Skočiť na hlavný obsah

Lara 74

Pridal aknit11
dňa 05.02.2015 10:58

"Tvrdíš, že to bola pasca. Ako to vedela? Nemohla vedieť, že tam pôjdeme." Oponoval Kilián.
"Vedela to. Je to inteligentná psychopatka. Dokáže si zrátať dva a dva. Podhodila nám ho, ako návnadu. Ostatných zabila. Predpokladám, že aj ten tretí to už má spočítané. Pravdepodobne sledovali ten byt. Infračerveným skenerom. Ako náhle sme sa tu objavili, vedela to a poslala svoje živé bomby. Ben videli ste už niečo podobné, čo to mali na krku?"
"Práve sa snažím zistiť viac o jednom experimente." Prehovoril zadumane a naďalej pracoval so svojim tabletom.
"Aký to bol experiment?"
"Počas vojny. Veľa vojakov... no, uzavreli poistky, v prípade, že padnú. A niekoľko z nich poskytlo svoje schránky v prípade smrti na vedecký účel. Dostali zato peniaze. Ich rodiny. Potom sa padlí začali znovu objavovať. Pošepkávalo sa o tom, že ich telá použili na výrobu zbraní. Ich schránky... bol to nehumanný experiment. Jednoducho... už to neboli ľudia, či členovia svojej rasy. Boli to stroje, ovládané počítačmi. Na krku mali niečo ako vysielač, cez ktorý prijímali rozkazy. Protestovali sme proti takýmto metódam. Som síce excentrický, ale nie až tak veľmi, aby som súhlasil so zneucťovaním hrdinov. Nech to bolo na ktorejkoľvek strane. Padli za svoje presvedčenie, za svoju domovinu. Nikto nemá právo oživiť zosnulé telo a použiť ho ako zbraň hromadného ničenia."
"Mali v sebe bomby?"
"Aj bomby, aj biologické zbrane, aj ternapel."
"Čo môj otec. Bol súčasťou tohto projektu?" zvedavo na neho uprela oči.
"Nemám vášho otca príliš v láske, výsosť. Avšak musím mu priznať bod k dobrému. Bol medzi prvými, ktorý sa tomuto postavili. Pretlačil zákon v celej bezpečnostnej zóne, nielen vo svojej krajine. Takéto využívanie ostatkov, bolo zakázané a veľmi prísne stíhané, ak niekto porušil tento zákon. Tepla postupne odstraňovala jeden brloh, za druhým. "
"Takže nám tu pobiehajú zombíci s bombami v žalúdkoch. Ou! Toto sme tu ešte nemali." Sucho hlesol James.
"Situácia je viac, ako vážna. Ak sú to skutočne TASHEEN, musíte sa spojiť s Temlou, výsosť. Ja informujem našu tajnú službu." Ben sa na ňu s napätím zadíval, akoby očakával búrlivý protest. Už, už otvárala ústa.
"Musia sa nájsť, deaktivovať a zabezpečiť. Sú chodiacou hrozbou. TASHEEN boli použité aj ako biologické zbrane. Epidémia toho rozsahu by mohla znamenať koniec života na Zemi. Máte nulovú imunitu voči týmto vysoko agresívnym, zmutovaným vírusom." Zamyslela sa a po chvíli zvažovania, prikývla.
"James dostaň s toho záznamu ich podobizne. Odstráň pozadie, tmu, šum. Potrebujem tiež podobizeň tej ženskej. V štrnástke mala ochranný oblek, vyzerala ako chlap, ale tu... videla som ju v tom sklade, aj keď mala kapucňu." Odbehla do laboratória a vrátila sa so skicárom. Bez slova sadla k stolu a začala kresliť. Po dvadsiatich minútach podala Marnaviánovi obrázok.
"Skúste o nej zistiť viac. Máš to James?" Prikývol a zobrazil portréty na monitore. Ben ich oskenoval.
"Začínam vyhľadávať v zoznamoch mŕtvych a nezvestných. Výsosť mali ste z pekla šťastie. Už ste mohli... tie veci sú nebezpečné."
"Našťastie som mala na sebe oblek. A to pípkanie mi dalo jednoznačnú odpoveď, prečo sa odrazu tak rozhorúčili. Skočila som tesne pred výbuchom."
"Vy ste vyskočili z tretieho poschodia? Myslel som, že vás vyhodila tlaková vlna." Prekvapene zaklipkal očami.
"Sekundu pred výbuchom som skočila. Tlaková vlna ma časťou zasiahla. Takže som zistila, že oblek sa dá poškodiť." Vystrúhala grimasu.
"Je stavaný na sečné, laserové, fotónové, bodné a strelné zbrane. Ochráni majiteľa pred určitou hladinou žiarenia, aj tlaku. Avšak trhaviny s vyššou silou do tohto rámca nespadajú... a ani skoky z viac ako päť metrov." Podotkol Ben s jemnou výčitkou v hlase.
"Zistila som. Dolámala som si nohy a pracka toho opasku, si našla miesto niekde medzi črevami a slezinou... ešte stále cítim, ako ju Ian zo mňa vyšklbol. Bolo to auči!" zachichotala sa. Nikomu inému to nepripadalo smiešne.
"Lara, spojíme sa s Templou a odvedú ťa do bezpečia. Nemôžeš tu zostať. Zabijú ťa." Nevydržal Kilián.
"Nenechám sa odviesť! Tá ženská po mne pasie už od štrnásteho storočia, poradím si s ňou." Protestovala prudko.
"Niečo mi na tom nesedí, výsosť. Ak sú to TASHEEN, mohla nás zabiť všetkých a okamžite. Dajú sa odpáliť aj na diaľku... načo čakala?" uvažoval Ben.
"Možno nechcela zabiť vás, ale iba mňa... čakala na vývoj situácie." Pokrčila plecami.
"Nemohla vedieť, že pôjdete posledná, že tam ostanete."
"Tak možno tiež uprednostňuje improvizáciu. Sledovali nás. Rozhodla na poslednú chvíľu, alebo ma ešte nechcela zabiť."
"Pokus nerátaš?!" ironický vyštekol James.
"Pozri má to logiku. V štrnástom storočí. Bola som v jej moci osem dní. Nezabila ma. Možnosti mala. Jednoducho mi mohla podrezať krk, ako tej žene. Nie, nechala ma pozerať na tie hrôzy... to je ono! Hrá sa so mnou." Pochopilo dievča. Prudko vstala a prešla po miestnosti. Prstom si trela bradu.
"Vysvetlíš nám to?" jemne ju zastavil Kilián.
"Hrá sa so mnou. Vystavuje ma psychickému tlaku, aby ma zlomila. Vystavuje ma nebezpečenstvu a čaká, ako si poradím. Ak si neporadím, zabijú ma jej hry. O to asi ide. Len v jej zvrátenej hlave... začalo... to byť osobné. Musíme zistiť, kto to je... a aké má voči mne výhrady."
"Ehmm... Kilián, máme tu rušičku signálu, takže ťa nikto nezameria, ale sledujem tvoj mobil cez operátora. Niekto sa ti už pol hodinu úporne pokúša dovolať." Oznámil James.
"V túto dobu, vieš identifikovať číslo?"
"Je to Ryan." Lara vzdychla a Kilián zafučal.
"Asi ich informovali o našom balíčku. Ten prípad je ich." Ticho vyslovila svoj názor.
"Čo mu mám povedať?" obrátil sa k Lare a uchopil mobilný telefón.
"Nemajú spojitosť s nami. Hraj sa na hlúpeho. James zabezpeč server, aj operátora, aby jeho signál šiel z Paríža. Predpokladám, že stopy si zamietol." Obrátila sa k Jamesovi.
"Samozrejme, začo ma máš? Záznam z kamery blízkeho bankomatu, aj križovatky som vymazal. Tvoju krv na trávniku som neutralizoval, takže sa nedá identifikovať. V blízkosti sa nenachádzalo v tom čase nič, čoby malo telesnú teplotu humanoida. Očitý svedkovia neexistujú."
"V poriadku, takže len skúša šťastie. Ozvi sa mu."
"Kruci Lara! Musím klamať. Je to priateľ, vôbec to nie je príjemné."
"Ale prospešné... jeho zdraviu. Hlavne teraz, keď nemôže byť medzi nami spojitosť, aby si ho nevybrala, ako budúci cieľ." Odsekla pohotovo. Kilián pokrútil hlavou a vytočil.
"Ahoj... vidím, že ma úporne zháňaš. Vieš koľko je hodín?" začal Kilián veselo.
"Kde je?!" zavrčal bez pozdravu.
"Kto."
"Nerob sa sprostý Kilián. Je späť, však?!" zaútočil.
"Čo ti to sadlo na nos. O takomto čase ma budíš?! Si blázon. Odišla, niet jej!" drsne vyštekol Kilián. Na druhej strane mobilnej siete narastalo ticho.
"Prepáč, len...ja...prepáč, som naozaj paranoidný. Dnes sa... objavil sa nám na pobočke spútaný zločinec, ktorého už dlho hľadáme. Nevie, ako sa tam dostal a jeho byt explodoval... a... pripomínalo mi to, tú jej krajinu zázrakov. Bál som sa, že je späť...a že...desilo ma, že je späť a neprišla za mnou. Neurobila by mi to, však nie?" ticho, zmučene šepkal. Lara mala pocit, akoby ju niečo bodlo do hrude. Zatvorila oči a sípavo sa nadýchla. Vyšla z miestnosti s pevne stisnutými perami.
"Nie, nie je späť." Mladík sa prinútil klamať a zagánil na chrbát miznúceho dievčaťa.
"Nevieš nič nové?" s nádejou vyzvedal agent.
"Je mi ľúto Ryan." Precedil pomedzi zuby.
"Zavoláš mi, ak by si sa niečo dozvedel?" vynucoval si prísľub.
"To vieš, že hej. A teraz dobrú noc. Na rozdiel od teba som súkromné očko, takže si môžem svoj pracovný čas vyberať." Nútene sa zasmial a prerušil rozhovor. Nahnevane hodil telefón na stôl a ráznym krokom nasledoval sesternicu. Našiel ju na terase. Potme, ako hľadí na osvetlené mesto.
"Už nikdy viac, ma nevystavuj niečomu podobnému!" zasyčal nahnevane. Nehýbala sa.
"Nevystavím." Šepla a bez pohnutia naďalej civela do tmy. Kilián si uvedomil jej meravosť... najradšej by si strelil facku. Podišiel, oprel sa o zábradlie vedľa nej a mlčky s ňou hľadel do tmy.
"Aj mne chýba." Preriekol po chvíli a ona sa usmiala.
"Bude nažive a to je hlavné. Vrátiš sa domov Kilián a...kým to neprehrmí..."
"Tak to si vyhoď z hlavy! Neopustím ťa."
"Pôjde po tebe. Spojím sa s Templou a dostaneme ju, ale musím vedieť, že si v bezpečí."
"Kde máš istotu, že ma nevyhľadá. Nie je rozumnejšie ostať spolu? Takto sa môžeme chrániť navzájom. A tu nás nenájde." Zamyslela sa.
"Máš pravdu, prepáč. Na chvíľu ma ovládli emócie. Zájdem za nim, keď to prehrmí. Pôjdem a rozlúčim sa raz pre vždy." Prudko sa obrátila a vošla dnu.
"Je čas ísť do posteli. Nič tu teraz nevybadáme. Počkáme na tie identifikácie a ráno vymyslíme, čo ďalej. James nechaj správu na mojom mobilnom boxe, pre... jednoducho na tom kontakte pre tamtých," ukázala očami na nebo, "nechaj odkaz, že som v poriadku." Chladne zavelila a dôstojne od-kráčala do svojej izby. Padla do postele, ale neodbytné výčitky svedomia jej ešte dlho nedali zaspať.

"Veličenstvo. Na kontakte, ktorý nám zanechala výsosť, princezná Noriána je správa, že je všetko v absolútnom poriadku a teší sa dobrému zdraviu." Prehovoril Ian ihneď, ako sa uklonil pred panovníkom.
"Vďaka Bohu! Toto musí prestať. Okamžite ju nájdite a priveďte!" rozkázal prísne vládca.
"Dali sme slovo, že sa ju nepokusíme podviesť." Mierne oponovať rytier.
"Tak nech! Veď si ju postupne uzmierime, ale bude nažive! Videli ste v akom bola stave?" vyštekol kráľ.
"Videl a cítil." Priznal gardista.
"Lady Synaxen potvrdila, že to boli smrteľné zranenia. Nedokázala by jej pomôcť, ani pri okamžitom zásahu. Prekristapána! Veď mala zlomeninu spodiny lebečnej!" zaprskal otrasený panovník.
"Výsosť sa zase zázračne vyliečila." Usmial sa Ian.
"Ako to robí?" zaujalo tajomníka.
"Neviem. A je vhodnejšie, že to tak aj ostane. O týchto zázrakoch okrem dôveryhodných osôb, nikto nevie. Predstavte si, žeby to vyšlo na povrch. Neviem, akoby sme ju potom ochránili. Aj v dnešnej dobe veľa osôb umiera na zranenia a nevyliečiteľné choroby. Pre niekoho by predstavovala poslednú šancu na záchranu." Vyslovil nahlas svoje obavy templár. Panovník prikývol.
"Dokážete zistiť, čo sa dialo? Kde, alebo ako sa jej to stalo?"
"Pracujeme na tom, veličenstvo. S určitosťou môžem povedať... jednalo sa o výbuch nálože. Pracku sme podrobili kompletnej analýze. Našli sa stopy natrityrexu...a tlak na pracku musel byť...ehmm...podrobnosti vás nezaujímajú, prepáčte. Je to nálož, ktorá pochádzala z tohto obdobia, v dvadsiatom prvom, ani inom storočí, ešte nemajú túto technológiu." Uzavrel Ian rýchlo. Vodca sa zamračil.
"Tým mi naznačujete, že moja dcéra pobieha niekde v bezpečnostnej zóne a my o tom nevieme?!"
"Je to dosť možné. Existuje ešte možnosť, že je v dvadsiatom prvom storočí a niekto odtiaľto, jej je v pätách. To by mi potvrdzovalo aj to, že oblek sa poškodil, ale čiastočne stlmil silu výbuchu. Ak by bol oblek nefunkčný a v našom storočí je viac-menej len pre holografický efekt, z princezny by toho veľa nezostalo...ehmm..ospravedlňujem sa za nevhodný slovník, ale snažím sa vyfarbiť situáciu, čo najreálnejšie."
Ianovi na zápästí komunikátor signalizoval naliehavú správu.
"Môžem výsosť? Môže to byť dôležité." Spýtal sa svojho vodcu a ten, iba letmo kývol.
"Sir Zachrus, práve som na audiencií v kráľovskej pracovni, dúfam, že je to naliehavé."
"Ďalšia správa na kontakte sir Ian. Znenie... stretnutie nutné, zadajte čas. Vyžadujem čestné slovo panovníka, že ma nezajmete. A ohlásila sa marnaviánska tajná služba o okamžité prijatie. Použili kód SAYTRIX."
"Najvyššie utajenie a stav ohrozenia...hmm...deje sa niečo, čo sa nám ani najmenej nebude pozdávať, dopekla!" zahromžil kráľ.
"Marnaviánov prijmem okamžite. Kto im velí?"
"Princezná Pertana."
"Predveďte ich!"
"Ale výsosť, musíme najskôr zabezpečiť ochranné pásmo a...nemôžete ich prijať bez zabezpečenia."
"Myslím, že nehrozí žiadna kontaminácia. Moja dcéra princeznej Pertane zachránila život, ak som správne informovaný."
"Vynikajúco informovaný." Zboku sa ozval príjemný hlas a vysoká Marnaviánka, aj so sprievodom vošla a úklonom hlavy pozdravila panovníka. Kráľ vstal od stola a rukou im pokynul, aby sa posadili. Hlavou mu preletelo, ako jej uniforma pristane a že je rovnako krásna, ako si ju pamätal.
"Dlho sme sa nevideli princezná." Začal neutrálne.
"Áno, je to viac, ako tri roky. Presnejšie, naposledy sme sa videli pri hraniciach Tanorisu." Odvetila vyzývavým tónom.
"Prišla si mi pripomenúť, ako si mi so svojou jednotkou žien, nakopala zadok?!" chladne si ju premeral. Venovala mu cynický úsmev.
"Alebo si mi prišla pripomenúť, že ťa pri Tanorise tvoja vlastná rasa zradila a uskladnili ťa na tritisíc rokov v Egypte? Musím povedať, že ani zub času ti neublížil. Vyzeráš dobre." Vrátil jej chladne a tentokrát cynický úsmev hral na jeho perách. Pertane stuhlo svalstvo tváre a chystala sa tvrdo odšteknúť.
"Ale, ale výsosti... poprosil by som o štipku diplomatického taktu a dvornej etikety." Zasiahol rýchle tajomník, pretože sa schyľovalo k búrke. Panovník si odkašľal.
"Samozrejme. Prepáčte. Niekedy sa ohlásia staré krivdy, ale to je za nami, však Pertana?"
"Ako inak!" Chladne sa usmiala.
"Veľmi rád by so sa s tebou doťahoval, ale túto lord, by mi mohol naordinovať pár hodín v prítomnosti milej madam Félix, aby som si zopakoval zásady dvornej konverzácie. Tomu by som sa rád vyhol, takže naše stretnutie nebudeme preťahovať. Stačí, ak mi vysvetlíte PRINCEZNÁ, čo také naliehavé vás k nám privádza."
"Keďže nechcem ohroziť vaše zdravie...nuda v spoločnosti madam Félix, by mohla navodiť srdečný kolaps... prejdem k veci. Máme problém. Spoločný."
"Okrem mojej dcéry nemáme nič spoločné. Ak tým problémom nazývate moju dcéru, naozaj sa ma to dotkne, VÝSOSŤ!"
"Kdeže, som tu preto, aby som sa ju pokúsila ochrániť. Ako ste správne podotkli, som jej dlžníčkou. A jej problém ma ďalekosiahle následky aj pre nás všetkých."
"Viete niečo, čo my zatiaľ nie?"
"Zrejme vás vaša dcéra čoskoro skontaktuje."
"Už sa stalo. Len sme ešte nemali možnosť to prebrať."
"Takže už viete o TASHEEN." Hneď ako to vyslovila kráľ stuhol, Ian sa zamračil a tajomník zaochkal.
"Hm...ešte nie. Vaša dcéra prišla do kontaktu s TASHEEN. Otázkou je, kde sa vzali a ako sa k nej dostali."
"Pertana, ak máš akékoľvek informácie... vyklop to! Na zdvorilosti nie je čas! Videl som, čo s ňou dorobili a poviem ti, už nikdy viac by som to nechcel zažiť!" panovník rozčúlene zasyčal. Mladá žena vstala a v mikro-počítači niečo nastavovala.
"Prehrám záznam." Ticho navrhla a spustila dáta. V trhline zazreli chrbát robota. Princezná vykročila, ale niečo ju strhlo k zemi. Odkopla útočníka... Kráľ napätím, ani nedýchal. Záznam končil, keď k nej pribehol bezpečnostný robot a zodvihol ju na ruky.
"Kde to bolo?" priškrtené zo seba vytlačil bledý panovník.
"Na Zemi, dvadsiate prvé storočie. Jedná sa jednoznačne o TASHEEN. Buď sa niekde zachoval tento nepodarený experiment uskladnený, alebo ich niekto vyrába. Ale identifikovali sme všetkých troch ehmm...TASHEEN. Padli počas vojny, tak v kútiku duše dúfam, že niekto, niekde, náhodne našiel zopár zabudnutých kusov a že ich nevyrába." Na virtuálnom monitore sa objavili fotografie a všetky informácie ohľadne zosnulých vojakov.
"Vyslali sme team analytikov, aby sa pokúsili získať dôkazný materiál, aj aby potvrdili predpokladané trhaviny, či princíp premostenia. Pokiaľ mali v sebe aj biologické zbrane... môže dôjsť k obrovskej epidémií. V dvadsiatom prvom storočí nezvládnu epidémiu tohto rozsahu. Zmutované kmene baktérií, či vírusov, sú pre nich neznáme a majú na ne nulovú odolnosť. Mohlo by sa stať, že život na Zemi, bude o pár mesiacov vyhladený. Takýto zásah do minulosti, by mohol mať neblahý dopad na budúcnosť. Veľa by sa toho zmenilo. Nemajú tam vôbec, čo robiť a my tomu musíme okamžite zabrániť! Navyše, veľa rás cestuje v čase. Nákaza by sa mohla rozšíriť aj medzi storočiami. Kým si uvedomíme o čo sa jedná, môže dôjsť k neuveriteľným stratám. Nevieme, s kým máme do činenia. Môže to byť nejaký narušenec, ktorému je úplne fuk, či bude nejaká budúcnosť, alebo nie. Naše epidemiologické centrum už vypracováva podrobný plán a zostavujú analýzu o možných nákazách, ktoré sa používali v týchto "zbraniach". Poskytnú nám predbežne krízové opatrenia, ak by došlo k tomuto katastrofickému scenáru. Poskytneme zásoby protilátok, ktorými disponujeme, ak by skutočne začala epidémia. Za každú cenu musíme zachovať život na Zemi. Predpokladám, že nás podporíte výsosť."
"Samozrejme, že máte podporu celej Kryneriánskej únie. Bol by som povďačný, ak by sa vaše epidemiologické centrum prepojilo s našim. Okamžite sa začne zostavovať vedecký team, ktorý spoločne s vašim bude operovať na Zemi. Vysielame najlepšie jednotky Temply, aby našli zdroje."
"Totariáni, aj Zahraviáni sa pripojili k ochrannému projektu. Ochotne poskytli zdroje protilátok. Ak by sa ukázala naša obava, ako opodstatnená, všetky továrne biologického charakteru, začnú chrliť vakcíny. Na všetkých troch planétach."
"Na kuse predmetu z miesta výbuchu sa našli stopy natrityrexu. Našťastie žiadne stopy bakteriálneho pôvodu, ani ternapelu. To však neznamená, že niekde nie sú ďalší. Zostavíme krízový štáb a budeme v neustálom kontakte princezná. Vyhlasujem mimoriadny stav ohrozenia. Povolajte mikrobiológov, epidemiologické centrum a biochemikov. Sir Ian zostavte jednotku vašich najlepších mužov a povolajte do služby stopárov! Spojíme sa s ostatnými spojencami a upozorníme na možné riziká. Informovanosť je veľmi dôležitá, ale zároveň musíme predísť všeobecnej panike. Ak by sa kdekoľvek objavila nákaza... musíme ju podchytiť hneď v začiatkoch." Tajomník horlivo prikyvoval a zapisoval si stručné poznámky. Oslovený rytier sa uklonil a okamžite odišiel vykonávať rozkazy. Princezná aj so svojim sprievodom vstala. Kráľ ju nasledoval.
"Som rád, že sme sa dohodli." Usmial sa.
"A ani to nebolelo, tentoraz." Podpichla šibalský.
"Vždy ma budeš provokovať, Pertana?"
"To bude tým, že sa ľahko necháš podpáliť. Ešte stále si rovnako výbušný Lucius." Dievčenský sa zachichotala a jemu to pripomenulo študentské časy. Internát. Potajomky ju obdivoval. Bola hrdá, silná a nebojácna. Úplne iná, ako ženy, ktoré poznal. Imponovala mu, ale bol realista. On bol Krynerián, ona Marnaviánka. Jediný jej bozk, by bol pre neho posledný. Preto jej svoj obdiv nikdy nedal najavo. Neskôr začala vojna. Boli nepriatelia na život a smrť.

Panovník osamel. Unavene sa zvalil do kresla a vzdychol. Nepokojné myšlienky, obavy nim zmietali. Najradšej by sa prezliekol do uniformy a velil svojim jednotkám. Nemohol. Musel zostať tu, aby včas zareagoval a zabránil tak hroziacej katastrofe. Úvahy sa mu zase zatúlali k Pertane. Nezmenila sa. Vždy rozmýšľal o tom... aké by to bolo, keby ju pobozkal. Musel by ju pobozkať v ochrannom obleku a to by sa rovnalo... akoby niekoho bozkával cez sklo... ale keby nebola taká toxická... predstava nahej Pertany v jeho náručí, jeho telu neodbytne pripomenula, že už dlho nemal pomer so žiadnou ženou. Od smrti manželky mal vlastne len dve milenky. Rosalie jemná, poddajná... ho po krátkom vzťahu začala nudiť. Neustále sťažnosti a fňukanie ho rozčuľovali. Vydal ju za jedného z lordov a ona zmizla z jeho života, na druhý koniec galaxie. Nesťažovala si, bola spokojná. Jej manžel ju miloval a splnil všetko, čo jej videl na očiach. Astrida, to bola úplne iná káva. Stratégia, herectvo a intrigánstvo v jednej osobe, mu pripadali nezvyčajne príťažlivé. Prekrásna žena, s ohnivou vášnivosťou, dávkou odvahy a arogancie. Ich vzťah bol veľmi temperamentný a plný nečakaných zvratov. Vlieklo sa to tri roky, až kým nemal plné zuby hádok a intríg z jej strany. Očakávala, že sa stane kráľovnou aj napriek tomu, že ju upozornil na začiatku vzťahu, že o manželstvo nemá záujem. Prisahal sám sebe, že sa už nikdy neožení. Po smrti Aurory a chlapcov, zanevrel na svet tam vonku. Spamätal sa zo šoku, že prišiel o svoju rodinu a jedinú nádej v ňom živila dcéra. Vedel, že sa narodila, ale po manipulácií s časopriestorom, stratili akýkoľvek prehľad o dvadsiatom prvom storočí. Netušil, kam zmizli jeho synovci, ani dcéra. Vytrvalo ich hľadali, ale bezvýsledne. Astrida mu neustále vyhadzovala na oči, že ju kvôli tomu zanedbáva a keby ju urobil svojou ženou, porodila by mu tucet dedičov. Nechcel tucet. Chcel Noriánu. Keď Astrida konečne pochopila, že ho nepresvedčí, zmizla. Netušil kam, ani ho to nezaujímalo. Nechala mu list, že ho nenávidí, lebo jej zničil život a opúšťa ho.Vždy sa vyžívala v melodramatickosti. Vedel, že je v poriadku a to stačilo. Najpravdepodobnejšie si našla ďalšieho milenca a pri troche šťastia toho neboráka, vtiahla do manželského chomútu. Nemienil ju hľadať, vlastne sa mu uľavilo a on sa zase naplno mohol venovať hľadaniu malej, stratenej princezny. To jediné mu ostalo po Aurore. Krásnej, nežnej, ale silnej a odhodlanej žene. Vládla rukou láskavosti a mierumilovnosti. Kvôli nej sa upokojil, usadil. Bola ako balzam na jeho nepokojom zmietanú dušu. Od prvej chvíle, ako ju zazrel, jeho srdce zachvátil doposiaľ nepoznaný pocit spokojnosti. Vedel, že tu ženu chce mať navždy po svojom boku od prvého okamihu. V jej blízkosti bol vľúdny, trpezlivý a pokojný. Dokázal ju celé hodiny počúvať. Spoločne strávené nedeľné popoludnia, ktoré si vyhradili len pre seba, ho obohacovali o duševnú rovnováhu. Čítala mu nudné knihy o bylinách a liečiteľstve, ale jemu to bolo jedno. Jej príjemný, melodický hlas mu stačil, nezaujímali ho byliny. Tie prekrásne modré oči mu dávali silu a rozvahu, spravodlivo vládnuť. Po jej smrti... zatvoril oči a zastonal.
"Aurora, našiel som ju a príde domov. Bude v bezpečí, sľubujem." Zašepkal obrazu, ktorý sa na neho usmieval z náprotivnej steny.

Komentáre 8

aknit11 dňa 05.02.2015 - 10:59

Tak zase kúsok :-)

Lenka R dňa 05.02.2015 - 12:18

Tinka, ten koniec je krásny (heart)
A začínam tušiť, kto je tá žena, čo sa s Larou zahráva ...

tomicka dňa 05.02.2015 - 13:25

Vies, ze ma to tiez napadlo? Ohrdnuta milenka a jej nenavisť, to by mohla byt nasa sibnuta vrahyna a Laru by tym padom mohla povazovat za dovod svojich problemov a obratit nenavist na nu :-) Som zvedava, co sa z toho vyvinie.(clap)(clap)(clap) A kral sa nezda (giggle) ako to s Pertanou medzi nimi iskri :-) Benova sestra a otec Lary? To by este mohlo byt vesele, len si neviem predstavit intimnosti s ochrannych oblekoch (giggle) ale vsak Tinka nam celkom urcite prichysta nejake prekvapko :-)

aknit11 dňa 05.02.2015 - 14:09

Dievčence, tak nejako si to predstavujem :-) Zase ste uhádli :-) Len som sa ešte nerozhodla, či bude aj epidémia, alebo nie (giggle)

nevetko dňa 05.02.2015 - 14:15

baby ja mám tiež ten pocit že je to tá mrcha :-P. ja čakám kedy pôjdu na toho draka . to by tiež mohlo byť wau . ale veď uvidíme . A mohla by isť kuk svojho manžela chudáčisko určite ma tiež plné zásobníky .(rofl)(rofl)(rofl)(blush)

LanaSavara dňa 05.02.2015 - 16:43

(clap) pridane
tak tak mrcha je Astrida :-P. Mozno sa pripletie k lovu draka a pri improvizacii ju improvizacne nasa dracica ... nejak zneskodni. Chudacik agent a Lara ;-( je mi ich luto. Tak tato kral sa nejako zaspominal. To by bola ina sranda keby on a princezna Petrana. Hmmm co ak mu Lara vytvori nejaku protilatku a on bude moct robit mecheche s toxickou kraskou (giggle)

aknit11 dňa 05.02.2015 - 17:41

Lanka, tak takto nejako to navrhla aj moja dcérka :-) Uvidíme, kam ma to zavedie :-)