Skočiť na hlavný obsah

Lara 57

Pridal aknit11
dňa 21.11.2014 10:21

Presne o pätnásť minút sa zrútila. Slabosť ju zastihla nepripravenú. Neprišlo jej nevoľno, alebo niečo, čo by ju varovalo. Jej telo jednoducho vypovedalo poslušnosť a stratila vedomie. James skúmajúc podrobne záznam zaregistroval jej pád, až keď sa zošuchla a stiahla so sebou šálku od kávy.
"A dosť, dievčisko nerozumné. Pôjdeš sa vyspať. Zachraňovanie svetov počká, aj dračica!" Zahundral a vyniesol ju na terasu. Chladivý vzduch by ju mal prebrať.
"Čo sa jej stalo?" znepokojený sa spýtal Kilian a ostatný hľadeli na Jamesa s otáznikmi v očiach.
"Omdlela od únavy. V poslednej dobe to preháňa a nedá si povedať. Často absolvuje za dvadsaťštyri hodín raz toľko. Nespala už ani neviem odkedy."
"Prečo jej to nezatrhneš?!"
"Pretože som stroj? Som síce samostatný, ale v mojom základnom a nezmeniteľnom programe, je príkazový riadok!" odvrkol mu James rozladený.
"Prečo sa tak vyčerpáva?" Zaujalo staršinu Totariánov.
"Prečo?! Lebo je vždy niekto, kto potrebuje pomôcť, alebo je vždy niekto, kto záhadne zmizol a treba ho nájsť, alebo niekto, kto ju chce zabiť, či uniesť."
"Naozaj na ňu neustále niekto číha?!" Nesmelo sa spýtal mladík s bielymi vlasmi.
"Podľa všetkého je na jej hlavu vypísaná slušná odmena. Neviem koľko je to vo vašej mene, ale je to zrejme dosť nato, aby sa sem vracali všakovaké indivídua! Preberá sa...Lara musíš si oddýchnuť a nechcem počuť, to tvoje od zajtra!" Prísne preriekol počítač.
"Ehmm...nepoviem to. Naozaj sa musí vyspať, aj tak mi mozog odmieta pracovať. Musíte mi odpustiť, pár hodín si musím pospať. Ak sa zrútim od vyčerpania, budem vám k ničomu." Nesmelo, ospravedlňujúco sa usmiala.
"Samozrejme výsosť. Netušili sme, že ste taká vyťažená...a..." Hľadal správne slovo.
"Vy-šťavená? To teda som, ale pospím si a budem v pohode. Takže si idem ľahnúť, za pár hodín sa porozprávame. Urobte si zatiaľ pohodlie, ale prosím, aby ste sa správali civilizovane."
"Dohliadnem s Jamesom na nich." Fľochla na neho kritickým pohľadom, ale zdržala sa komentáru ohľadne kuchyne.
"Pôjdeme výsosť, asi tak zajtra ráno okolo deviatej...vyhovovalo by vám to?" Prikývla . Zľahka sa uklonili a zmizli v trhline. Pobrala sa do svojej spálne, prezliekla sa a keď padla do postele, slastne zavzdychala. Spala tak tvrdo, že si nevnímala naustávajúce pípanie na zápästí. Niekto jej nechával správu za správou, na nevystpovateľnej zvukovej schránke. Precitla nad ránom o pól štvrtej. Tentokrát počula správu. Našla osem odkazov.
"To môže byť len Ryan, alebo niekto z jeho kumpánov. Len oni majú tento kontakt. Niečo sa deje."
"James? Nájdi pozíciu agenta Samersa."
"Tak už si hore, vyzeráš oveľa lepšie." Ozval sa monitor.
"Nájdi mi agenta, idem sa osprchovať."
"Už zase je to agent a čo tak nájdi mi manžela?" Vyšla zo spálne v kratučkej saténovej košieľke. Bosými nohami capkala po drevenej podlahe obývačky, keď sa pred ňou vztýčil tmavý tieň. Zareagovala pudovo. Prudko sa ohla vzad, takže urobila mostík, zaprela sa rukami a nohami ho udrela niekde do hrude. Odletel a padol na konferenčný stolík, hrozivé trešťanie dreva jej prezradilo, že ho pravdepodobne zlomil. Saltom vzad sa dostala k skrinke a zdrapla nôž, ktorý tu mala pripravený v pohotovosti. Odrazu sa jej zmysli vyostrili, videla ho zreteľne, akoby prehltol lampu. Prekvapene si uvedomila, že vidí modrú auru a nie červenú. Skočila k nemu, kým sa pozbieral, vykrútila mu ruku, takže ho prinútila pokľaknúť a priložila mu nôž na krk.
"Výsosť to som ja." Zachrčal. Zhrozená spoznala Benov hlas. Okamžite ho pustila. Zaregistrovala za sebou pohyb. Do nosa jej udrel Kilianov pach. Prudko sa vztýčil na pohovke.
"Svetlo!" skríkla. Prudké žiara ju na chvíľu ochromila a musela zažmúriť. Keď otvorila oči, želala si, aby ich neotvárala. Na pohovke sedel Kilian, a vyškieral sa,vedľa neho princ, Ben kľačal na zemi a z druhej strany v oboch kreslách prebudený, sedeli dvaja Totariáni. Všetci na ňu vyvaľovali oči, akoby ....zahrešila. Stála pred nimi, ako nahá. V tej krátkej saténovej košieľke, so saténovými nohavičkami, rozstrapatenou hrivou a nožom v ruke, musela vyzerať nanajvýš podivne.
"Ehmmm...netušila som, že...vám poskytujem aj nocľah...a...asi nie som vhodne oblečená..." Vyjachtala, s ospravedlňujúcim úsmevom, prudko skryla nôž za chrbát a vycúvala v obývačky smerom do kúpeľne.
"Nemohol si ma upozorniť, že ešte stále máme návštevu?" vyčítavo hlesla, keď vošla do kúpeľne.
"A nechať si ujsť ten trapas?" zachichotal sa.
"Si zlomyseľník James."
"Ale môžem ti povedať, že všetkým tým chlapom, okrem Kiliana sa zrýchlil pulz o tridsaťdva percent v priemere, princovi o štyridsať."
"Akému princovi zase?"
"Ten bielovlasý mladík je Totariánsky princ. Následník trónu."
"A bisťu! Mám tu Marnaviánskeho kráľa a princa Totariánov?"
"A mala si aj princeznú...Bonie, je sestra toho mladíka a zabudla si princa Kryneriánskej únie a jeho korunnú princeznú." Pripomenul jej. Zasmiala sa.
"Tak to ma podrž. Zabudla som, že Kilian a ja sme tiež modro-krvný. Sme tu samé urodzené zadky. Vieš, že dodnes som ani nevedela, ako sa volá krajina, ktorej sa mám stať kráľovnou?!"
"To bude tým, že nejavíš záujem stať sa kráľovnou."
"To máš pravdu. A keď si predstavím, že som tam pobehovala s holým zadkom, len v tejto košieľke." Zaškerila sa.
"Nemala si holý zadok. Mala si tie miniatúrne gaťušky, čo podľa Rúfusovho čuchu zodpovedajú hygienickej norme." Zachichotala sa jeho suchému konštatovaniu a vyzliekla.
"A súdiac podľa toho zrýchleného pulzu...myslím, že ani jednému to neprekážalo. A vlasy ťa z časti zahalili, ale nechali miesto na dohady a fantáziu. Kilian mal pravdu. Nemusíš si zväčšovať prsné žľazy, ani ich vystavovať na obdiv. Máš všetko tak akurát...a priťahuješ pozornosť samcov...okrem impotentov a homosexuálov." dokončil James mudrlantský. Smejúc sa vošla do sprchy.
"Agent Samers je neodbytný. Ďalší odkaz od neho....máš sa mu okamžite ohlásiť, znel veľmi naliehavo."
"Hneď ako sa osprchujem. Mohol by si byť taký zlatý a priniesť mi oblečenie? Nevzala som si, netušila som, že máme hosti."
"Prinesie ti Rúfus, má prehľad, kde, čo máš a nestihne ani nič povyšívať za tu chvíľu." Hlas z náramku stíchol. O pár minút sa ozvalo klopanie. Vystrčila ruku a robot jej podal úhľadne uloženú kôpku šatstva.
"Rúfus mohla by som ťa poprosiť o raňajky a kávu? A priprav toho viac, určite naši hostia za tých pár hodín vyhladli."
"Postarám sa o jedlo pre všetkých, výsosť."
"Ďakujem Rúfus, veľmi si to cením." Zašepkala. Nahádzala na seba Vykefovala si vlasy a stiahla ich do pevného hladkého drdolu, vyčistila si zuby, urobila na seba grimasu v zrkadle a vyšla. Práve svitalo. Z kuchyne jej chuťové bunky zasiahla dráždivá vôňa pečenej slaniny a neestetický jej zaškvŕkalo v žalúdku. Hostia sedeli v jedálni pri stole a kŕmili sa prvou dávkou, ktorú narýchlo vyčaril Rúfus. Strojene sa usmiala a prisadla. Naložila si na tanier, keď sa na monitore znovu objavil odkaz od Ryana. Zafučala.
"Mala by si sa mu ohlásiť, nenechal by desať odkazov len tak pre nič, za nič." Preriekol zamyslene James, ktorý sedel pri stole spolu s ostatnými.
"Nejaké nové správy? O zatknutiach, alebo niečo podobné?"
"Santa sedí v lochu, odchytili ho dnes po polnoci. Objaví sa to v raňajších správach. Obaja strelci sú za dohodu, ochotný svedčiť proti nemu."
"Aký strelci?" spýtal sa Kilian prežúvajúc.
"Taký dvaja chumaji, čo si mysleli, že byť vrahom z povolania, je zábava." Odvetila nezaujato a priložila si ďalšie plátky slaniny a šalát.
"Ako si sa o nich dozvedela?"
"Čiste náhodou som na nich narazila."
"Náhodou ťa prišli zastreliť..." Uškrnul sa James. Lara na neho zagánila.
"Neprišli zastreliť mňa, ale agenta Samersa...podarilo sa nám ich odchytiť." Pokrčila plecami.
"To je úspech, dúfam, že sú vo väzení." Hlesol bielovlasý princ.
"Presnejšie vo väzenskej nemocnici...obaja majú problém s končatinami." Zachechtal sa James a Lara ho opražila pohľadom.
"To muselo byť zaujímavé dobrodružstvo, nepodelíte sa s nami o príbeh?" zvedavo dobiedzal Ben.
"Veľmi niet o čom. Prišli, mali zbrane, zneškodnili sme ich...a skončili v base. Mali zabiť agenta, kvôli jednému mafiánovi, proti ktorému mal svedčiť. Kontakt, priviedol políciu na stopu celej organizácií...je to agentúra, kde si môžete niekoho najať, aby vás zbavil nejakého fyzického "problému". Takže FBI asi uloví celú sieť nájomných zabijakov, aj spolu s nájomcami. Ten vlastník agentúry ju prevádzkuje tridsať rokov."
"Tak to bude veľa zatýkania a ako si sa v tom všetkom ocitla ty?" nedalo Kilianovi.
"Ako som povedala, čiste náhodne. Zapni rušičku James a mutáciu signálu, zistíme, čo je také naliehavé."
"Dobré ráno agent Samers. Nechali ste mi zopár odkazov, o čo sa jedná?" začala oficiálne.
"Kde si Lara?! Povedz mi, kde sa nachádzaš a prídeme po teba. Hlavne sa nezdržuj pri oblokoch a nechoď von."
"Vy si snáď zo mňa robíte prču! Čo to má znamenať, zase ma chcete zaistiť?!"
"Nevypočula si si tie odkazy?"
"Je začas rána, v noci spím. Tak čo je, čo chcete?!" neslušne mu skočila do reči.
"Zatkli sme Santu. A pri zbežnom nahliadnutí, iba za posledné dva mesiace...na tvoje meno je objednávka."
"Ale-čo nepoviete, aspoň má moja nejakú hlava slušnú cenu? By ma nasrali, keby šli pod cenu!" uškrnula sa.
"Lara, prestaň! To vôbec nie je smiešne. Niekto si najal za posledné dva mesiace, šesť zabijakov, aby ťa odstránili."
"A kvôli tomu tak stresujete a budíte ma?" Zasmiala sa.
"Lara! Neopováž sa prerušiť rozhovor. Dvaja z nich sú mŕtvy."
"Noooo! To už znie o niečo zaujímavejšie. Čo sa im stalo?"
"Našli sa ich mŕtvoly, mali podrezané hrdla nejakou veľkou dýkou..." Vyčítavo zmĺkol.
"Naznačujete mi niečo konkrétne agent?" Prežúvala vajíčka a zapila si minerálku.
"Lara...ak sa stalo niečo...ehmmm...a oni ťa napadli...a...bola to sebaobrana..nejako to zahráme do..."
"Nezabila som ich agent Samers." Hrubo ho prerušila.
"Ak by som to bola ja, boli by prebodnutý. V prípade nebezpečenstva a obrany, dýku vrhám. Ale môžme sa dohodnúť, že vám na budem nechávať lístočky na mŕtvolách...toto som bola ja a toto som nebola, nemusíte potom hádať!" Chladne sa usmiala.
"Nemusíš byť taká ironická, len ma napadlo...ehmmm...máš veľkú dýku..."
"Zaujímavé, že vás vždy napadne takáto obludnosť v spojitosti so mnou! Nikoho by som nepodrezala...pretože, to považujem za popravu. Poprava je niečo cielené a plánované. Keď ma niekto dostatok času, aby niekoho podrezal, tak nato ide pekne plánovane. Apropo, porovnali ste rez a hĺbku?"
"Porovnali, ako to myslíš?"
"Nehovorte mi, že ste ich neporovnali s ranou a hĺbkou rezu u Amélie a Davida. Obaja mali podrezané hrdla, ak si dobre spomínam."
Natiahla sa za chlebom a priložila si šalát.
"Tak v tom zhone, ktorý tu panuje mi to ani na um nezišlo." Priznal zarazene.
"Možno sa jedná o toho istého páchateľa. Ak váš patológ odmeria uhol rany, ak je merateľná a ostrie bolo hladké...získate približnú výšku páchateľa a zistíte, či je ľavák, alebo pravák, ale to vy samozrejme viete, len vás nato upozorňujem, aby ste to neprehliadli v tom zhone." S úsmevom preriekla.
"Lara...ja ťa prosím...dovoľ nám, odviezť ťa do bezpečia."
"Dokážem sa o seba postarať agent Samers. Nerobte si starosti, budem v pohode, ale vďaka. Počítam vám to, ako dobrý bodík pre skautíka, majte sa." Prerušila rozhovor a natiahla sa zase za šalátovou misou. V miestnosti vládlo napäté ticho. Poobzerala sa.
"Čo je...správam sa, ako nenažranec? Sorry, ale bola som hladná, ako vlk." Usmiala sa a položila misu so šalátom s roztomilým úsmevom.
"Lara, práve ti oznámil, že ešte štyria vrahovia tam vonku, na teba číhajú!" zašepkal šokovaný Kilian.
"No to je mi novinka...iba štyria?!" zaškerila sa a obrátiac k princovi.
"Teraz k vášmu drakovi. Je to dračica, ako prvé...neviete náhodou...radíte ich medzi plazy, alebo cicavce?"
"Sú to cicavce. Kedysi sa považovali za plazy, ale jednoznačne sa dokázalo, že sú to cicavce." Lara si vymenila pohľad s Jamesom a ten len vzdychol.
"Útoky ..boli od samého začiatku?"
"Nie začali až pred šiestimi mesiacmi. Zaznamenali sme ho, ale keďže nijako neohrozoval okolie..."
"Musím ju vidieť!" Lara nedočkavo vstala.
"Ju, je to samica?" prekvapene zvolal princ.
"Jednoznačne je to samica. Neviete, ako dlho nosí mláďa?"
"Nevie sa s určitosťou, hovorí sa o tom, že podobne ako človek, deväť mesiacov."
"A viete určite, že ten drak je len jeden?"
"Čože?!"
"No...ak je u vás už tri a pol roka...je pravdepodobne kotná. Posledných šesť mesiacov sa správa agresívne...ehmm...tak ma napáda, že buď sú dvaja, alebo je ten váš drak schopný hermafroditizmu...postupného...dokáže meniť pohlavia a môže dôjsť k samooplodneniu, nedostatkom partnerov. James spustí ten záznam." James spomalil a priblížil záber. Jasne sa na monitore objavil neprirodzene objemný a vypuklina v podbrušku.
"Čo o nich vlastne viete?"
"O ich prirodzenom spôsobe života nič nevieme. Na ich planétu sa nikto neodváži, bola by to holá samovražda...a živého nikto neulovil...žijú v spoločenstvách, bránia jeden druhého. Akýkoľvek existujúci záznam potvrdzuje, že bojujú do posledného dychu. Živého sa nepodarilo nikomu chytiť.
"Dobre a ako ho zabili?!"
"Nezabili, aspoň o tom neviem...väčšinou sú to posledné správy od posádok. Draci sa pustia do lode, ktorá sa priblíži a zničia ju." Lara sa nadýchla.
"To nebolo múdre." Poznamenala s úsmevom a princ očervenel.
"Som hlupák, že vám to otvorene hovorím...ale...nechcem, ak by ste sa rozhodli pre toto riziko...chcem, aby ste vedeli o všetkom, čo vás čaká, ak sa podujmete. Neexistuje nikto živý, kto by vydal svedectvo o tom, že zabil draka."
"Prečo si myslíte, že sa podujmem na takúto samovražednú misiu?"
"Pretože nemáte strach zo smrti..." Vyriekol jednoducho. Zodvihla obočie.
"Nemám strach zo smrti..to si myslíte? Niečo vám prezradím princ. Mám strach a príšerný, vždy, keď ide do tuhého, umieram od strachu." Zasmiala sa.
"Nezazlievam vám, že nepôjdete princezná. Je to naozaj veľké riziko." Pokýval hlavou.
"Nepovedala som, že nepôjdem...ale mám podmienky, presnejšie tri podmienky. Môžete sa rozhodnúť o pristúpení na moje podmienky sám, alebo potrebujete súhlas toho jedovaté..." Zasekla sa.
"Ehmmm...uja...akože sa to volal?"
"Traynilon, výsosť." Zasmial sa mladík.
"Nepotrebujem súhlas Traynilona, môj otec mi plne dôveruje. Je to náš radca a je veľmi múdry, aj keď niekedy lipne na zastaraných tradíciách. Aké sú vaše podmienky?"
"V prvom rade, nezabijeme ju, pokúsime sa ju odchytiť."
"Výsosť, vy ste ma nepočúvali. Ešte nikto nechytil draka."
"Tak je asi najvyšší čas začať. Nechcem, aby sme ju zabíjali. Videli ste, správala sa priateľský...ale zrejme jej došla trpezlivosť. Je kotná a čas sa jej kráti. Chce ísť iba domov, k svojim, so svojim potomkom..."
"Ak si myslíte, že to dokážete, prečo nie? Ale čo ak to nedokážete?!"
"Tak ju budeme musieť zabiť." Mladík sa na ňu neveriacky zadíval.
"Vy viete, ako ju zabiť?"
"A vy snáď nie? Asi nie, keby ste vedeli, neboli by ste tu...to dá rozum. Čo viete o Napalme?"
"Napalm bola v dvadsiatom a dvadsiatom prvom storočí chemická, zápalná zbraň hromadného ničenia. V dvadsiatom druhom storočí bola zakázaná a myslím, že chemický to bola nejaká zmes naftového paliva so zahusťovadlami a prímesami. Nevieme presne zostaviť jej chemické zloženie, pretože ropa definitívne zmizla v roku dvetisíc osemsto. A po veľkej nukleárnej katastrofe v roku štyritisíc dvesto, sa väčšina záznamov zo Zeme zničila."
"Aha...dobre. Takže ak budeme nútený, zabijeme ju, ale to je krajná možnosť. Druhou podmienkou je, že chcem čas. Potrebujem šesť mesiacov. Neľakajte sa...tu na Zemi, to je u vás necelé dava dni. Musím si tu veľa veci zariadiť. Ak odídem a zdržím sa u vás len pár hodín, tu ubehne veľa času. Žijem tu a mám určite povinnosti. Chcem si dať veci do poriadku."
"Samozrejme, to je pochopiteľné, nerátal som s tým, že pôjdete okamžite. A vaša tretia podmienka?"
"Chcem, aby ste obnovili mierovú dohodu a priateľské vzťahy s Marnaviánmi." Ticho hlesla. Ben na ňu vyvalil oči a mladík preletel pohľadom z jedného na druhého.
"Výsosť, to nemusíte robiť. Nemusíte riskovať svoj krk, kvôli mieru medzi našimi krajinami. Vyžili sme bez nich doteraz, môžeme aj odteraz." Ticho prehovoril Ben.
"Ale žili ste oveľa lepšie v kontakte s nimi, ak sa nemýlim. Pomáhali ste si navzájom a podporovali sa. Pochopila som, že je to susedná planéta..kvôli zrade tretej strany, ste prišli o spojencov. Prišiel čas zabudnúť na staré hriechy." Prehovorila. Ben si premeral mladíka.
"Sme ochotný pomôcť, proti Deuxiliátovi." Ticho navrhol. Mladík prudko vstal a s nim aj dvaja jeho súkmeňovci.
"Ak vám to neprekáža výsosť, ospravedlňte nás..." Hlesol k Lare.
"Veličenstvo, bol by som veľmi poctený, keby ste nás poctili svojou návštevou. Dohodnete podmienky mierovej zmluvy. Zaručujem vám plnú imunitu a bezpečnosť počas vášho pobytu u nás." Jemne uklonil hlavou smerom k Benovi. Marnavián tiež vstal.
"Sme ochotný rokovať o obnove spojenectva, pôjdeme okamžite?" hlesol Ben. Lara sa oprela o stoličku, spokojne sa usmiala a milo im zamávala, keď ju s úklonom pozdravili. Zmizli v trhline.
"Fú! A je tu zase kľud..." Vydýchla si a zase priložila na tanier.
"Kde sa to do teba vmestí?" zasmial sa Kilian hľadiac na jej ďalšiu porciu jedla.

Komentáre 4

aknit11 dňa 21.11.2014 - 10:28

Tak zase kúsok -taký prípravný :-) Dievčence nestíham, šijem, ako besná :-) Mám veľa práce, tak neviem, kedy sa mi zase podarí (blush)

Lenka R dňa 21.11.2014 - 13:22

Tinka , super (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap)
Podarené - zdvihla tlak všetkým prítomným mužom svojim vzhľadom a Ryanovi zase svojim telefonátom (giggle)
Dračiu maminku chce ochrániť a zmierila ďalších nepriateľov (sun)
Tinka , my ťa nechceme stresovať , len ono sa to tak dobre číta :-)
Držím ti palce, porob si čo potrebuješ a prajem tebe aj ostatným dievčatám krásny víkend.

tomicka dňa 22.11.2014 - 09:55

Toto bolo mile. Tak uz aj Ben zistil, ze sa nemá priblizovat k Lare, nebadane. A s tym zvysenym pulzom.(giggle) Som sa narehlila a James to zaklincoval s tymi gatuskami, co zodpovedaju hygienickej norme. Tak som zvedava, ako si poradia s tou dracicou :-O

Dakujeme Lenka, aj ja prajem vsetkym prijemny vikend v tomto uz pred-vianocnom zhone.

Aknit a dufam, ze si najdes cas a pridas nam nieco. Tuzobne ocakavame dalsi dielik :-)

LanaSavara dňa 22.11.2014 - 21:33

tak, tak .. ono sa to tak dobre cita :-) veru v kazdom dieliku najdeme uzasny kokteil vsetkeho po com nasa dusa pisti :-)
Veru tie gatusky ma dorazili :-D
Dievcata ziaden stres (y) viem to sa dobre hovori ale tahsie dodrziava. Chceme postihat vsetko mozne, ale na nas same nam nejako cas neostava... Pekny vikend