečakala som ďalší dielik hneď ráno, ale aj tak vždy nakuknem. Úžasné čítanie (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) Ben sa mi páči stále viac a James ako obyčajne nemá chybu :-) (sun)

LanaSavara dňa 17.10.2014 - 09:49

Jeeej :-D :-D :-D mna picne , som sa nasmiala. Velmi zaujimavo to pokracuje. Uzasne Ankit (y) (y) (y)

nevetko dňa 21.10.2014 - 09:21

super Ankit si proste hviezda . Ja to stále vravím hviezda , hviezda hviezda .(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(heart)(heart)(heart)(heart)

aknit11 dňa 21.10.2014 - 10:57

Jasné, že som hviezda :-) taká vyhasnutá (giggle)

nevetko dňa 23.10.2014 - 13:39

nie nie nie vyhasnutá ty žiariš ako suniečko (heart)(heart)(heart)