Skočiť na hlavný obsah

Lara 63

Pridal aknit11
dňa 16.12.2014 08:12

Prebrala ju neznesiteľná bolesť v ramenách. Zaregistrovala spod zatvorených viečok, že je vyviazaná za ruky, takže tu bolesť spôsobovala jej vlastná váha. Žiadne cudzie pachy v miestnosti necítila a tak sa pokúsila postaviť na nohy. Chvíľu kolísala, ale nadobudla rovnováhu.
"Kruci! Ešte stále som ožratá, alebo je to z tej malej srandy, čo mi zapichli do krku?!" bez nálady zašomrala. Neprekrvené ruky, začali po pár sekundách reagovať. Mravčenie bolo nepríjemné, ale vedela, že čoskoro sa jej cit do nich vráti.
"Lara, prebrala si sa..." Ozval sa šeptom Kilian. Bol vyviazaný presne ako ona.
"Bonnie je ešte mimo?" nahla sa, aby na ňu videla.
"Čo sú zač, vieš, kde sme a čo chcú?" zasypala ho otázkami.
"Prebral som sa pred chvíľou, nikoho som nevidel."
"Zabiť nás asi nechcú, aspoň nie hneď...nezajali by nás. Stihla som narátať šesť mužov. Templa to nie je celkom určite." Bonnie vzdychla a otvorila oči. S bolestným stonom sa pokúsila vzpriamiť.
"Kde to sme?" vyľakaná vyhŕkla.
"Nevieme zlato, verím, že sa to čoskoro dozvieme." Mierne sa na ňu usmial.
"James, analýzu..." Automatický zašepkala Lara, ale v tom si uvedomila svoj omyl. Zafučala a ticho zahrešila.
"Ja som taká sprostaňa! Ak sa z tohto dostaneme pripomeň mi, že sa mám ospravedlniť Jamesovi." Zašepkala a potriasla hlavou. Ešte stále na sebe cítila účinky alkoholu, aj keď hlavu mala celkom jasnú. Na chvíľu zatvorila oči, aby sa sústredila. Pripomenula si Bena..jej reakciu na dotyk s nim. Jej telo odrazu vedelo, čo ma robiť. Vnímala, ako sa jej srdečný rytmus spomaľuje a teplota tela klesá.
"Vzali nám opasky, takže nemáme ochranné obleky, po tomto súdim, že sú niekde od vás...a sme zraniteľný." Počula Kiliana akoby z diaľky. Prudko otvorila oči, pozbierala všetky sliny vo svojich vysušených ústach a pľuvla na povraz, ktorým bola zviazaná. Bratranec na ňu vrhol prekvapený pohľad.
"Lara, ak teraz začneš vracať...myslím, že roztrpčíš našich väzniteľov." Podpichol a ona sa zasmiala. Dvere sa otvorili a dnu vošli traja muži. Pátravo po nich preletela pohľadom, aby odhadla, ako sú vyzbrojený a aby sa sústredila na najväčšie riziko. V duchu vyslovila prosbu, aby jej mutačný gén fungoval. Na okamih začula jemné syčanie a spokojne si vydýchla. Povrazy povolili tlak na jej zápästia, ale pridržiavala ich. Nesmela prezradiť, že už nie je spútaná.
"Tak už ste sa nám prebrali svetlušky." Muž, ktorý pôsobil autoritatívnym dojmom sa zlomyseľne usmial. Lara vrhla pohľad na Bonnie, ktorá vydesené zalapala po dychu. Pre-šacovala ich očami a vrátila sa so záujmom k nej. Dievčina vyzerala vydesená a smrteľné zbledla.
"Svetlušky? Už ma nazývali všelijakými menami, ale svetluškou ma ešte nikto nenazval, neviem...je to pocta?" posmešne obrátila pozornosť na seba.
"Si ich veliteľka?"
"Som ich kamarátka, kto ste a čo chcete?!" drzo vyštekla bez náznaku strachu.
"Ale srdiečko, nepovedz mi, že si to ešte nepochopila. Urobíme z vás ľudí, budete nám neskonale vďačný." Trojica sa zachechtala. Bonnie lapala po dychu, akoby sa jej nedostávalo vzduchu, ako pri záchvate paniky.
"My sme ľudia, takže si sa asi sekol priateľko." Muž sa zamračil a podišiel k nej.
"Ste Totariáni. Počuli sme, že skupina Totariánov opustila tu svoju zabezpečenú pascu a tak sme sa za nimi vydali."
"Lovci pokladov." Pochopila Lara.
"K vašim službám, svetluška."
"Ako hovorím, sekli ste sa. Ja som obyčajný človek a on tiež." Ukázala hlavou na Kiliana. Nepekne zagánil a podišiel celkom k nej.
"Snažíš sa ma oblafnúť?!"
"Nie, som človek, nemám krídla, pretože predpokladám, že práve tie ťa zaujímajú...a on tiež nie."
"Tamtá je Totariánka...a vy tiež, aj keď pravdu povediac nevyzeráte. Nikdy by sa nemuchlovala, ani nebratríčkovala s niekým mimo svoju rasu!" zasyčal jej do tváre.
"Vidíš, teraz sa ti vypomstilo to ťuťu-muťu na mojom kuchynskom stole..." Zaškerila sa smerom k Kilianovi. Zarehotal sa, akoby nevisel zviazaný a bezmocný na lane.
"Nuž zrejme je môj kamarát samovrah, ale je to človek...len má rád extrémne, sexuálne praktiky." Pokrčila plecami. Vodca prudko odstúpil.
"Urob im röntgenový sken!" Prikázal svojej pravej ruke. Pobočník poslúchol a prešiel po nich nejakým malým prístrojom. Najskôr blikal na červeno, potom zasvietilo zelené svetlo.
"Neklame šéfe, nemajú krídla..."
"To nie je možné!" zvolal rozčúlený a vytrhol mu prístroj. Podišiel k nej.
"Opatrne priateľko, toľko žiarenia by mi mohlo uškodiť." Posmešne zatiahla. Zdrapol ju pod krk.
"Vysmievaš sa mi?!"
"Kdeže, len mi prekáža tá hladina žiarenia, je to nezdravé." Zašepkala a oči jej pobavene zažiarili. Rozčúlený podal prístroj druhému z mužov.
"Takže máme len jeden pár krídel...hmm...lepšie aj to, ako nič. Svetluška, ukáž mi svoje krídelka." Podišiel k Bonnie a tá sa zdesené odtiahla. Kilian trhol putami.
"Nechaj ju na pokoji!" Zasyčal zúrivo.
"Lebo čo? Neboj sa, vrátim ti ju. Chcem len jej krídla. Prežije to, teda väčšinou to prežijú. Chvíľu to bolí, ale vyhojí sa! Aspoň ti z nej urobíme človeka." Bonnie vytreštila oči a cúvla koľko jej putá dovoľovali.
"Prečo ju voláte svetluška?" Položila svoju otázku Lara, aby odvrátila pozornosť mužov na seba.
"Bratríčkuješ sa s Totariánkou a nevieš prečo? Kým majú svoje krídla, tak dokážu byť fluorescenčný."
"Dúfam, že ti nesvetielkuje zadok...ako svätojánskej muške..ale mohlo by to mať aj výhody...keď sa budeš nabudúce muchlovať na mojom kuchynskom stole, aspoň ťa aj potme doňho kopnem." Zachechtala sa Lara, smerom k vydesenej princezné. Muž sa zarazený vrátil k Lare.
"Čo si zač, si šialená, či čo?"
"Som len ožratá, chľastala som celú noc, takže...mi všetko ešte nedochádza....aby sme si to ujasnili. Chcete jej odstrániť krídla...a...čo potom...čo bude s nami?"
"Pustíme vás, nie sme zabijaci, sme lovci pokladov."
"Ak tomu dobre rozumiem, ste obchodníci so vzácnym tovarom?" Prikývol a zase sa vrátil k Bonnie.
"Vystrč svoje krídelka srdiečko, nebude to bolieť...sľubujem."
"Aby ťa to ani nenapadlo Tinkerbell!" drsne zavelila Lara. Jeden z mužov k nej priskočil a zahnal sa na Laru, aby ju umlčal. Zavesila sa na lano, švihla nohami, takže ho zasiahla do tváre. Zavyl od bolesti a zatackal sa ohnúc v pase, pridržiavajúc si tvár v dlaniach. Švihla nohami druhý krát a udrela ho pätou na väzy. Zviezol sa jej k nohám.
"Na budúce, ak sa ma pokúsiš udrieť, ťa zabijem!" zasyčala hnevlivo bezvedomému chlapovi. Muži na chvíľu paralyzovaný civeli na dievča, potom pobočník vytrhol spoza opaska zbraň a namieril na ňu.
"Pokús sa ešte o niečo a urobím ti dieru do hlavy."
"Pokiaľ sa mňa a mojich priateľov nebude siahať svojimi paprčami, nemáme žiaden problém v komunikácií!" drzo sa uškrnula. Vodca namieril zbraň na hlavu Kiliana.
"Aby sme si uľahčili rozhodovanie srdiečko, čas sú peniaze. Vystrč svoje krídelka, inak ho zabijem...a ty! Pohni sa a je po ňom!" zavrčal smerom k Lare. Bonnie vzlykla a rozochvená zažmúrila. Zhlboka sa nadýchla a keď otvorila oči, Lara vedela, že to urobí. Milo ju to prekvapilo, lebo nečakala, že by bola ochotná sa obetovať kvôli Kilianovi, alebo kvôli nej.
"Dáte mi vaše slovo, že im neublížite? Lovci pokladov si svoje slovo veľmi cenia." Hlesla takmer nečujne. Jeho chladné oči na chvíľu zaváhali, ale potom prikývol.
"Bonnie, nerob to!" zvolal zdesený Kilian.
"Myslela som, že lovci pokladov sú inteligentný, ale tuším ste všetci banda imbecilov." Provokačne, ležérne zatiahla Lara.
"Lara, buď ticho preboha!" prikázal jej Kilian. Vodca pre zmenu namieril zbraň na jej hlavu.
"Zopakuješ mi to?!"
"Prečo nie, ešte stále si ma nepresvedčil, že nie ste kopa imbecilov, čo neuvažuje, ako zarobiť prachy. Práve naopak, robíte všetko preto, aby o ne prišli!" Zaškerila sa. V očiach sa mu mihol záujem.
"Zrejme máš pre mňa nejaký návrh, malá..."
"Niečo by sa našlo. Možno je tých návrhov aj viac, záleží na tvojej ochote a flexibilite. Teda ak máš záujem...a nemusíš jej ani otrhať krídla."
"Počúvam..."
"Aká je cena jej krídel. Zaplatím ti za ne...a necháte nás na pokoji...a ušetríte si výčitky svedomia." Navrhla. Okamih zvažoval.
"To nepôjde, nie je to len o prachoch, ale aj o prestíži v našej brandži. Získaš si slušné meno a prestíž, keď dokážeš ukoristiť Totariánske krídla."
"Získavate si prestíž tým, že niekoho zmrzačíte?!" pohŕdavo sykla.
"Môžu nám poďakovať, len z nich urobíme ľudí, pretože bez krídel sa z nich stanú celkom obyčajný ľudia." Uškrnul sa. Lara v duchu preletela svoje možnosti. Nebolo ich veľa a tak sa bleskovo rozhodla.
"A čo tak hlava princezny Noriany. Získal by si si prestíž?" vyjednávala chladne. Spútaný vojak zahrešil, princezná opätovne zalapala po dychu.
"Never jej! Je ešte ožratá, rada sa vychvaľuje...nič o nej nevie!" zvolal Kilian. Veliteľ lovcov si ich skúmavo premeral.
"To závisí od uhla pohľadu. Ako by si o nej niečo mohla vedieť? Okolo tridsať skupín zabijakov, zo všetkých galaxií sa pokúša ju nájsť, prečo by som mal veriť, že žaba, ako ty o nej niečo vie?"
"Som nesmierne talentovaná." Sladko sa usmiala.
"Never jej!" skríkol mladík a zalomcoval putami. Pobočník ho udrel do tváre. Lara sa okamžite pustila lana, vytrhla z puzdra nohavíc bodák a skočila na surovca. Zvalila ho na zem, v sekunde aktivovala bodák a priložila mu hrot na krčnú jamku. Muž vyľakaný nepohnuté ležal pod ňou. Vodca priskočil a priložil jej na hlavu zbraň.
"Neopováž sa ho opľuť a deaktivuj bodák!" zasyčal. Lara zafučala.
"Okej, okej, som v pohode...upokojíme sa a dokončíme náš obchod. Stačí, ak sa ich nebudete dotýkať, znervózňuje ma to." Stroho sa usmiala, vstala a odstúpila od muža ležiaceho na zemi.
"Ty si Marnaviánka!" Neveriacky vydýchol pobočník a zbieral sa zo zeme.
"Počul som o tom, že zase uzatvorili mier. Tak preto sa odvážili vytrčiť päty zo svojej planéty. Marnaviáni ich vždy sprevádzali." Pokýval hlavou vodca.
"To nie je podstatné, vrátime sa k našej téme. Čo hlava princezny?"
"Marnaviáni sa jej nesmú ani dotknúť, prečo by som mal veriť, že ju zradíš? Viem veľmi dobre, čo ťa čaká, ak zradíš váš morálny kódex."
"To je môj problém, nemyslíš?! Máš záujem, alebo nie?!"
"Je to lákavá ponuka, jej hlava má obrovskú cenu, ale...my nie sme zabijaci. Nevraždíme pre peniaze ľudí, máme tiež svoje zákony."
"Nehovorím o vražde. Predstavte si, že vypiekla rybník Temple a všetkým tým, čo sa ju pokúšali zabiť. Ak by ste ju živú doviedli Kryneriánskému kráľovi...verím, že by vás vyvážil zlatom. Môžete si za živú vypýtať dva krát toľko, ako za mŕtvu. A to ani nehovorím o prestíži, ktorú by ste si získali."
"Mlč preboha, Lara!" Zastonal Kilian. Vodca zagánil na mladíka, ale pre istotu sa nepokúšal ho udrieť. Marnaviáni boli veľmi nebezpečné stvorenia, mohla by ich pozabíjať, kým by vôbec stihli namieriť zbrane.
"Princezná Noriana má povesť veľmi nepredvídateľnej a vynaliezavej osoby. Kde mám záruku, že ju chytíme a nepobije nás?"
"Dám vám ju na zlatom podnose, nebudete musieť kývnuť ani prstom, ale na oplátku žiadam, aby ste oboch pustili, vrátili im ich veci a nikdy viac sa k nim nepribližovali. Chcem vaše slovo!" Na chvíľu sa zamyslel.
"Nedovolím vám ublížiť mojim priateľom, ak sa do seba pustíme...umrieme. Všetkým nám je to jasné. Je to slušný obchod. A keď sa dohodneme mám pre vás ešte jeden zaujímavý návrh." Dohovárala mu ticho.
"Dobre, je to slušná dohoda. Ako to prevedieme?"
"Pusťte ich a dozviete sa podrobnosti."
"Mám tvoje slovo?!" vyjednával. Prikývla. Podišiel ku Kilianovi a zakrivenou dýkou prerezal povraz. Hneď nato pustil Bonnie. Kilian ju zachytil, pretože jej nohy vypovedali službu. Zodvihol ju na ruky a postavil sa vedľa Lary.
"Čo si to vyviedla?!" zašepkal zlomene.
"Ešte som asi ožratá.." Uškrnula sa.
"Bude to dobré Kilian, hlavne, že ste v poriadku...a Bonnie si ponechá krídla..." Zašepkala mierne a usmiala sa.
"Ak ste si už povyčítovali, vrátime sa k našej dohode. Ako si predstavuješ realizáciu?"
"Máte tu časovač? Dobre, tu sú súradnice, kde sa nachádza Templa. Pôjdete za nimi a poviete si cenu, za vydanie princezny. A samozrejme chcete, aby zverejnili, že to vy, ste ju chytili."
"Ale ako chytíme priceznú?!" Vyhŕkol tretí z mužov, ktorý sa pred chvíľou prebral.
"Ja som princezná Noriána." Dievčina sa rozosmiala, keď zazrela výraz tváre lovcov.
"Myslíš, že sme celkom sprostý?!" zasyčal zúrivo veliteľ.
"Si Marnaviánka, všetci sme videli dôkazy!" protirečil jej pobočník.
"Mám mutačný gén, dokážem prispôsobiť svoje telo akejkoľvek rase."
"Je to skutočne princezná. Videl som ten záznam, čo sa objavil vo všetkých galaxiách." Ozvalo sa za nimi a vošla ďalšia trojica mužov. Ten, čo prehovoril, sa výrazne podobal na vodcu.
"Si si istý Trevis, čo ak nás vodí za nos?" pochybovačne sa obrátil k svojmu synovi.
"Je to ona...ak som to správne pochopil, uzatvorili ste dohodu. Slušné. Nabalíme si vrecká, aj bez toho nechutného obtínania krídel, vždy som bol proti toľkému barbarstvu." Skonštatoval mladík a prešiel po Lare ohodnocujúcim pohľadom.
"V skutočnosti, ste ešte krajšia výsosť." Diplomatický sa usmial a jemne uklonil. Elegantne kývla hlavou, akoby odzdravila a naťukala súradnice do časovača podala ho "otcovi". Pohlavár zmizol v trhline aj s pobočníkom.
"Chcem sa rozlúčiť s mojimi priateľmi." Ticho prehovorila a odtiahla Kiliana bokom.
"Lara, čo si to vyviedla? Pôjdem s tebou." Zašepkal jej hneď, ako ju objal.
"Nie, pôjdeš za Jamesom. Povieš mu, že sa na neho nehnevám a že je mi ľúto, ako som na neho vyletela, že ho prosím o prepáčenie. Nech aktivuje protokol tridsaťtri. Po vypršaní časového limitu, protokol tridsať štyri. Nezabudneš to? Je to veľmi dôležité."
"Nájdeme ťa Lara." Prisľúbil jej.
"Ja viem, James ma nájde, vie, kde sme boli naposledy... a choď prosím za Ryanom. Povedz mu...ani neviem čo, že ma to mrzí...asi...a že na neho nikdy nezabudnem...a...upokoj mamu, niečo si vymyslí, aby sa nebála, áno?" Prikývol. Vymanila sa z objatia a pohliadla na Bonnie.
"Dávaj na seba pozor Tinkerbell, hlavne na krídelka. Nemala by si tu poletovať bez ochrany."
"Ja..ani neviem, ako sa ti poďakovať...mrzí ma, že si kvôli mne prišla o svoju slobodu." Ticho zašepkala.
"Veď ja im nejako zdrhnem, neboj ...musím ešte uloviť vášho draka, zabudla si?" S úsmevom ju objala.
"Buď na neho dobrá, má ťa rád." Zašepkala jej pri uchu. Dievčina vzdychla.
"Ľúbim ho, ale nikdy nám nedovolia byť spolu. Vyberú mi nejakého princa...preto som chcela, byť ešte chvíľu s nim." Zdôverila sa nečujne. Lara prekvapene zodvihla obočie.
"Keď toto prehrmí, o jednom princovi by som vedela. Myslím, že sa ti bude páčiť, negáň na mňa, budeš spokojná, ver mi." Uškrnula sa a sprisahanecký žmurkla na Totariánku. Trhlina sa otvorila a najskôr vyšiel veliteľ žoldnierov, aj so svojim zástupcom. Hneď nato sa zjavil Ian, Janus, za nim Zachrus, Arnival a ešte dvaja rytieri.
"Mám dojem, že mi dorazila kavaléria." Zaškerila sa a roztopašne zamávala mužom. Rytieri sa ako na povel uklonili.
"Nebolí vás chrbát z toľkého klaňania?" drzo zádrapla a postavila sa pred Iana. Strčila mu pod nos zápästia. Všimol si modré pruhy a odreniny, spôsobené povrazmi. Zamračil sa.
"Výsosť, to snáď nie je potrebné, stačí mi vaše slovo, že sa nepokúsite utiecť."
"Koľká to oficialita Ian...myslím, že bude lepšie tie putá mi nasadiť. Nikdy vám nedám slovo, že neujdem. Zdrhnem, pri prvej príležitosti."
"Ak sa vám to podarí výsosť, ohláste sa. Som Trevis starší a to je Trevis junior." Ukázal na syna.
"Nájdete nás v kolónií Satraxan. Bolo potešením uzatvárať s vami obchody." Dodal lovec úlisne. Rozosmiala sa.
"To verím, Trevis starší. Apropo, mám ešte jeden zaujímavý návrh."
"Výsosť na toto nemáme čas. " Protestne vyhŕkol sir Janus.
"Nepohnem sa z tejto miestnosti, kým to nedokončím. Takže ak ma nechcete nedôstojne vliecť, jačiacu a kopajúcu, nechajte ma s nim stratiť slovko, dve... bude to len minútka. Nechajte nás osamote!" autoritatívnym hlasom a prísnym pohľadom si vynútila ich poslušnosť. Muži cúvli do ohľaduplnej vzdialenosti. Nahla sa k lovcovi odmien a niečo mu šepkala. Prekvapený počúval.
"Dvojnásobok ceny?" Prikývla. Muž sa hlboko uklonil.
S úsmevom sa vrátila pred sira Janusa a tentokrát neprotestoval, keď mu nastrčila ruky. Okovy boli magnetické, neviditeľné, ale vnímala ich váhu. Akoby ju niekto zviazal s Ianom. Pre istotu ju pripútal k sebe. Zovrelo jej žalúdok obavami, ale potom zahriakla samu seba. Dostane sa z toho. Vždy sa zo všetkého dostala. A James ju nájde, vždy ju našiel. Vrhla posledný pohľad na Kiliana, vystrúhala posmešnú grimasu, žmurkla a vošla do trhliny, obklopená rytiermi.

Hneď, ako sa trhlina uzavrela, milenecký pár ostal v kruhu, medzi lovcami. Ochranné ju stiahol za seba a ostražito pozoroval žoldnierov. Nedôveroval im. Trevis mladší, na počudovanie, pristúpil a podal mu ochranné opasky, aj časovač. Inteligentne si ho premeral.
"Niečo mi hovorí, že sa ešte stretneme, rád som ťa spoznal Kilian... a dávaj si pozor na svetlušku. Nie s každým lovcom sa dá dohodnúť." Kývol mu hlavou a už ich nebolo. Najskôr si vydýchol, potom zahundral nadávku popod nos. Unavene si prešiel rukou po tvári, zvažoval, čo ďalej. Pobral sa za Jamesom. Obývačka, kde vystúpili bez Lary vyzerala akási temná a priveľmi tichá. James sa okamžite objavil.
"Našli ste ju, kde je? Tak kde je?" Ticho sa spýtal, akoby tušil...Kilian vzdychol.
"Je preč James." Ticho zo seba vysúkal.
"Ako preč, utiekla ti?!"
"Odviedla ju Templa." Priznal ticho a porazenecký zastonal. Vnímal to ako svoje vlastne zlyhanie. James mlčky, sťažka dosadol do kresla.
"Ale ako sa tam dostali...a..čo sa stalo...a...povedala niečo?" Kilian mu všetko vyrozprával.
"Povedala, že mám ísť za tebou...a že sa nehnevá a veľmi ju mrzí, že na teba vyletela. Prosí o prepáčenie. Máš aktivovať protokol tridsaťtri a po uplynutí časového limitu protokol tridsať štyri." ukončil zhrnutie udalosti.
"Si si istý, že povedala presne tieto čísla?" znepokojený vyhŕkol. Mladík prikývol.
"Čo to znamená?"
"Zapečatenie dát, aj výskumov. Spustenie kódovacích systémov, aby sa k dátam nikto nedostal. Aktívne vyhľadávanie jej telesnej schránky. Pri negatívnom výsledku po dobu piatich rokov, zničiť všetky existujúce dáta, prístroje, sklady aj výskum. Vymazanie akéhokoľvek záznamu o jej existencií." Zopakoval mu mechanický znenie oboch protokolov. Bonnie sa nešťastne zviezla na pohovku a rozfňukala.
"Je to všetko moja vina..." Zamumlala plačúc.
"Nechcem byť netaktný, ale máte pravdu princezná. Ako ste mohli byť taká nezodpovedná a vydať sa bez ochrany, zo svojej planéty?!" Zafučal James nahnevane.
"Chcela som ísť za tebou Kilian. Všetko ti vysvetliť...prv, ako..." Zmĺkla.
"Prv, ako čo?" zagánil, akoby tušil, že v hre je niečo, čo ho poriadne rozhnevá.
"Otec ma informoval, že mi začali hľadať vhodného ženícha a..chcela som sa ti ospravedlniť..."
"A čo takto odmietnuť? A povedať, vieš otec, mám frajera, spávam s nim...nemôžem sa vydať!" zasipel.
"To nemôžem, som Totariánka...princezná. V záujme krajiny, vyšších cieľov sa musím...očakáva sa to odo mňa..." Zagánil na ňu a preto zmĺkla.
"Takže ťa zase strčia niekomu do postele v záujme vyšších cieľov?! Načo si vlastne prišla, aby si ma nasrala?! A to som si ja hlupák pomyslel, že ti na mne záleží, že si prišla...aby...mali sme ich nechať, odťať ti tie posrané krídla! Bola by z teba normálna žena a nebola by si taká "vzácna". Možno by som ti bol potom, dobrý aj ja. Nestrkali by ťa z postele do postele!"
"Nikto ma nestrká! Som princezná, musím sa vydať za princa." Odvrkla mu nahnevaná.
"Ale čo, tak za princa? A obyčajný človek by ti nestačil?! Samozrejme, že nie...princezná, potrebuje princa!" zlostne sa zaškľabil.
"Dúfam, že budeš spokojná s chlapom, čo ti vyberú! A keď budeš musieť trpieť jeho pozornosti v posteli, spomeň si na mňa a oheň, čo sme medzi sebou mali! Načo si sem vlastne prišla, ty prekliata?! Nebyť tvojho nechutného, zvráteného vysvetľovania, ty vypočítavá mrcha... Lara by tu bola s nami!" Zúrivý strelil dverami a vyšiel na terasu. James ju chvíľu mlčky pozoroval.
"Upokojí sa a pochopí to. Teraz by ste mali ísť, výsosť. Musíme vymyslieť, ako dostať Laru naspäť, čas letí a potrebujem ho pokojného." Pozviechala sa a roztrasená otvorila trhlinu.
"Mrzí ma to, naozaj." Zašepkala tesne pred tým, ako zmizla.

Komentáre 4

aknit11 dňa 16.12.2014 - 08:33

Tak rozuzlenie :-) Nevetko a použila som to tvoje ťuťu-muťu :-) Super slovíčko (giggle)

nevetko dňa 16.12.2014 - 09:13

no nevravím týýý chlapi . mám taký dojem že v blízkej budúcnosti prídeme na to že máme ešte jedného princa na zemi. Možno pomôže aj on Kilianovi zachrániť Laru. :-)

Lenka R dňa 16.12.2014 - 09:52

No teda !!! (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap)
Zase som dala oba diely jedným dychom, no teda , vlastne som skoro nedýchala (giggle)
Úžasnéééé Tinka . Ako píše Nevetko , tiež si myslím , že by bolo krásne keby Jamesovi a Kilianovi pomohol zachrániť Laru Ryan a prišlo sa na to, že je stratený princ. Ale Tinka to určite ešte zamotá, kým si tí dvaja padnú okolo krku, však ? Skvelé čítanie (sun) :-)

LanaSavara dňa 16.12.2014 - 18:31

no do Rima... a to takto ? Citala som to v praci na mobile. Naozaj aaach chlapi. Tak uz ju sikuju ta tam, k tatuskovi. Som zvedava ako sa tento krat zachova. Ked James povedal Kilianovi co znamena ktory protokol az mi do placu bolo ;-( . Bolo mi ich luto oboch...

Ankit raz darmo si uzasna spisovatelka. V jednom okamihu si oddychneme ulavou a vzapati mam nervy na dratku ako to bude dalej (y)