Skočiť na hlavný obsah

Poviedky, úvahy, eseje...

Ako som už spomínala v predchádzajúcej poviedke (Ako som rodila), moje tehotenstvo bolo akési podivné, plne nepokoja a hyper-aktívnosti. Nuž, výsledok tohto tehotenstva, Kamilka... sa veľmi podala na priebeh tehotenstva. Dieťa živé, neposedné a veľmi, veľmi zvedavé. Neraz nás jej neposednosť priviedla do značne bizárnych situácií. Určite budete namietať, že každé dieťa je živé, ale "živosť" mojej dcérky ma niekedy stavala na pokraj trpezlivosti, že som nevedela, či sa smiať, hysterický jačať, alebo si trhať vlasy.

čítať ďalej

VEĽKÝ ILUM
Bol raz jeden ctižiadostivý človek, ktorý prišiel na Zem, aby im pomohol v ich vývoji, aby im ukázal nástrahy, ktorým sa majú vyhnuť.
Ako inak, volal sa Ilum a narodil sa v bohatej rodine, kde bolo dostatok aj keď nie prepych a prebytok a tak malý Veľký Ilum už v mladom veku vedel zarobiť mnoho peňazí a tak celá rodina sa tešila, aké je šikovné ich dieťa. Čo na tom, že tam bolo trošku aj podvodu a zrady, veď peniaze vedia poriadne zatvoriť a oslepiť oči. A čo nevidím ma predsa nebolí.

čítať ďalej

Tam v nebíčku, kde sa rodia malé bytôstky, je nádherný deň. Majstri v dielňach chystajú prekrásne rúcha. Nechápavo pozerám ako niekto môže utkať také krásne vzory a pýtam sa. Pre koho je pripravené toto rúcho s prekrásnym atlasovým vzorom?
Poď a pozri sa na toho kto bude nosiť toto rúcho. Doviedol ma do miestnosti kde bolo skoro mlynské koleso a na každom stupienku toho ozubeného kolesa bola nová dušička. S radosťou vyskočila a tešila sa, že je na svete. Ale toto rúcho jej bude veľké. Áno, máš pravdu, ale nie úplnú. Raz do svojho rúcha dorastie a naplní svoje poslanie.

čítať ďalej

V jednom mestečku v jednom pánskom dome sa hlási na svet dieťatko. Už sa žije v zriadení, kde nemôžu byť páni, ale všetci sú navzájom rovní. Takže aj v tomto dome iba drobnosti odzrkadľujú pánsky pôvod. Nádherné piano, komody ale aj batistové obliečky v ktorých leží mamička. Odvážajú ju do nemocnice a tam na svet prichádza malý a útly chlapček. Je zmätený, čo sa to deje, prečo je tu?.

čítať ďalej

Bol pekný október. "Kotúľala" som sa v deviatom mesiaci tehotenstva, ale mojej Kamilke sa nechcelo na svet. Tak som netrpezlivo vyčkávala, rátala najskôr dni, potom hodiny, kedy sa prestanem cítiť, ako slonica, budem môcť dýchať a konečne sa vyspím na chrbáte, po ležiačky.

čítať ďalej