Skočiť na hlavný obsah

Lara 55

Pridal aknit11
dňa 14.11.2014 13:59

Naliala kávu, podala najskôr "hosťom", zamračila sa a vstala. Vošla do kuchyne a doniesla zvláštny pohár.
"Minule sme s Jamesom dumali o nejakom riade pre vás Ben. Je to zliatina titánu, nemal by sa roztopiť..." S úsmevom mu podala šálku kávy. Naliala Kilianovi a nakoniec sebe. Všetci čakali, kým nezdvihne šálku a neodpije si.
"Pokojne sa napite, nie je otrávená." Obrátila sa s úsmevom k návšteve. Bonie, ktorá si už odpila sa zatvárila zdesene, rozkašľala a káva jej vyletela nosom. Lara jej s kamenným výrazom podala servítku.
"Robím si prču, fakt nie je otrávená. Verím, že vám to prebleslo myšlienkami." Uškrnula sa.
"Nuž, výsosť...sme obozretný..." Začal opatrne najstarší z mužov.
"Viete, vaša matka bola známa..." Lara prekvapene zodvihla obočie.
"Moja matka bola trávička? Fíha! Môžem vás ubezpečiť, že som sa na ňu nepodala."
"Nie, kdeže, to som nechcel povedať...len bola známa, ako bylinkárka...poznala mnoho liečiv." Dodal rýchlo v rozpakoch.
"Tieto gény som po nej nezdedila. Som skôr na fyziku a mechaniku. Navyše ...pri otravách sa objavujú nepríjemné fyzické prejavy, ako zvracanie, hnačky, sliny, peny...krv...môžem vás ubezpečiť, že sa mi nechce upratovať ten bordel. Keby som sa rozhodla vás zabiť, bolo by to oveľa čistejším spôsobom." Odpila si kávy. Ben zaprskal a snažil sa potlačiť smiech, ale Kilian nevydržal a rozrehotal sa.
"Už ich netrestajte výsosť, vidíte, že nevedia kam z konopí." Usmial sa dobrosrdečne Ben. Huncútsky sa jej zaiskrilo v očiach.
"Tak dobre. Takže, vy ste Totariáni. Ak ma pamäť neklame ste jednou z rás, ktorá sa dokáže oddeliť. Marnaviáni, Preskrytiáni, vy a Zavahriáni. Máte ešte nejaké odlišnosti, myslím okrem tých krídel."
"Nie, výsosť. Krídla sú našou jedinou špecifickou odlišnosťou." Prvý krát sa ozval mladý muž ,veľmi bledej pleti a takmer bielymi vlasmi."
"Ten odtieň vlasov je u vás bežný, alebo je tiež výnimkou?"
"Je u Totariánov bežne sa vyskytujúci."
"Aha...a tie krídla? Ako ich vlastne skryjete, tak že ich nevidieť?" S úprimným záujmom sa zadívala do oči najstaršieho. Najskôr prižmúril oči hnevom. Mal pocit, že sa im vysmieva, znevažuje ich. Keď zazrel zvedavý, srdečný svit v jej očiach, upokojil sa.
"Máme na chrbáte dvojitú kožu výsosť, akoby to bolo puzdro. Tam ich zložíme."
"Hm...to musí byť nepohodlné. Nebolí to, keď ich vysuniete, alebo natlačíte do toho puzdra? Musia vám tŕpnuť, ak ich tam máte dlho, však?" Starec prekvapene zažmurkal.
"Áno, je to nepohodlné a s tým tŕpnutím máte pravdu." Oči jej zasvietili zvedavosťou.
"Možno vám budem pripadať netaktná...ale mám tisíc otázok. Viete, ani som netušila, že existuje niekto, ako vy..." Milo sa ospravedlnila. Starý muž sa usmial. Totariáni sa prekvapene zadívali na svojho staršinu. Ešte nikdy ho nevideli sa usmiať.
"Pokúsim sa uspokojiť vašu zvedavosť." Ústretovo preriekol.
"Zaujímalo by ma, či sú funkčné, no veď viete...zdalo sa mi, že ich dokážete dosť dobre ovládať, motorika je veľmi citlivá." Výrečne zodvihla ruky a zamávala. Skupina Totariánov sa zasmiala.
"Sú veľmi citlivé výsosť. A pravdepodobne sa spytujete, či dokážeme lietať. Áno, sú plné funkčné." Oči sa jej rozžiarili radosťou.
"Waw! To musí byť dokonalé. Vždy som uvažovala nad tým, aké by to bolo, keby človek dokázal lietať." Hlesla udivená.
"Hlavne sa ho nedotýkaj! Ak si dobre spomínaš...vlk...bol by som nerád, keby ti vyliezli okrem zubov, aj krídla!" Sucho ju zahriakol James. Staršina prekvapene vrhol pohľad na Jamesa.
"Váš robot má komunikačný program?"
"Nie je to robot. Je to počítač. Má umelú inteligenciu, je úplne samostatný a je to môj priateľ." Vyhlásila.
"Je to stroj, nemôže komunikovať, ako živá bytosť."
"James je môj priateľ, či ho niekto považuje za stroj, alebo nie. Vyrástla som s nim. Naučil ma všetko, čo viem a neraz mi zachránil život. Môžem sa na neho spoľahnúť, nikdy ma nezradil, ani nesklamal." Pevne preriekla.
"Som dojatý Lara!" prehlásil James.
"Mala som si radšej zahrýznuť do jazyka, teraz sa budeš celé týždne naparovať." Podpichla.
"Nebudem Lara, len už ma nevychvaľuj. Pomyslia si, že ti šváca, keď považuješ stroj za kamoša." Zaškerili sa. Všimla si ich údiv a preto sa prinútila sústrediť opäť na Bonie.
"Ako je to s potomstvom?"
"Prečo?"
"No buď nemáte pôrodné cesty na zvyčajnom mieste a deti sa nerodia cez lono, alebo sa rodia bez krídel. Je úplne nemožné, aby prešli pôrodnými cestami s krídlami."
"Počul som, že ste mimoriadne vnímavá. Áno, deti sa rodia bez krídel...asi po mesiaci života, začnú pučať."
"Musia byť krásne, také malé anjeliky." Jemne sa usmiala.
"Vedia hneď lietať, alebo sa to musia naučiť?" spýtala sa vzápätí.
"Musia sa to naučiť."
"Asi je to tak lepšie. Deti sú nezbedy, keby hneď lietali, mohli by si ublížiť. A...vo vašej domovine si krídla neukrývate, však?"
"Nie, výsosť. Avšak mimo domova, je nutnosť nosiť ich zložené."
"Rozumiem, obávate sa, že niekoho zraníte, to tie jedovaté ostne. Zrejme sa medzi sebou nezraníte a ste odolný na jed, ale ostatný...nechcete nikomu ublížiť."
"Nie tak celkom výsosť. Ostne dokážeme vystrčiť a skryť, naše krídla nie sú vždy smrteľné, aj keď nás volajú anjeli smrti...je to kvôli okoliu." Nechápavo na neho hľadela.
"Kosti z ich krídel, sú nesmierne vyhľadávane, majú veľkú cenu...prirovnal by som to k cene diamantov tu na Zemi. A jed z ostňov...účinkuje rýchle a je smrteľný, je tiež veľmi cenný." Nezúčastnene jej vysvetlil Ben, prezerajúc si nechty.
"To nemyslíte vážne! Predsa by niekoho nezabili kvôli kostiam...a..ani by nikto neznesvätil ostatky zosnulých!" zdesená vydýchla.
"Zabili výsosť a znesvätili. Stávalo sa to často. Preto žijeme dosť izolovane. Máme silové zabezpečenie celej planéty a iné bezpečnostné opatrenia.
"Tým chcel povedať, že ich planéta je jedná veľká pasca. Nástraha za nástrahou." Sucho skonštatoval Ben. Muži si vymenili nepriateľské pohľady.
"Sme bojovníci, ale nevyhľadávame boj, iba sa bránime. A takmer nikdy neopúšťame svoj domov. Nikoho nenapadáme, ani mu neodtíname údy!" Tvrdo vyštekol k Marnaviánovi.
"Moji ľudia na vás nepoľujú!" odvrkol mu Ben obranné.
"Ale priviedli ste lovcov pokladov!"
"Bola to pasca, zrada. Oklamali nás rovnako, ako vás. Nikdy by som sa neznížil k niečomu takému! A navyše som sa osobne postaral o potrestanie a pomstu vašich padlých a dôstojné uloženie ich ostatkov." Bránil sa.
"To má byť pre mňa útecha? Zavraždili a zohyzdili osemdesiat našich ľudí...ženy, deti, starcov...dokatovali všetkých, na ktorých narazili!" Lara zhrozená zhíkla.
"Nič iné som nemohol urobiť! Nikdy som si to neprestal vyčítať. Prišiel som za tebou a ponúkol ti môj život, ako cenu pokánia a zmieru. Nič viac som ti ponúknuť nemohol." Tvrdo, chladne preriekol Ben. Zamyslela sa.
"Vaše rasy boli pred týmto incidentom spriatelené?" ticho sa spýtala. Starec prikývol. Na chvíľu zmĺkla.
"Muselo sa stať niečo veľmi závažne, keď ste opustili svoj domov a prišli sem." Zauvažovala nahlas. Starec odtŕhal svoj nepriateľský pohľad od Bena nekonečne dlho a sústredil sa na dievča.
"Áno výsosť. Prišli sme, pretože vás chceme požiadať o pomoc." Začal neutrálne.
"Bez urážky pane, ale máte naozaj zvláštny spôsob...žiadania o pomoc." Uškrnula sa.
"Zaslúžime si vaše pohŕdanie výsosť, plne si to uvedomujem, ale sme v bezvýchodiskovej situácií. Najskôr sme chceli požiadať o pomoc vášho otca..."
"Odmietol?"
"Nie, výsosť, nepožiadali sme. Nie sme v mierovom vzťahu s Krynerianskou úniou, takže to bolo zbytočné mrhanie času."
"Mali ste to predsa len skúsiť. Zdalo sa mi, že je dosť prístupný návrhom o prímerie....teda nikdy som ho nevidela, ale ako uzavrel dohodu s Marnaviánmi...som nadobudla dojem, že je ochotný pristupovať na dohody o neútočení." Pokrčila plecami.
"Vy ste nikdy nevideli svojho otca?" prekvapený vyhŕkol. Ben mu niečo naznačil očami a pokrútil hlavou.
"Zrejme je to téma, ktorú nerada rozoberáte." Zamyslene šepol a sledoval Bena.
"To máte pravdu. Vráťme sa k vášmu problému." Chladne ho upozornila.
"Rozhodli sme sa vyhľadať vás. Dúfali sme, že nám poskytnete pomoc."
"Je mi ľúto, ale nemám žiaden vplyv na dianie tam hore." Ukázala bradou na nebo.
"Nie, nemyslel som nič také. Najskôr sme uvažovali, že keď vás nájdeme, váš otec nám z vďačnosti poskytne pomoc. Avšak v galaxiách sa nesú chýry dosť rýchlo a prišli sme nato, že nie ste práve v priateľských vzťahoch a že ste odišli z paláca a nikto nevie kam."
"Nie sme ani v nepriateľských vzťahoch. Jednoducho som si vyžiadala čas na usporiadanie svojho života a prispôsobenie." Zaklamala bez mihnutia oka. Zdalo sa jej nelojálne voči svojmu otcovi, potvrdiť "známu" pravdu...aj keď ho nepoznala.
"Potom sme sa dopočuli o nemocnici a videli ten záznam. Uvedomili si, že vás musíme nájsť."
"Aký záznam?!" nebezpečne ticho hlesla. Starec sa zatváril zmätene, keď Ben zúrivo pokrútil hlavou.
"Ben ja vás vidím. Je niečo, čo mi chcete povedať?!" Ben zafučal a vrhol previnilý pohľad na Jamesa. Ten sa nezúčastnene zahľadel do okna.
"Vy dvaja okamžite vyklopíte, aký záznam tento...ehmmm...ujo, spomína!" rozčertila sa.
"Volám sa Traynilon, výsosť." Predstavil sa starec. Milo sa na neho usmiala a zabodla pohľad do previnilcov.
"Bude to vy dvaja?!"
"Vieš Lara...spomínaš si, ako si dovolila, aby Ben mohol použiť záznam zo záchrany svojej sestry?"
"Áno, spomínam a ďalej?!"
"Ehmm...tak nás napadlo, že keď stále na teba niekto poľuje, že by nebolo na škodu, niektoré zábery zverejniť, aby..." Vysvetľoval James rozpačito.
"Aby?!" zachripela a očakávala najhoršie.
"Aby ich to odradilo, aby si nemysleli, že si ľahká korisť." Dodal previnilo.
"Zbláznil si sa, koľko si toho pustil von?!" skríkla rozčúlene.
"Urobil som zostrih, naozaj sa vydaril, si tam ako bohyňa pomsty...a veľmi sexy..." Opražila ho pohľadom.
"Celkom určite to odradí väčšinu lovcov." Rýchlo dodal, keď zazrel zúrivý lesk v jej očiach. Zúfalo privrela oči.
"Koľko ľudí to videlo?!" zašepkala ticho.
"Ehmmm...päť-šesť..." Začal Ben. Vydýchla si úľavou.
"Biliónov...približne odhadom, možno aj o čosi viac." Dokončil.
"Čože?!" hlas jej poskočil oktávu vyššie.
"Vy dvaja! Už nikdy sa neopovážite za mojim chrbtom kuť pikle, je to jasné?!" zaprskala hnevom. Obaja poslušne, previnilo kývali hlavami.
"Už nebudeme, naozaj sme to urobili v dobrej viere, že to odradí väčšinu lovcov."
"Alebo priláka! Je to ako výzva. Pre lovca je výzvou korisť, ktorá uniká. Doteraz sa trúsili po jednom, čo ak sa teraz dotrepú v skupinách? Pomyslia si, že som nebezpečná, alebo čo...a..." Vyčítavo pokrútila hlavou.
"Hm...to ma vôbec nenapadlo, žeby to mohlo vziať opačný efekt. Ben hovoril, že by sme nemali...ale...prepáč." Zmierlivo sa ospravedlnil.
"Dúfam, že budeš aspoň plakať, keď si niekto odnesie moju hlavu na podnose!" sucho hlesla.
"Budem, Lara fakt...ako v deň súdny." Prisľúbil.
"Ty si jeden šialenec James! Sprísnime bezpečnostný protokol! A teraz naspäť k vám...videli ste záznam a to vám vnuklo ideu, má nájsť."
"Vy ich nepotrestáte?!" neveriacky sa spýtal starec.
"Koho, prečo by som ich mala trestať?" nechápavo sa na neho zadívala.
"No zradili vás...vyzradili tajné informácie, je to vlastizrada." vysvetľoval. Lara na neho zboku hodila očkom a pri-dvihla obočie.
"Vy to nejako prežívate...nemám ich náhodou sťať?"
"Jednoznačne si zaslúžia verejnú popravu, u nás by umierali dlho a verejne v hanbe!" Prísne preriekol. Ben sa uškrnul, takmer tušil, čo bude nasledovať.
"Odkiaľ, že to ste?! Tvrdili ste, že z budúcnosti...ale vaše správanie mi pripomína stredovek. Ste nejaký divný! Predstavovala som si budúcnosť, ako niečo veľmi pokrokové, ale nadobudla som dojem, že v budúcnosti žijú len zadubený sadisti! Sú to moji priatelia. Tisíc krát mi stáli za zadkom, keď mi horelo za pätami. Hádam si nemyslíte, že im ublížim len kvôli nejakému hlúpemu videu?! Máme šťastie, že nežijete v tejto dobe. Keď si predstavím koľko videí sa váľa na internete...kruci! To by bolo verejných popráv!" Vyštekla popudená. Ben, James aj Kilian sa rozrehotali. Kilian sa rozkašľal a začal lapať po dychu. Hneď nato sa zvalil do predu a James ho začudovaný zachytil. Lara v zlej predtuche k nemu priskočila. Na čele mu vyrazil pot, ústa mu začali modrieť a nedokázal do seba dostať vzduch.
"Kilian, čo ti je?!" zdesená zašepkala.
"Je mi zlé Lara...asi ma škrabla..." Zachrčal a stratil vedomie.
"Niekto z vás ho poškriabal ostňom?!" Skríkla na návštevníkov. Zmätené sa po sebe pozreli. Bonie sa zľakla.
"Ja som asi nechtiac...ale myslela som, že sa mi to len zazdalo...už by musel mať reakciu...dávno by už umrel, prešlo vyše hodiny..." Plačlivo zašepkala.
"Existuje protiliek, nejaké sérum?!" V panike skríkla. Ben vzdychol a uhol očami.
"Ako dlho to potrvá, ako rýchle účinkuje?"
"Najneskôr do dvoch minút je mŕtvy." Zašepkal starec.
"Hovoríte, že by mal reakciu už dávno...ale nemal, až teraz, to znamená, že jeho telo bojovalo...bojovalo....malo...malo...čo malo dočerta, keď dokázalo bojovať?!" Nahlas si rýchle opakovala, aby nestratila duchaprítomnosť.
"Mám to!" Rozbehla sa do laboratória. Prudko otvorila chladničku. Prehrabovala sa medzi skúmavkami. Našla, čo hľadala, schytila nastreľovaciu pištoľ a natiahla ju plnú. Rozbehla sa naspäť. Priložila mu pištoľ na krčnú tepnu a vyprázdnila do neho celý zásobník.
"Kúpime ti čas braško. James ideme! Zadávam súradnice." zvolala, ako generál. Kilian otvoril oči a potriasol hlavou.
"Čo sa to deje, mám pocit, že mi v žilách koluje horúce železo, je mi zle...asi sa povraciam."
"To nevadí...tvoje telo bojuje s otravou, musíme ísť. Ben postarajte sa o našich hosti. O chvíľu sme späť. A prosím...správajte sa kultivovane, svoje spory riešte mimo môj domov!" Chytila Kiliana za ruku a James jej pomohol ho zodvihnúť. Zavesil sa do nich a dievča otvorilo trhlinu. Bez slova vošli. Dopadli do piesku. Kilian sa posadil a Lara sa šťastne zasmiala.
"Fú, vydesil si ma...myslela som, že umrieš. Tá tvoja Zvonilka ťa škrabla ostňom."
"Ale to bolo ešte u mňa v byte. Myslel som, že jed účinkuje okamžite."
"Asi áno, ale ak si spomínaš...oslavovali sme pred mojou maturitou. Podala som ti protilátku. Nie je to nič iné, ako moje sérum. Som imúnna na sarnamid a ani jedno žiarenie mi neškodí. Vytváram z môjho séra protilátku...a keďže mám mutačný gén, zrejme som imúnna aj na ich jed. Had sa svojim jedom neotrávi...asi tak. Už to, že to neúčinkovalo hneď, mi napovedalo, že máš v sebe ešte niečo z protilátok. Tak som ťa za-dopovala a pre istotu sme skočili. Aspoň sa ti za-liečila rana na čele. " Usmiala sa.
"Mali by sme sa vrátiť, aby sa tam nepozabíjali. Upozorňujem vás...nič nevysvetľujte, strašne nerada by som bola, keby ma niekto pustil cez odšťavovač, aby ma scedil z krvi, kvôli protilátke." Uškrnula sa a otvorila trhlinu. Kilian si odlepil leukoplast z čela a so smiechom nasledoval Jamesa a sesternicu. Doskočila v obývačke. Všetci, ako na povel vstali, v očakávaní najhoršieho. Bonie, si utierala uplakané oči. Keď doskočil Kilian, s úsmevom sa vzpriamil, v tvárach prítomných sa odzrkadlil úžas.
"Neplač zlato, som v pohode, ale druhý krát opatrnejšie s tými tvojimi drápkami." Zasmial sa.
"Lara máš tu nejaký bar, potrebujem panáka!" Dodal a zmizol v kuchyni.
"Dobre, dúfam, že nás už nečakajú žiadne ďalšie prekvapenia. Takže by sme sa konečne mohli dostať k tomu, prečo ste ma navštívili. Nieže by som bola nepohostinná, ale...vlastne som nepohostinná a som taká unavená, že pravdepodobne zaspím postojačky. Takže ak odkväcnem neľakajte sa, iba spím." Uškrnula sa.
"Ak sa spýtam, neodpoviete mi, však?" Zamyslene ju pozoroval.
"Ak je to to, čo myslím, tak neodpoviem. Teraz k veci!"
"Výsosť chcem povedať, že ma to mrzí s vašim priateľom a sme ochotný ponúknuť jeden život za jeho, ktorý bol našou chybou, vo veľkom nebezpečenstve." Bonie vstala a podišla k staršinovi. Vodca vstal a vytiahol zbraň. Lara vytreštila oči a vyštartovala. Strhla dievča na stranu a postavila sa pred ňu.
"Čo to stvárate? Nepovedala som, že chcem jej život, za život Kiliana. Bola to nešťastná náhoda, zbláznili ste sa! Ste nejaký fanatik, čo má záľubu v popravách, či čo?!" zrevala na neho. Sotila Bonie smerom do kuchyne.
"Upaľuj za Kilianom do kuchyne a nevykukuj, kým sa tento jedovatý dedo neupokojí! A nemávať krídlami, na dnes stačilo!" Muži sa pozreli po sebe a rozrehotali. Zagánila na nich.
"Čo je tu také smiešne? Práve ste chceli popraviť úbohu Bonie."
"Nechceli výsosť, len neverili, že ju budete chrániť. Boli presvedčený, že si budete žiadať jej hlavu." S úsmevom vysvetlil Ben.
"Vy ste odkiaľ prišli?! Naozaj to takto u vás funguje? Tak málo si vážite svoje životy, že ich ponúkate pre každú blbinu? Neviem, prečo by som mala žiadať jej hlavu. Na svete umiera toľko ľudí, ktorým niet pomoci, nevidím dôvod, aby umierali nezmyselne, ďalší." Vyčítavo preriekla. Starec sa zase posadil a zvážnel.
"Máte pravdu výsosť, prepáčte. Teraz k dôvodu našej návštevy. Vyslali sme Bonie, aby vás našla. Predpokladali sme, že ste to vy. V paláci sme mali špeha a videl vašu podobizeň. Takže, keď sa objavili správy v novinách o dievčati, čo sa po roku objavilo...o ktorom si všetci mysleli, že je mŕtva...zistila všetky dostupné informácie a spriatelila sa s tým mladíkom, aby sa s vami zoznámila."
"Využila Kiliana." Odvrkla.
"Musela, dostala príkaz v mene vyšších cieľov." Ospravedlňoval ju vodca.
"To je vec názoru. Zrejme nie som stvorená pre vyššie ciele." Kyslo odporovala.
"Výsosť potrebujeme vašu pomoc...neviem, ako vám to dostatočne vysvetliť..."
"Chodíte dookola, ako mačka okolo horúcej kaše. Tak už konečne vyklopte, čo potrebujete...naozaj by som si rada, ešte dnes pospala." Drzo ho prerušila, pretože stratila trpezlivosť.
"Potrebujeme, aby ste nás zbavili Deuxiliáta." Ben sa prudko vzpriamil a zamračil. Rúfus sa odrazu objavil.
"Výsosť, ako váš bezpečnostný konzultant, dôrazne protestujem, aby ste sa zapodievali myšlienkou, čo len sa priblížiť, na menej ako dvesto metrov k Deuxiliátovi.
"Podľa reakcie Bena a Rúfusa predpokladám, že je to nejaké veľké fujky!" Poznamenal James sucho.
"Deuxiliát, čo je to?!" Spýtala sa opatrne.
"Je to zviera, výsosť." Odvetil mierne.
"Jedno zviera, toto všetko kvôli jednému živočíchovi? Asi nebude len taký obyčajný, keď ste si dali všetku, tú námahu." Uvažovala nahlas.
"Keď sme videli, ako ste zabili Riavandera, vzklíčila v nás nádej, žeby ste nám mohli pomôcť sa ho zbaviť."
"Riavandera som zabila, iba so šťastím..a je mi ľúto, že som ho musela zabiť, ale chcel ma roztrhať. Dnes by som ho už nezabíjala." Pokrčila plecami.
"Ak by na vás zaútočil, čo by ste robili?!" Zaujalo Bena.
"Strelila ho antihistaminikami. S Jamesom sme trošku bádali a prišli nato, že ma enormné silnú, alergickú reakciu na oxytocín v kombinácií so železom. Zbaví ho absolútne kontroly, je dezorientovaný a chemické reakcie vyvolajú u neho zúrivosť. Preto roztrhá rodičku, chce sa zbaviť svojej bolesti...má vynikajúci čuch a kombinácia krvi a oxytocínu sú pre neho veľmi toxické. Chcela som vám to povedať, už naposledy, len sme vtedy mali iné starosti. Stačí, ak si pripravíte vysokú dávku antihistaminika v prítomnosti rodiacej ženy, ak by sa objavil, strelíte ho a pôjde po svojom. Nevyhľadáva ľudí, skôr sa im vyhýba. Ale jeho mimoriadne citlivý čuch, v ňom vyvolá reakciu a pretože je inteligentný, vydá sa zničiť zdroj." Prítomný na ňu hľadeli, akoby im zvestovala, že jej rastie druhá hlava..
"Čo, ešte ste nepočuli o alergií? Ste si celkom istý, že pochádzate z budúcnosti?" podpichla.
"Čo je to za zviera, je taký veľký, ako Riavander?" vyzvedal James.
"Ehmm...je o čosi väčší.." Vyhýbavo odvetil mladík s bielymi vlasmi.
"O trochu? Je to pomer ako blcha, proti žabe." Protirečil Ben.
"Predpokladám, že blchou ste mysleli Riavandera...a žabou to druhé. Prečo sa ho chcete zbaviť?"
"Výsosť, ničí všetko, čo mu príde do cesty. Zabíja, požiera, páli. Je ako stroj na smrť." Vysvetľoval jej Ben.
"Páli?! Je natoľko inteligentný, aby založil oheň..ste si istý, že je to zviera?" Prekvapená vyriekla.
"Výsosť on ho nezakladá, on ho chrli..." Vyviedol ju z omylu. Zažmurkala.
"Ehmmm... je to veľké, chrlí to oheň...a dúfam, že to aj lieta!" vyprskla. Starec váhavo prikývol.
"Drak?!" hysterický zaštikútala.
"Myslím, že ich tak kedysi volali. Nedokážeme ho zabiť, devastuje celé dediny, zabíja a kadiaľ prejde všetko spáli." Preriekol opätovne mladík.
"A myslíte si, že ja áno? Pripadám vám, ako svätý Juraj?!" rozhorčená vyskočila a prešla sa nervózne po miestnosti.
"Kto?!" vyhŕklo viacero mužov naraz.
"Svätý Juraj, drako-bijca...žil v treťom storočí, podľa legendy zabil draka, ale je to len legenda, umučili ho k smrti, keby zabil draka, pár vojakov by mu asi nerobilo problém." Vysvetlil chladne James.
"Ako to, že ho nedokážete zlikvidovať? A kde sa u vás vzal, alebo existujú na vašej planete, ako živočíšny druh?"
"Je...priletel cez trhlinu v silovom poli. Čelili sme invázií a magnetické pole bolo narušené. Pochádza z neďalekej hviezdnej sústavy. Preletel trhlinou...obnovili sme ochrannú sieť, ale on zostal."
"Tak otvorte trhlinu znovu, možno chce ísť len domov." Navrhol Ben.
"To by sa ti páčilo. Aby si priviedol ďalších lovcov!" Odvrkol mu prudko staršina.
"Tak nech vás požerie drak!" Odvrkol mu Ben nepriateľský."
"Prestaňte, vy dvaja! Musí existovať spôsob, ako ho odtiaľ dostať. Ak by ste vojenský zabezpečili časť trhliny a otvorili ju, možno by odletel."
"Nemožné výsosť. Trvalo nám veľmi dlho, kým sme zabezpečili našu planétu. Ak pole zrušíme, budeme ešte vo väčšom ohrození. Obnova nie je jednoduchá a trvala by veľmi dlho. U nás je veľmi slabá gravitácia, je umením udržiavať silové pole. Ak sa naruší, rozpadne sa a naša zóna sa nedá ustrážiť. Tarnavexa je planéta...veľmi rozmanitá a skladá sa z množstva ostrovov...malých planetiek."
"Ale ja nedokážem zabiť draka, ani uloviť. A ak by sa mi podarilo ho odchytiť, čo by som s nim asi potom robila? V živote som žiadneho ani nevidela. A myslím, že sa takých veci bojím...áno, veľmi sa takých veľkých veci bojím." Vyhŕkla rozladená.
"Prežili ste veľa situácií, určite na niečo prídete, výsosť." S nádejou preriekol bielovlasý mladík.
"To ťažko. Nemám ani potuchy, ako vyzerá a nieto, ako sa loví."
"Nehanbíte sa?! Žiadate od mladej dievčiny, aby zabila draka?! Nerobte to výsosť, je to veľmi nebezpečné." Ben nahnevaný vstal.
"Čo ty o tom vieš?! Neboli by sme tu keby sme nevyskúšali všetky spôsoby!"
"Zbabelec! Neotvoril si magnetickú sieť, lebo nedokážeš ubrániť svojich ľudí!" Hrubo ho urazil Ben. Muži vyskočili.
"Okamžite prestaňte! Vyrušujete ma, nemôžem uvažovať." Zahriakla ich chladne.
"Máte chemické zloženie látky, ktorú chrli? Pozrieme sa nato z vedeckého hľadiska, nie emotívneho. Možno zistím jeho slabiny. Aká je stavba jeho tela. Koža...pravdepodobne bude mať nejaký pancier. Určite ste sa pokúšali to zostreliť. Zistili ste jeho stravovacie návyky, nejaký biorytmus...hocičo?" Mladík jej podal malý dátový nosič.
"To je všetko, čo sa nám podarilo zistiť. Nezostalo veľa svedkov. A splodiny horenia sú takmer neidentifikovateľné, pretože takmer nič nezostáva. Máte pravdu, má neprestreľný pancier. Vyskúšali sme všetky dostupné zbrane. Neublíži mu ani fotónové delo. Skôr ho ešte viac rozdráždi."
"Hmmm...ani sa nedivím. Zrejme mu energia a teplo robia dobre...aké je u vás podnebie?"
"Veľmi teplé a vlhké, počas leta a počas zimy zase veľa prší a teploty neklesnú pod dvadsať stupňov."
"A predpokladám, že keď chrlí oheň, tak horí aj v tej vlhkosti...horí aj vo vode?" Mladík prikývol. Lara si trela prstom bradu.
"Máte možno nejaké chemické vzorky? Zbytky splodín horenia, popol?"
"Prinesiem ich o pár minút." Prehlásil jeden z mužov.
"Dajte mi chvíľu, prezriem si záznam osamote, vyrušuje ma tá vaša nepriateľská energia." Kritický si premerala Bena aj Traynilona. Vošla do laboratória.
"James prehraj záznam."

Komentáre 6

aknit11 dňa 14.11.2014 - 14:01

Tak moja divná nálada pokračuje, takže sa to odzrkadľuje na tomto dieliku (giggle)

LanaSavara dňa 14.11.2014 - 20:06

specialny riad pre Bena :-), drak a Kilian s damou s kridelkami :-D mna picne - iny narez. Super dielik. Nikdy nas nenechas oddychovat. Vzdy premyslame co bude dalej :-D. Lebo tak dokonale to prekombinujes, ze nik netusi ani Derick ako to bude pokracovat (y).
Teraz ma napadlo co bude v kuchyni (giggle)

aknit11 dňa 14.11.2014 - 22:54

Lanka, si uhádla! Bude ťuťu-muťu, ako kedysi povedala Nevetko (dodnes sa mi ráta ten šplech) (giggle), ale nebudem prezrádzať do predu :-)

tomicka dňa 15.11.2014 - 10:54

Bravo! (clap)(clap)(clap) Mam dost :-) Tak uz mame aj draka.:-) Suhlasim s Lankou. Mas uzasnu predstavivost a vzdy skombinujes sialene veci do takeho celku, ze davaju zmysel a pripadaju potom ako uplne normalne:-)A tie hlasky , jedovaty dedo bol stobodovy (giggle) A uz sa tesim na to tutu-mutu (giggle)

LanaSavara dňa 15.11.2014 - 18:57

a mozno poziju kridelka na dosiahnutie vyssiej nirvany :-D :-D. Ako to bolo na zaciatku napisane, ked sa Kilian dozvedel, ze ma kridla. Ze by to inak vyuzil :-D. Nakukam tu kazdu chvilu, ze ci nahodou .... v kuchyni,ale este nic a tak som v kuchyni ja a plienim chladnicku (giggle)

nevetko dňa 16.11.2014 - 09:22

ja som to tušila Tuťu muťu v kuchyni (giggle) sa mi hneď nejak nezdali (giggle).Len či niečo nenavaria;-) ?? majú tam pirulky alebo gumené pláštiky (giggle)(giggle)????? Lare sa o to stará James a im;-) ? a dedulo si čo myslí:-P že mu bude Lara dráčikov naháňať :-Pveď vedia lietať . Nech mu dajú prilbu a hadicu aký bude spokojný (giggle). Že budem požiarnikom(giggle) . akni super(y)(y)(y) som sa pobavila super čítanie a to moje ponosovanie neber vážne (blush)veď bez zápletky by to nešlo už sa teším na ďalšiu časť.(y)(y)