Skočiť na hlavný obsah

Lara 97

Pridal aknit11
dňa 01.04.2016 01:31

Doskočili v prostriedku haly.
"Nikto iný tam nebol!" protirečil hnevlivo James.
"Dúfam." Zamyslene hlesla a pobrala sa do izbietky. Vyniesla smetný kôš.
"Si v poriadku?" opatrne sa spýtal Ian.
"Jasné, meníme lokalitu. Zbaľte sa!" zavelila chladne.
"Čo sa deje?" zaujímalo Matyena.
"Nič zvláštne, ideme ku mne. Niečo si overím a pôjdeme na manévre. Potrebujeme sa opäť doladiť s našimi novými členmi. Matyena a James sa postarajú o ich obleky.  Zedda cinkni časovače. Sendan, Xandil do zbrojnice, odoberte im zbrane, zaevidovať, uložiť. Toran s Patsanom vydáte im nové, zaevidovať, odobrať DNA vzorky atď, celý proces, vyzerá, že nám prischli na dlho. Kde je tá krv James?"
"V chladničke. Čo zamýšľaš?"
"Potrebujem odpovede. Budem v labáku a zabezpečím stanovisko číslo dva. Čakám vás do hodiny. Kilián ideme." Vybrala skúmavku z chladničky, strčila ju do vrecka a zodvihla kôš. Zmizli v trhline. James si popod nos zašomral nadávku.
"Bolo to drastické. S akou rasou sa stotožnila?" zaujímalo Zedda.
"Čo došľaka, myslela s tým "dúfam", zahromžil roztržito.
"Dajte mi vaše obleky. Zedda pre-kóduj časovače a do zbrojnice."
Pracovala na chemickej analýze. Kilián jej asistoval a opatrne začal vyzvedať. Povedala pravdu.
"Lara, ale to znamená, že sa ešte stále niekto pokúša o tvoj život."
"Ja viem."
"Musíš sa vrátiť spätne. Uvažuj, ako sa do teba mohol ten jed dostať. Až do tej konferencie sme boli spolu. Počkať! Myslíš, žeby niekto z našich..."
"Nie, celkom určite nie. Aspoň nie vedomé."
"A to znamená?"
"Zatiaľ nebudem hádať, kým nezistím o aký jed sa jedná. Ak to bude niečo, čo sa rozpadá a neutralizuje, niečo čo sa nedá analyzovať, bude múdrejšia."
"Ako to myslíš?"
"No napríklad Taubertiáni. Vliezol do môjho otca a vyšiel, až keď ma chcel zabiť. Ale moje telo sa dotykom prispôsobilo."
"Ako to presne prebiehalo? Niečo si skrátené vysvetľovala, ale veľmi si o tom nechcela..."
"Bol v ňom po celý čas, vôbec ho nevnímal. Tým, že otca nakazil. Ehmm... zrejme dúfal, že prídem. Nezabil ho, iba... no a ja som prišla." Pokrčila plecami.
"Takže predpokladáš, že to zase bol Taubertián?"
"Nie, na ich toxín som už imúnna, neublížil by mi. A navyše to bolo nedorozumenie. Vysvetlili sme si to. Nedávajú sa najímať na vraždy. Peniaze tohto druhu, sú pre nich špinavé. Bola v tom pomsta. Keď zistil, že s ich tragédiou nemám nič spoločné, srdečne oľutoval svoj skutok."
"Čo to teda je?"
"Uvidíme. Len ma napadlo, že keď nemôžem nájsť chemickú stopu, mohlo by to byť niečo podobné. Ak sa tu potulujú dve rasy spoza zóny, kde je napísané, že ich tu nie je viac?"
"Prečo sa teda tvoje telo neprispôsobilo?" podišla k spektrometru.
"Ak to bude táto varianta, tak preto, že som sa ho nedotkla. Nevyliezol... otrávil ma cez tú osobu... ale to by znamenalo...", zamyslene zmĺkla. "Že aj tá osoba je otrávená a pravdepodobne, už mŕtva", dodala ešte v duchu. Zachvela sa hnusom. Podišla k spektrometru.
"A môžem odčítavať výsledok. Pozri... infračervená spektrometria sa používa hlavne pri kvalitatívnom
dôkaze čistých látok, prípadne určitej látky v zmesi. V obmedzenej miere sa môže použiť aj na kvantitatívne stanovovania. Najčastejšie sa však používa na riešenie štruktúrnych otázok organických zlúčenín. Niektoré prístroje možno použiť aj na štúdium štruktúry komplexných zlúčenín, ako v našom  prípade. Pri kvalitatívnej analýze sa porovnáva spektrum skúmanej látky so spektrom čistého štandardu. Ak je skúmaná látka neznáma, porovnávajú sa skupiny atómov podľa tabuliek charakteristických frekvencií, to teraz urobíme. Na základe zistených skupín atómov sa odhadne, o akú látku ide, a namerané spektrum sa porovnáva so spektrami látok, ktoré prichádzajú do úvahy. Pri inom spôsobe kvalitatívnej analýzy sa namerané spektrum porovnáva so vzorkami z katalógov spektier, pričom súčasne sa berú do úvahy aj iné konštanty, napríklad bod topenia a varu, index lomu a podobne."
"Z toho som ja jeleň, stačí, ak mi povieš výsledok." Zasmial sa.
"James, ako to, že si sa ešte nedomáhal slova. Čo spíš, či čo?" oslovila monitor, domácu formu Jamesa, nad ich hlavami. Okamžite sa objavil.
"Nechcel som vyrušovať a snažil som sa čo-to vytiahnuť z mojej cestovnej formy. Veľa tam toho nie je. Zrejme moja mobilná forma zjednotila záznam a už skopírované dáta, vymazala. No konečne ste späť, kde ste nechali moje telo?"
"Za okamih je tu. James, spusti porovnávanie so spektrálnymi tabuľkami, ideme vyhodnocovať, chvíľu to potrvá." Prikázala.
"Tak ja vás tu nechám. Skočím za tetou, ak ma nepotrebuješ."
"Len bež, ja neskôr pôjdem za Meggy." Usmiala sa a neprítomne mu mávla rukou, už hľadiac na monitor.
Pracovala s Jamesom a stratila pojem o čase.
"Lara?" ohlásil ju Sendan. James mlčky stál vedľa neho.  
"Á, už ste tu. Mám nejaké výsl...", zasekla sa. "Čo sa stalo a kde je ostatok?"
"Niečo, neviem ako to... kde je Kilián?" roztržito habkal James. Pátrala mu v očiach.
"Kto je mŕtvy?" ticho hlesla.
"Bonie. Ohlásili sa chvíľu potom, čo ste odišli." 

"Takže som práve zistila, ako sa do mňa dostal ten jed." Neprítomne hlesla. Zavrela oči, potom sa za sebou viac krát rýchle nadýchla. Prešla si rukou po čele, otvorila oči a vzdychla.
"Je u tety", skleslo zvesila plecia. "Musím mu to povedať... i... idem poňho."

 

Komentáre 6

aknit11 dňa 01.04.2016 - 01:31

Dnes iba taký kúštikÚsmev

LanaSavara dňa 05.04.2016 - 09:55

PrekvapenieAch jaj. To ako naozaj Bony je fuc ? 

Ankit ved ma skoro piclo pri PC. Ved toto su infarktove stavy. Maj zlutovanie s nasim zlatickom Kilianom Plačem. Asi si zas zacnem ohryzat nechty

Nakukam tu denne. Minule som este v posteli tesne pred spanim nakukla a ono bolo pridane . Tak som na malinkom displejiku citala dielik z Tiena. Oci ako maly kuvik, ale stalo to za to Veľký úsmev. Tvoje pribehy su prudko navykove Áno

Lenka023 dňa 11.04.2016 - 14:46

No teda, som riadne zvedavá, čo to bude ďalej. Úsmev

tomicka dňa 16.04.2016 - 22:51

Aj ja som sokovana.Prekvapenie Chudak Kilian, nechcela by som byt na mieste Lary. Povedat mu to nebude jednoduche. A vyrovnat sa so stratou, no chudacisko. Akurat planoval , ze sa usadiPlačem Dufam, ze nas nenechas dlho cakat na dalsi dielikBozkávam

tomicka dňa 16.04.2016 - 22:52

Lenka023 aj ja dratulujem a drzim palceSrdce

Lenka023 dňa 24.04.2016 - 17:43

Ďakujem dievčatá. V piatok 15.4. sa mi narodil chlapček Patrik, moje dve princezné dostali bračeka Slnko.