Skočiť na hlavný obsah

Lara 54

Pridal aknit11
dňa 12.11.2014 12:46

"Máme problém Lara!" Ozvalo sa v náušnici. Zamračila sa .
"Aký tentokrát?" hlesla ticho a prechádzala chodbou k východu.
"Nájdi Kiliana!" spojenie sa prerušilo. Nechápavo sa zadívala na náramok.
"Čo dočerta, má toto znamenať?!" vyhŕkla, reštartovala náramok a vyšla pred budovu. Len čo zodvihla zrak na schodisko, zahrešila. Dvere za ňou sa zaklapli. Prudko uhla do boku. Opätovne ju inštinkty zachránili. Vlk stál tesne za ňou s uspávacou látkou. Ian aj Janus postávali pod schodiskom, ale vtom istom okamihu sa rozbehli do schodov.
"Streľ ju!" zreval Ian. Lara nečakala a zaútočila na Vlka. Podrazila mu nohy a zasadila tvrdú ránu do sánky. Jediným kopancom mu z ruky dostala nastreľovaciu pištoľ a sila zotrvačnosti a úderu ho poslali dole schodmi. Zazrela, ako Janus zabránil jeho pádu. Prudko otvorila dvere a vbehla naspäť do chodby pobočky FBI. Rozbehla sa naspäť ku kanceláriám. Do niekoho vrazila.
"Pre...prepáčte!" zvolala a ponáhľala sa ďalej.
"Lara, zabudla si niečo?" spoznala hlas Paula. To do neho vrazila.
"Ehmm...nie len....potrebujem súrne na w-cko...musela som sa vrátiť." S rozpačitým úsmevom vysvetľovala. Prekvapene, podozrievavo zodvihol obočie.
"No čo tak vyvaľujete okále?! Aj géniovia ako ja, potrebujú srať!" hrubo, drsne ho zahriakla. Zacítila pach Iana. Obozretne vrhla pohľad do chodby. Zastavil sa pri jednom zo zamestnancov a niečo sa spytoval, ale nespúšťal ju z oči.
"Tak bude to? Stačí ak mi poviete, kde tu máte hajzle, dlho už nevydržím!" Paul zalapal po dychu a bez slova prstom ukázal na druhú chodbu. Venovala mu ospravedlňujúci úsmev a rozbehla sa. Počas behu nastavovala súradnice v blízkosti bratrancovho bytu. Vtrhla do záchodov a prudko otvorila jednu kabínu, zamkla sa a vošla do trhliny.
Paul nechápavo pokrútil hlavou a chcel vojsť do kancelárie, keď zazrel toho impozantného muža. Obor z ktorého sršala vojenská disciplína. Ponáhľal sa do druhej chodby.
"Možno tiež potrebuje súrne na potrebu." Prebleslo mu hlavou a uškrnul sa. Vošiel do kancelárie. Michael s Ryanom preberali podrobnosti spisu.
"Stretol som tvoju priateľku na chodbe...vrazila do mňa." Obaja prekvapene zodvihli hlavy.
"Myslel som, že už odišla."
"Aj ja, ale svojským spôsobom mi vysvetlila, že sa musela vrátiť, lebo má nejaké brušné problémy."
"Čo presne povedala?"
"Asi niečo ako, čo čumíš hovädo, aj géniovia potrebujú srať!" zachechtal sa. Mladému agentovi stuhol výraz tváre.
"Kde je teraz?" prudko vstal.
"Asi v záchodoch, prečo?"
"Je smrteľné vydesená, vždy sa tak vyjadruje, keď...", vyštartoval z kancelárie smerom k toaletám a takmer vrazil do Iana. Muži sa nepriateľský premerali.
"Kde je Lara?!" skríkol Ryan.
"Ako to mám vedieť? Potreboval som na toalety, je to trestné?!" Odvrkol mu posmešne obor. Agent na neho okamžite namieril zbraň.
"Vráť sa k toaletám a otvor dvere na dámskych!" Prikázal mu.
"Si cvok, je dávno preč. Ja nie som ten, čo jej chce ublížiť. " Vysvetľujúc poslúchol a pootváral všetky kabíny. Ryan zaistil zbraň a vydýchol si. Bál sa, že možno tento obor Lare ublížil.
"Môžem ísť, alebo mám pootvárať dvere aj na pánskych?!" posmešne zapáral.
"Vypadni!" zavrčal a vrátil sa do kancelárie.

Doskočila v tmavej chodbe pred Kilianovým bytom. Zaklopala, ale nikto neotváral. Stlačila kľučku a dvere sa otvorili. Nepríjemný pocit ju nabádal ostražitosti. Nahmatala dýku a z úzkosťou, že sa Kilianovi stalo niečo zlé, vošla. Zamračene prezrela byt. Bol prázdny, ale stopy jednoznačne svedčili o zápase. Stolička bola pre-vrhnutá, sklenený popolník na zemi rozbitý, konferenčný stolík skrížený. Zmysli sa jej vyostrili. Registrovala štyri rôzne pachy...neznáme a pach Kilianovej priateľky. To, čo jej udieralo do nosa a vyvolávalo v nej nevoľnosť, bol pach krvi. Pod oknom na koberci sa zreteľne črtali krvavé fľaky. Bola jednoznačne ľudská. Jemne sa dotkla škvrny prstom a privoňala si. Kilianova krv. Našťastie jej nebolo veľa. Snažila sa upokojiť tým, že krvi nie je veľa, takže asi nie je vážne zranený...a určite nie je mŕtvy, bolo by tu telo. Otázkou ale znela, kam zmizol.
"Máš niečo James?" Spýtala sa.
"Nedokážem sa pripojiť na kamerový systém. Momentálne som len v cestovnej forme, stratil som kontakt s telom."
"Ako to, čo sa to do pekla deje?!" zahundrala.
"Nemám ani potuchy, ale nepáči sa mi to...nemôžem sa spojiť so svojim telom, dosť ma to znepokojuje. Je to nejaký výpadok, energetický výpadok. Buď opatrná!"
"Čo teraz, kde ho mám hľadať?!" Nešťastne zaúpela. Rýchle zvažovala možnosti.
"Ideme domov, pozrieme sa na ten výpadok a nájdeme Kiliana. Zameriame jeho telefón, alebo auto...alebo hocičo, ale nájdeme ho!"
"Upokoj sa Lara, krvi nie je veľa. Kľudne sa mohol opiť a zničiť interiér...pritom si rozbiť nos...krvi nie je veľa..."
"Sám tomu neveríš."
"Neverím, ale snažím sa ťa upokojiť. Ak podľahneme obaja panike, nebudeme k ničou. A ja už mám paniku, cítim sa, ako by mi niekto odrezal časť mozgu." Hlesol.
"Nikto o ňom nevedel. Nemohli to zistiť!"
"Niekto to zrejme zistil, ale zabijaci to asi neboli, ležalo by tu telo...to znamená..."
"Plecháč a spol. Dostali Kiliana a čakali aj na mňa...kruci! Ako ho odtiaľ dostanem?!" zamrmlala si ďalšiu nadávku, popod nos a otvorila trhlinu.
"Ideme domov, tam niečo vymyslíme." Doskočila vo vstupnej chodbe. Prekvapilo ju to, prevažne vyšla v obývačke, ale nezamýšľala sa nad tým hlbšie, pretože bola príliš unavená. Takmer spadla z nôh. Nedostatok spánku sa začal odzrkadľovať na jej fyzickej sile.
"Som doma James, potrebujem silnú kávu, prosím...idem sa osprchovať studenou vodou. Máme veľa práce!" volala z chodby a zamierila do kúpeľne. Hneď ako otvorila dvere, zdúpnela a vypleštila oči. Pri umývadle stála žena. Nie obyčajná žena. Prvé, čo jej udrelo do oči..."Tá ženská ma krídla!"
"Pre...prepáčte, nevedela som, že je obsadené...", zaševelila vyvedená z miery a zabuchla dvere. Pár sekúnd len civela na zatvorené dvere a nesnažila sa pochopiť, čo to bolo.
"James? Nemám nič proti tomu, ak si domov privedieš ženskú, ale kde si prepána, zohnal Tinkerbell?! " Zvolala ešte stále zadivená, vyzúvajúc si botasky pri botníku. Zachichotala sa, pretože si začala myslieť, že má halucinácie z chronického nedostatku spánku a pobrala do obývačky.
"To by ma v spojitosti s tebou, nikdy nenapadlo. Dosť extravagantný výber sexuálneho partner...." Zasekla sa.
"Upss! Máme návštevu?" Obozretne prešla pohľadom po návštevníkoch. Bolo ich šesť. James sedel na pohovke, vedľa neho Kilian. Na čele mal prelepené miesto. Práve zistila odkiaľ sa vzala krv na jeho koberci. Za nimi stáli dvaja muži. Podišla až do stredu miestnosti, aby ju "Tinkerbell" neprekvapila od chrbta, keď vyjde z kúpelne. Opatrne nahmatala bodák .
"Povie mi niekto, čo sa to tu deje?" tichým hlasom sa dožadovala odpovede. Žena vyšla z kúpelne a Lara nahnevane zafučala, keď ju spoznala.
"No jasné! Bonie, že ma to hneď nenapadlo!"
"Výsosť, je mi nepríjemné, že sme to museli urobiť takto. Dovoľte, aby sme sa predstavili..."
"Vtrhli ste do môjho príbytku, uniesli mojich priateľov a očakávate, že prejdem na spoločenské zvyklosti?!" zasyčala nebezpečne a pevnejšie zovrela bodák.
"To by som nerobil princezna. Ak na nás zaútočíte, budeme nútený ublížiť vašim priateľom...ehmm...teda priateľovi, robot iba deaktivujeme." Ozval sa najstarší z mužov.
"Čo chcete? Prišli ste po mňa, som tu...môžeme ísť! Moja hlava ma pre vás cenu, ale ich nechajte na pokoji." Chladne preriekla.
"Neprišli sme vás zabiť, nie sme nájomný vrahovia." Pokojne odvetil.
"Naozaj? A do akej kategórie vrahov sa počítate..." Cynicky odvrkla. Vtom sa ozval buchot. Niekto trieskal na dvere skladu.
"Výsosť, stav ohrozenia, stav ohrozenia!" rezonovalo spoza dverí.
"Rúfus, ešte je v sklade?" Uškrnula sa, aj napriek závažnosti situácie.
"Kto je to?!" Sykla nepriateľský Bonie. Najskôr sa ozval lomoz, hneď potom praskanie a dvere povolili. S hrozivým buchnutím sa zrútili na zem. V tej chvíli sa Rúfus objavil pred ňou, ako štít. Pripravil sa do bojovej pozície. Lara vypleštila oči.
"A kruci! Kto by to do neho povedal, doteraz len vyklopkával a vyšíval...no teda Rúfus, si samé prekvapenie, ale tie dvere opravíš!" Zachechtala sa, vykuknúc spoza svojho ochrancu.
"Samozrejme opravím, aktivujte si oblek výsosť." Stoický odvetil, pozorujúc nepriateľov.
"Zoznámte sa, toto je Rúfus...môj bezpečnostný konzultant." Predstavila ho so škodoradostným úškrnom, zase vykuknúc spoza bojovného robota.
"Deaktivujte ho princezná, ak zaútočí, zničíme ho a zároveň sa niečo môže stať vášmu priateľovi." Vzdychla. Už ho chcela odvolať, keď za sebou zacítila závan chladu. Neveriacký vrhla pohľad za seba. Trhlina sa otvorila a ona uskočila na stranu.
"Kto to sem ešte lezie, nevyhlásila som deň otvorených dverí!" vyštekla a aktivovala bodák. Z trhliny vyšiel Ben, Pertana a ďalší traja muži.
"Marnaviáni!" vykríkla Bonie a v miestnosti nastal chaos. Zvonilka a jej štyria spoločníci sa postavili do bojovej formácie a vytasili fotónové meče. Dvaja, aj naďalej nepohnute stáli za chrbtom Jamesa a Kiliana.
"Totariáni?!" udivený hlesol Ben, len jej kývol hlavou, aktivovali zbrane a pripravili sa po jej boku. Prišelci chystajúci sa do bitky, roztiahli svoje krídla.
"Bisťu! Tinkerbell sa nasrala a našuchorila perie! Plánuje nás tými krídlami odfúknuť, alebo tak niečo?!" fľochla na Bena.
"Výsosť opatrne, zrejme ste nemali čas prečítať si tie informácie o rôznych rasách. Ich krídla majú ostne, vylučujú smrteľný jed." Sucho skonštatoval Ben.
"Jedovatá Tinkerbell...tak fajn, prečo nie?! Chcem tabletky!" zastonala. Obe skupiny sa ostražito pozorovali, čakajúc, kto zaútočí.
Lara po nich preletela pohľadom. Boli odhodlaný preliať krv, toho druhého.
"A dosť!" Skríkla razantne a nebojácne vystúpila vpred. Rúfus sa v momente objavil pred ňou, ako štít.
"Uhni Rúfus, cloníš mi výhľad!" Zafučala.
"Výsosť hrozí vám..."
"Nič mi nehrozí, mám oblek, tak uhni...nič cez teba nevidím!" prudko ho odstrčila na stranu.
"Ale výsosť..."
"Drž hubu Rúfus! Nie sú to nepriatelia, len sú trošku neurotický, zrejme nemajú radi zoznamovanie...a nikto ich chudáčikov, neučil slušnému správaniu! Čo si to vôbec dovoľujete?! Okamžite všetci stiahnete zbrane, krídla a čo ja viem, čo ešte máte!" Zahučala. Na jej veľké prekvapenie sa obe skupiny stiahli. Zmizli krídla, aj bodáky, či svetelné lúče.
"Tak to by sme mali."
"No, nehovoril som ti?!" James drgol lakťom do Kiliana
"Ste v poriadku, obaja?" Úzkostlivo sa spýtala.
"Ale jasné...teda Kiliana niečim ovalili, tak mláti z cesty, akoby mu uleteli muchy, ale o chvíľu bude v pohode. Ja som okej, až na to magnetické pole, ktoré ma od teba odrezalo...halo Ben, rád vás vidím..." Prehovoril veselo a zamával Benovi.
"Muchy? Hovorí sa včely James..."
"To je jedno, nejaký hmyz...niečo čo má krídla..." Odvrkol a oči mu padli na Totariánov. Úsmev mu zamrzol na tvári.
"Upss! Nemyslel som tým, že všetko...aby ste sa necítili, aby ste si nepomysleli, že vás považujem za hmyz...ehm...nie všetko, čo ma krídla je hmyz...ehmmm...aj vtáci majú krídla, napríklad..." Habkal rozpačito. Lara sa zasmiala a obrátila naspäť k prišelcom.
"Kto ste a čo tu chcete?! Zabiť ma nechcete, inak by ste ma už pichli...ehmm...žihadlom, vlastne krídlom, hneď z príchodu...dočerta! Toto je šialené." Zaškerila sa.
"Sú to Totariáni výsosť." Pohŕdavo vyriekol Ben a neustále ich ostražito pozoroval.
"Ozaj a vy ste sa tu kde vzali Ben?"
"Zachytil som núdzový signál, výsosť."
"Nevyslala som signál." Prekvapene hlesla. James sa prihlásil, ako žiačik v škole.
"Ehmm...ja som vyslal, myslel som...no, vyzerali dosť nebezpečne a mali Kiliana." Totariáni mlčky sledovali komunikáciu. Pripadalo im zvláštne, že z takej nebezpečnej situácie sa vykľula takmer priateľská, miestami komická konverzácia. Milo sa usmiala na Bena aj ostatných Marnaviánov.
"Ďakujem vám, veľmi si to cením. Všetko je v poriadku, tak mi prepáčte, že ste sa prehnali takú diaľku."
"Jemne nás vyhadzujete?!" Podpichol s úsmevom Ben.
"Ehmm..nechcem, aby ste si mysleli, že...ale "Tinkerbell a spol.", je z vás asi dosť nervózna, bude lepšie, ak ich nebudeme dráždiť. Skôr sa prepracujeme v dôvodu ich príchodu." Ben kývol spoločníkom. S hlbokým úklonom, ktorý im opätovala zmizli v trhline. Ostal len Ben.
"Ja ostanem výsosť. Sú to ľstivé hady, aby vás nepodviedli." Preriekol chladne.
"Ten pravý sa ozval!" odvrkla mu Bonie.
"Svoje spory si vybavíte mimo môj byt. Tu nie! Chcem vedieť, čo odo mňa chcete a prečo si ublížila Kilianovi!"
"Neublížila som mu, teda...možno trošku, ale bol by sa bránil. Je veľmi zdatný. Zabránili sme tak preliatiu jeho, aj našej krvi."
"V pohode beriem, jednu hrču hravo rozchodí...hej, Kilian...už si späť?" spýtala sa, keď zaregistrovala, že potriasol hlavou a poobzeral sa okolo seba.
"Kde som to, dočerta! Praskla mi hlava, či čo? Lara...som u teba...a Bonie? Ježiši, čo mu je?!" Zvolal dezorientovaný, keď nakoniec zazrel Bena v jeho prirodzenej podobe v ochrannom obleku, ktorý len zdôrazňoval jeho odlišnú farbu.
"To je môj kamarát Ben a nebuď nevychovaný Kilian!" napomenula ho.
"Prepáčte Ben, nechcel som sa vás dotknúť, len ste ma prekvapili. Vaša farba pleti, je dosť...nezvyčajná." Zahanbene sa ospravedlnil.
"Ty buď ticho s tou nezvyčajnosťou! Spával si s Tinkerbell a ani si si to nevšimol!" zvozila ho Lara pomstychtivo.
"Čo?"
"Tinkerbell...čo nevieš, čo je Tinkerbell? Tá okrídlená lesná víla. Zvonilka, či ako ju volajú...tvoja Bonie má krídla!" Kilian na ňu vyvalil oči a pochybovačne sa zadíval na svoju milenku. Návštevníci prelietavo hľadeli z jedného na druhého, v rozpakoch, nevediac, čo si o všetkom myslieť. Tí dvaja si tu otvorene konverzovali, akoby boli v miestnosti úplne sami.
"Si si istá, že má krídla? Myslím, že taký detail by som si bol všimol...a patrične ho využil." Veľavravne sa zaškeril Kilian.
"Ty úchylák!" Bratranec so sesternicou sa rozosmiali.
"Myslíš, nejakú špeciálnu techniku, kde by sa dali využiť jej krídla? To by mohla byť mimoriadne zaujímavá skúsenosť". Zapojil sa do rozhovoru James a trojica sa opätovne rozrehotala. Ben s úsmevom klesol na pohovku a prekrížil si ruky na prsiach.
"Zvykajte si na nich, mne to tiež trvalo." Sucho skonštatoval a škodoradostne sa usmial. Bonie zagánila, Totariáni nerozhodne postávali obďaleč, neschopný nejakej reakcie.
"Nepaprč sa Bonie, to máš zato, že si nás klamala!" S úsmevom ju upovedomilo dievča. Vzdychla.
"Dobre, posadajte si...hodíme reč..nevystrkovať žiadne ostne, ani nič, nie že mi zničíte sedačku. Ben vy sa nepoťte, ani nekýchajte, aby sa nerozleptala...tento byt nie je prispôsobený na mimozemské návštevy. Ja idem uvariť kávu. Chronický ju potrebujem...nespala som, ani neviem odkedy. Dá si niekto?"
"Uvarím kávu, pre našich hostí." Ponúkol sa Rúfus.
"Ty choď opraviť tie dvere Rúfus a nieže sa tam zabudneš a budeš vyšívať rolety! Zase si mi vyšil tie trápne korunky na papuče!" zvozila ho.
"Nebudem výsosť." Robot zmizol z dohľadu. O desať minút vniesla do obývačky veľký podnos, so šálkami a s kanvicou plnou kávy. Usadila sa. V miestnosti vládlo opatrne ticho.
"Práve som zjednotil záznam..naháňal ťa plecháč aj so ženíchom-klonom?" neveriacky vyhŕkol James.
"Nie je klon." Opravila ho.
"Takmer ma dostali, bolo to o chlp." Prikývnuc, dodala. Ben sa zamračil.
"Prenasledoval vás niekto, výsosť?!"
"Nerobte si starosti Ben. Bol to taký úplne bežný deň...teda aj včera, ešte som nespala. Najskôr to začalo sľubne, udobrila som sa so svojim manželom. Neskôr nám, ale dvakrát svietila na čelách taká červená bodka, bolo to dosť nevhodné, nemám rada, keď ma niekto vyrušuje počas intímnych záležitosti, samozrejme, že viete, čo tým myslím...potom som si dopisovala so Santa Clausom a ešte neskôr ma naháňala Templa. Nakoniec sa v mojej kúpelní sprchovala, alebo čo tam vôbec robila, Zvonilka s jedovatými krídlami...áno, myslím, že to bol úplne bežný deň." Zaškerila sa, ale hneď zvážnela.
"O tomto byte nikto nevie a môj časovač sa nedá stopovať. Nenájdu ma, otázka znie, ako ste sa sem dostali vy?!" Obrátila sa k najstaršiemu z Totariánov.
"Spojili sa so mnou...teda použili Kilianov kontakt, akože je v nebezpečenstve...zadal som mu súradnice a evakuoval ho. Dostali ma!" Priznal James.

Komentáre 8

aknit11 dňa 12.11.2014 - 12:47

Tak dne úplne bláznivý, uletený diel. Mala som dnes nejakú zvláštnu náladu (giggle)

nevetko dňa 12.11.2014 - 13:24

aknit ,to čo si??? :-Oako si ,zasa skončila :-O??? a čo ja teraz, veď dechňem do zajtra (giggle)(giggle)(giggle). Dievča ty ma ničííš (giggle). (giggle)Ta na kiu riť tam prišla ta bláznivá Bonie:-O ???? Veď ja som ešte neprišla na to kto chcel zlikvidovať nášho miláčika (blush)a ty nás už bombarduješ ďalej .(giggle) aknit ty si proste trieda (y)(y)(y)(y)

tomicka dňa 12.11.2014 - 13:39

Pana Beka! to bol narez! (clap)(clap)(clap) Tak uz vieme, kto bola Bonie, ze Tinkebell? (Rofl) Mam dost. (giggle) Ale som sa narehotala, ako davno nie. Hlasky nemaju chybu a Rufus sa ozaj nezdal :-) A Templaci zase dostali vyprask, asi sledovali Ryana, ze? :-O Len teraz umieram od zvedavosti, ze co chcu. Jaj! Co nam to robis? :-)

LanaSavara dňa 12.11.2014 - 13:53

nevetko to presne vystihla :-D :-D ten galamatias co mam v hlave a vsetko toto napratane v jednom dieliku... a mam cakat do neviem kedy - dufam, ze len do zajtra, inak za seba nerucim, ma picne.... Ved toto je na mrtvicu ...taky napinak a skonci to ako socialisticka inscenacia- to znamena, ze nik netusi aky je koniec :-D. A teraz budeme vsetky skusat kombinovvat vsetko mozne ako to teda bude dalej, chuderky nase hlavicky. Ved nevieme kto chce teda koho zahlusit a kto koho ,,len nahna,, mna picne.
Anikit nenachdzam slov :-) (y)(y)(y)uzasne

Nevetko : ,,na kiu rit,, som sa narehotala, to bolo dobre :-D

Inak sa ospravedlnujem, ze casto pisem bez mekcenov a pod. Ale nemam nasu klavesnicu

Lenka R dňa 12.11.2014 - 13:53

No Aknit, ani som nedýchala . Napínavé , nápadité , vtipné (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) . Super !!!
Ledva som dočítala a už budem netrpezlivo čakať, čo bude ďalej (sun)

aknit11 dňa 12.11.2014 - 14:09

Ja sa babenky zase nasmejem na vašich komentároch. Lanka tá socialistická inscenácia, nemala chybu a aj Nevetko tvoj "temperamentný" komentár na "kiu riť"...som sa zarehlila. (giggle)(giggle)(giggle) Dúfam, že dnes stihnem niečo vytmoliť, ale idem k mašine (šijacej) tak budem úporne premýšľať. Podľa mojej pretrvávajúcej divnej nálady, to bude ešte bláznivejšie, ako dnes (giggle)

nevetko dňa 12.11.2014 - 17:31

to na kiu riť mam od jedného pána farara (giggle). Keď komentoval správu že na nejakej misii zahynuli aj naši vojaci . Poveda : na kiu riť tam šli a svojim matkám privodili takéto trápenie . A keďže sme už na jeho hlášky zvyknutí(giggle) ma ich pomerne často radosť chodiť na omšu(giggle). Len sme sklopili hlavu dcéra sa hehíňala až domov (giggle). Ako nie na tom že tam zahynuli to bolo ozaj smutné;-( .ale na našom farárkovi ktorí to síce myslí dobre ale sen tam mu to nejako nevíde . A od tých čias to používame . (blush)

aknit11 dňa 12.11.2014 - 21:14

"Pánko" su asi mierne excentrický (giggle) Ale však aj to je človek, nuž ...vyjadril svoj názor, svojský, ale vyjadril. :-) Nevetko (y)(y)(y)