Skočiť na hlavný obsah

Lara 98

Pridal aknit11
dňa 26.06.2016 15:02

"Idem s tebou." Navrhol robot.
"Nie, James tvoj takt má vážne nedostatky. Poviem mu to medzi štyrmi očami." Hlas jej stiahlo od potláčanej úzkosti. 
"Nechajte nás, prídeme za Vami.“ Vytiahla telefón zo zásuvky. Na tretie zvonenie sa ohlásil.
"Ahoj, som práve u vás. Kedy prídeš?" zvolal veselo.
"Neprídem Kilián. Musíme sa porozprávať." Ticho preriekla.
"Čo sa stalo?" opatrne sa spýtal.
"Ak sa môžeš nenápadne uvoľniť, čakám na teba doma."
"Hneď som tam." Položil. Posadila sa v obývačke a dumala, ako mu povedať, čo najšetrnejšie, že žena, ktorú miluje, zomrela. Zomrela, kvôli nej. Neexistoval šetrnejší spôsob, ani iný dôvod. Jediný dôvod, prečo Bonnie zomrela, bola ona. Vina jej zaplavila útroby. Bolesť zovrela srdce a oči naplnila slzami. Neúprosne sa rozliali po lícach. Zovrela tvár do dlaní a snažila o ovládnutie bolesti a bezmocnosti. Čím úpornejšie sa snažila, tým sa zväčšoval tlak v hrudi. Keď nadobudla dojem, že exploduje od žiaľu, objavil sa Kilián.  Zamračený sa vedľa nej posadil, otrel jej slzy a chytil ju za ruky. Uprene ju pozoroval, ale nič nehovoril. Čakal, kedy mu sama povie, čo ju tak rozľútostilo.
"Kilián... Bonnie." Vzlykla. Zdúpnel.
"Čo je s ňou?" znervóznel a hlas mu o oktávu poskočil.
"Je mi to tak ľú... to." Hlasivky odmietli poslušnosť, ale slzy ju zase zradili a rozkotúľali sa po tvári. Vytreštil oči a prehltol. Zhlboka vdýchla vzduch a otrela si opakom ruky oči.
"Kilián, je mi to ľúto. Hneď, ako sme odišli... nahlásili nám, že Bonnie zomrela." Tichým, ale pevným hlasom preriekla. Neveriacky na ňu civel. Presne zaregistrovala okamih, keď jeho mozog prijal a pochopil, túto strašnú informáciu. Zatvorila oči, aby nabrala odvahu.
"Zomrela kvôli mne." Priznala duto. 
"Bola otrávená, otrávili ju kvôli mne." Zašepkala.
"Alebo... bola ona obeťou a ty si sa otrávila od nej, alebo chceli otráviť mňa a použili Bonnie. To nikto nevie. Zatiaľ!" dodal pomaly, tvrdo a zaťal zuby. Dlho mlčal, sedel nehybne a hľadel jej priamo do oči, potom vstal.
"Pôjdeme?" priškrtené zo seba vytlačil. Prikývla.
"Dodržuj bezpečnostný protokol James." Nariadila ticho.
"Spoľahni sa Lara. Kilián prijmi moju úprimnú sústrasť. Je mi ľúto tvojej priateľky." Preriekol vážne počítač nad ich hlavami.
"Vďaka James." Kývol mu hlavou na pozdrav a otvoril trhlinu. Tvár, akoby mu vytesali z kameňa. Jednotka sa k nim okamžite pripojila a muži vyjadrili Kiliánovi účasť. Poďakoval, držal sa, ale Lara videla jeho zaťaté zuby, stuhnutú čeľusť a oči. Jeho oči kričali hnevom, zúfalstvom, žiaľom a bezmocnosťou. Princ ich prijal a osobne odviedol za zosnulou. Viedol ich spletitými chodbami. Vošli do márnice, telo pripravovali na obdukciu. Kilián zafučal. Nedokázal ani pomyslieť, že jeho milovanej niet a nieto, že jej telo leží na pitevnom stole. Vyzerala, akoby iba spala. Lare stislo srdce, ale uvedomila si, že... nepripomínalo to otravu.
"Princ, odpustite mi otázku. Viem, že je to bolestné, ale ako zomrela?" ticho hlesla.
"Omdlela a zomrela. Nedokážem si... ja... bolo to také rýchle. Nestihli sme ani privolať lekára."
"Viete príčinu smrti?"
"Nie, práve preto sa pristúpi k obdukcií. Náš analyzátor nezistil dôvod náhleho úmrtia. Bežne sa už obdukcia nevykonáva. Ale ja musím vedieť, čo sa stalo s mojou sestrou. Aj keď ju teraz musia..." oči sa zaligotali slzami. Dnu vošiel lekár s asistentom.
"Výsosť, ak dovolíte...", obradne preriekol. Princ prikývol.
"Výsledok očakávam okamžite!" dodal s hlasom zhrubnutým od žiaľu a pobral sa k dverám. Dievča podišlo k princezné. Bola zahalená plachtou. Chytila ju za ruku. Zamračila sa a prudko odstúpila.
"Nedovoľte pitvu." Šepla s neurčitým pocitom, že niečo nesúhlasí.
"Výsosť, je nutné vykonať obhliadku, čo najskôr. Možno telo obsahuje látky, ktoré sa každou minútou strácajú, či neutralizujú." Oponoval lekár.
"Chcem s vami hovoriť, osamote." Nekompromisne zavelila lekárovi. Kilián vrhol prekvapený pohľad na sesternicu. Zazrela v jeho očiach, aj napriek bolesti, otázniky. 
"Princezná, môžete mi povedať, čo sa vám nepozdáva?" zaujímalo princa.
"Je normálne, aby telo malo takúto teplotu? Bola ehm... Kilián, aj vy veličenstvo, choďte von!" rozkázala.
"Ani sa odtiaľto nehnem." Tvrdohlavo odmietol mladík.
"Ani ja nie." Pritakal Totariánsky kráľ. Vzdychla. 
"Chcela som vás toho ušetriť. Bola zmrazená?"
"Čo? Nie, samozrejme , že nie. Stalo sa to len pred troma hodinami a... čakali sme iba na vás." Zaskočený vyjachtal lekár.
"Jej telesná teplota je neprirodzene nízka na Totariána. Vaši mŕtvy, majú teplotu zostatkov, okolo dvoch stupňov?"
"Nie, telo chladne spontanné. A o čosi pomalšie, ako ľudské." Nechápavo vyriekol patológ a podišiel k zosnulej. Rýchle po nej prešiel skenerom.
"Čo to má znamenať?!" nechápal.
"Ako je na tom obeh?"
"Je mŕtva, nemá obeh!" odvrkol zaskočený lekár. Zamračene vytiahla dýku a jemne bodla Bonnie do prsta.
"Totariánsky mŕtvy, krvácajú?" nedala sa Lara a zodvihla jej ruku. Po prste stekala krv.
"Nie je mŕtva?!" skríkol princ. Lekár ju premeral skenerom.
"Výsosť je tu určitá nezrovnalosť, ale náš skener nevykazuje žiadnu aktivitu mozgu, ani srdečného rytmu."
"Aká nezrovnalosť?" zamračený Kilián zasipel 
"Minimálny prietok krvi, ale to môže byť zostatkové echo obehu. Niekedy sa to stáva, do hodiny to vymizne."
"Povolajte Ewarniána, alebo Marnaviána. Uvidia jej tepelný sken, jej virtuálne telo." Navrhla. 
"Súhlasím s princeznou. Nedovolím Vám, sa priblížiť k mojej snúbenici, pokiaľ nie je isté, že... je skutočne mŕtva." Ukončil Kilián.
"Odpustite, pri všetkej úcte... viem, že by ste si želali, my všetci by sme si želali, aby sa jednalo o niečo iné, ale výsosť zosnulá."
"Ďakujem vám doktor, potrebujeme v tom urobiť poriadok. Momentálne sa obdukcia odkladá, kým nezistíme, čo znamená táto malá nezrovnalosť. Zavolajte lekársky team." Rozhodol kráľ. Lekár sa hlboko uklonil, skonštatoval, že je plne k dispozícií, v ktorej-koľvek dennej i nočnej hodine.
"Smiem privolať Jermina, aj Xandila?" netrpezlivo vyhŕkol Kilián.
"Samozrejme." Súhlasil kráľ.
"A Jamesa, potrebujem ho tu. Zatiaľ urobím odbery."
"Máte niečo konkrétne, výsosť? Existuje šanca, že moja sestra, nie je mŕtva?" s nádejou k nej pristúpil bielovlasý Totarián.
"Nechcem vám dávať nádej. Preto som chcela, aby ste odišli. Niečo nie je tak, ako má byť, ale netuším, čo." Zamrmlala a natiahla si rukavice. Skúsenými pohybmi si pripravila skúmavky, striekačku s ihlou, škrtidlo aj tampón s dezinfekciou. Muži ju napäto sledovali. Práve odoberala krv, keď vošiel vojak a informoval svojho kráľa, že povolaný Marnavián, robot i Ewarnián, čakajú na prijatie. 
"Čo sa deje?" zaujímalo Jamesa a ponáhľal sa k Lare. Jermin i Xandil sa uklonili kráľovi a čakali obďaleč na pozvanie.
"James podrobnú analýzu. Kompletnú. Tamto je ich bio-skener, pripni sa naň, aby si dokázal rozlíšiť fyziológiu Totariána. Zistí niečo, hocičo, niečo nepasuje. Jermin, čo mi povieš o jej aure. Xandil, očakávam, že rozpoznáš virtuálne telo."
"Lara, pri všetkej úcte... nemôže mať virtuálne telo, zomrela." Oponoval Marnavián a pristúpil.
"To je síce fakt, ale dobre sa pozri." Obaja členovia jej skupiny pristúpili. Jermin sa dokonca nahol k telu  a privoňal. Prudko sa vzpriamil. Takmer v tej istej chvíli, obaja vyľakane cúvli.
"Čo to dopekla, je?!" zvolal Xandil. 
"Neviem. Nie je to ona." Pokrčila plecami.
"Čo?!" skríkol Kilián, aj s kráľom jednohlasne.
"Nemá pach Totariána." Skonštatoval Jermin.
"Ani virtuálne telo, nie je Totariánske." Pritakal Xandil.
"A kompletný bio-sken potvrdzuje, že ako Totarián by bola považovaná za mŕtvu. Ale... ako člen niektorej inej rasy, možno nie." Predniesol James.
"Akej inej? O čom to hovoríte?" nechápal Kilián.
"No napríklad Marnaviáni, si po oddelení, uložia telo do hybernačného spánku. Úder srdca je jeden krát za päť hodín." 
"Ja ničomu nerozumiem." Zúfalo hlesol mladý vedec.
"Veličenstvo, ak sa nemýlim. Princezná Bonnie je... jej virtuálne telo je preč. Oddelila sa."
"Ale to je nemožné. Nedokážeme sa oddeliť na taký dlhý časový úsek. A naše telo nemení teplotu, ani ne-hybernuje. Určite sa mýlite."
"Hm... to nie je všetko. Nielen, že sa oddelila, ale... Xandil?" vyzvala Marnaviána.
"Nie je to ona. Chýba jej aura, ale je tam... eh-mm... je tam nejaká iná." Roztržito vysvetľoval.
"Čo?" opätovne skríkol Kráľ.
"Je to jej schránka, ale vo vnútri niekto hybernuje." Dodal opatrne Jermin.
"Tým sa mi snažíte povedať, že telo je Bonnie, ale jej duša je preč a teraz v nej prebýva nejaká iná?" vytreštil oči Kilián.
"Asi tak." Pokrčil plecami Xandil.
"Takže nie je mŕtva, ale jej duša je ktovie-kde, je fuč?!" 
"To je nemožné. Do rás, ktoré sa delia... nie je možné vstúpiť." Oponoval princ.
"Verte mi, veličenstvo, videla som už aj neuveriteľnejšie veci." Jemne ho upozornila.
"Čo teraz? Ako ju dostaneme späť."
"Ja neviem, Kilián. Navrhovala by som telo uzavrieť elektro-magnetickou slučkou, aby sa to, vo vnútri, nezobudilo a neprivolalo svoje telo. Ak opustí telo, Bonnie umrie. Aspoň do času, kým prídeme nato, kde je druhá polovica princeznej a ako ju dostať späť."
"Ale, čo to je? Podľa teploty je to Marnavián, alebo?" nevychádzal z údivu Totarián.
"Nie, veličenstvo. Nie je to žiadna známa rasa." Informoval ho Jermin.
"Ako to môže byť neznáma rasa. V bezpečnostnej zóne, neexistuje neznáma rasa. O niektorých síce veľa nevieme, ale sú zaznamenané, všetky."
"Možno je to, práve to, o čom veľa neviete, alebo nepochádza zo zóny. Predkladám, aby sme princeznú obliekli, aspoň virtuálne a previezli do zabezpečených priestorov. Jermin, Xandil postavte provizórne energetické pole,  aj aktivujte virtuálny odev. Veličenstvo, ... mám pre vás návrh. Nespochybňujem lojalitu vašich ľudí, ale keďže nevieme, čo sa presne stalo... navrhujem, aby sa o jej bezpečnosť postarala moja jednotka. Jednotka je stopercentné oddaná princovi Fabiusovi. Predpokladám správne, že vaši lekári, majú skúsenosti prevažne z neduhmi Totariánov?" kráľ prikývol.
"Požiadame o pomoc lady Synaxen. Má skúsenosti z množstvom rás. Možno nám poradí, alebo bude vedieť o čo sa jedná. Tak isto za jej lojalitu garantujem. Ja a James ideme do laborky, zistiť, čo sa dá z jej krvi. Porovnáme viacero vzoriek. Možno niečo nájdeme. Sir Ian, povolá my-lady."
"Pochybujem, že bude ochotná... a že nám Kryneriáni pomôžu... prepáčte, výsosť." Ospravedlnil sa kráľ, keď si uvedomil, že svoje myšlienky vyslovil nahlas.
"Veličenstvo, smútok vám tieni úsudok, zabúdate, že princezná Bonnie je budúca veľkokňažná Kryneriánov a že jej budúci manžel, je synovec Kryneriánskeho kráľa?" s úsmevom ho napomenula. Tvár sa mu vyjasnila.
"Ešte jeden krát prijmite moje ospravedlnenie, princezná. Dnes bol ... zložitý deň." Lady Synaxen sa objavila presne o dvadsať minút. Kráľ jej poďakoval za pomoc a energická lady sa okamžite chopila činu. Po hodine vošla do laboratória, za princeznou. Priviedol ju Kilián. Jemne sa uklonila a Lara jej s úsmevom podala ruku.
"Vďaka, že ste si našli čas, lady Synaxen."
"Neodmietla by som vám pomoc, výsosť. Váš otecko chce byť o všetkom podrobne informovaný. Vidíte v tom problém, výsosť?"
"Nie, pokiaľ s tým nemá problém Totariánska strana... spýtame sa." 
"Zistili ste niečo, výsosť? Ako sa to vlastne stalo?" zaujímalo ju a pohliadla z obloka. Nadšená vzdychla.
"Nikdy som na Totárií nebola, je tu prekrásne... a všetci... lietajú. Neskrývajú svoje krídla."
"Sú doma, nemajú potrebu skrývať svoje krídla, je to ich prirodzenosť. Tu im ich nikto nechce odťať."
"Ách! Už ste o tom počuli, nevysloviteľné barbarstvo, však?" zamyslela sa.
"Výsosť, obávam sa, že si nedokážem poradiť so stavom princeznej Bonnie. Mrzí ma to. Moje vedomosti sú príliš krátke, na niečo takéto. Liečila som Totariánov, aj množstvo iných rás, ale moje poznatky o tejto neznámej rase sú nulové, nič, s čím som doteraz prišla do kontaktu... neviem, ako postupovať."
"Nemusíte si nič vyčítať, my-lady. Ani my zatiaľ nemáme odpovede, ale Lara niečo vymyslí." Jemne preriekol James a vpíjal sa pohľadom do oči zelenej lady. Lady Synaxen sa zapýrila. Na jej zelenej koži, červeň kričala. Lara sa prekvapene zadívala z jedného na druhého a potmehúdsky sa usmiala.
"Zo-sumarizujeme si, čo máme a dohodneme postup. Ja si na chvíľu odskočím."
"Pôjdem s tebou." Pridal sa Kilián.
"Budeš tu, s Bonnie. Tam, kam idem... nemajú radi cudzincov." Pokrčila plecami.
"Kam presne chceš ísť?" podozrievavo sa spýtal James. Veľavravne pri-dvihla obočie.
"Ale nie... ideš za tou mrcinou, s červíkmi... alebo hnilou špongiou." Nesúhlasne zacmukal.
"Neplaš sa, sú to kamoši. Potrebujem zistiť niečo o neznámych rasách, mimo zóny. Kto by to vedel lepšie, ako oni? A nebuď taký protivný. Nemusíš byť rasistický. Za svoj vzhľad nemôžu."
"Ale môžu, robia to naschvál, aby desili ľudí a nielen ľudí!" nedal sa.
"Alebo, aby prežili!" odsekla.
"Vidíš len to, čo chceš vidieť, žerú mäso... mäso iných rás!"
"Nič iného tam totiž na jedenie, nie je!" namosúrená odvrkla.
"Ehmm... nerada ruším, ale... ak som správne pochopila, chystáte sa niekam, kde by vás mohli.... eh-mm... skonzumovať? Musím upozorniť, že to nie je veľmi racionálne a zbytočné vystavovanie nebezpečenstvu.... je... myslím, že sir Ian bude mať obrovské výhrady." Rozpačito vysvetľovala lekárka.
"Nikto sa ma nechystá skonzumovať. Buďte bez obáv. Máme určitú dohodu, takže žiadne nebezpečenstvo nehrozí. Navyše ma Orfézy bezpečne previedli cez pustinu Sachrateri a pomohli s Lrnavera, takže im skutočne nejde o to, aby ma skonzumovali. Ak niekto bude o tomto tu vedieť, sú to Orfézy, alebo Taubertiáni."
"A kde prosím ťa chceš nájsť Taubertiána?" nedal pokoja James.
"Viem, kde ho nájdem. Dohodli sme si miesto stretnutia, už si zabudol?"
"Práve, že som nezabudol, nemôžeš ísť za nim... poviem ťa Ianovi." Vyhŕkol spontánne.
"Žalobaba!" odsekla.
"Čo mi chce povedať James?" ozvalo sa za nimi a do miestnosti vstúpil rytier.
"Lara chce...", začal, ale ostrý pohľad dievčiny, mu zatvoril ústa.
"Čo budeme robiť ďalej? Princeznú sme zabezpečili, čo plánuješ ďalej?"
"Budete dávať pozor na princeznú, udržiavať magnetickú slučku. Lady Synaxen, máme nejaké výsledky testov, porovnajte to s normálom a sama uznáte, čo by bolo najvhodnejšie. Možno zistíte o čo sa jedná. Ja zoženiem informácie."
"Idem s tebou."
"Nie, potreboval by si ochranný oblek. Budeš len zdržovať. James spoj ma s Benom, aby vedel, že idem na jeho územie."
"Som odolný na Marnaviánske toxíny."
"To áno, ale aj tak potrebuješ termo oblek. Teploty pod bodom mrazu ti neprospejú."
"Máme termo regulátor v tvojom vylepšenom ochrannom obleku, či?"
"To máme, ale oblek nie je odolný na Marnaviánsku klímu. Rozpadne sa, ako aj naše oblečenie.... to mi eh-mm... potrebujem niečo, v čom neostanem zase nahá. Už som raz sedela na Marnávií s holým zadkom... a nielen zadkom." Uškrnula sa. 
"Pripomeň mi, keď toto skončí, že zapracujeme na materiáloch našich odevov. Musia byť odolné na klimatické zmeny, rôznych planét. Predpokladám, že Ben mi dokáže poskytnúť vhodné ošatenie. Ou! Teraz mi to trklo. Je to neutralizátor. Ich ošatenie musí mať neutrlizátor kyselín a..." Oči jej nadšene zasvietili. Potriasla hlavou.
"To budeme riešiť potom, máš to spojenie s Benom?"
"Jasné." Otvoril virtuálny monitor. S úsmevom pozdravila Marnaviánského vodcu. Jemne ho požiadala o vstup na ich územie a on jej prekvapený odvetil, že ona, vstupné povolenie nepotrebuje. Pri žiadosti o ošatenie sa milo usmial a zvedavo spýtal, kam plánuje zavítať. Pri "pustina Sachrateri", sa zamračil a jemne podotkol, že má zvláštnu citovú väzbu, k tomuto nepeknému miestu. Priznala, že potrebuje nutne hovoriť s Orfézami a Ben okamžite skonštatoval, že sama tam nepôjde a pripája sa k nej. 

 

 

Komentáre 5

LanaSavara dňa 26.06.2016 - 16:18

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

ja sa ospravedlunujem vopred :

Aleluja sprievajme drahi priatelia Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheje pridane !!!!

Uz som si myslela Ankit, ze si na nas nadobro zabudla. 

Chvilu mi trvalo kym som sa dostala so obrazu, ale nie dlho BozkávamChichocem sa

Hmm chudacik nas Kilian. A ktoze sa to chce pridat k nasej divoske ? Este, ze tam bude Ben. 

Ankit prosim Ta nenechavaj nas tak dlho cakat. Ved uz nemam ani ake nechty obhryzat Smútok, co som stale pozerala na tuto stranku ci nahodou nie je pridane. Nakukat sem je viac adrenalinove ako pozerat spravy na financnej burze Váľam sa od smiechu po podlahe

aknit11 dňa 26.06.2016 - 20:47

som rada, že som potešilaSrdce strašne sa ospravedlňujem, ale mám nenormálne veľa práce.Hambím sa posnažím sa, čo najviac.

tomicka dňa 27.06.2016 - 14:57

Dneska otvorim Poetic a co nevidim?Úsmev Hody. Tri dieliky, wow! Som zvedava, ci priberie Iana so sebou, alebo nie. A tiez horim od nedockavosti, co sa to stalo s Bonnie. Chudak Kilian.PlačemZlomené srdce Tiez sa pripajam s prosbickou, aby si nas nenechavala tak dlho cakatSrdce

Lenka R dňa 01.07.2016 - 06:10

Konecne mam po dalsej etape danovych priznani a chemoterapii , tak som nakukla a uuuuuzasne prekvapko! 3 nove dieliky SlnkoÚsmev

Napinave , akcne ako vzdy. Bolo mi moc luto Kiliana, ale verim, ze Lara pride na to co sa stalo a vrati Bonie nazad. Aj ked predpokladam, ze to este zamotas ÚsmevTlieskamTlieskam