Skočiť na hlavný obsah

Tamila 10

Pridal aknit11
dňa 03.09.2014 07:51

Dva týždne ubehli a dievčatá sa správali vzorne. Sorena ustúpila od svojho zvyčajného podpichovania a Tamilu netrápili žiadne vízie. Bratia Barnasovi sa nevedeli vynačudovať, mali pocit, akoby ich zverenkyne niekto vymenil. Keďže už nemuseli skrývať svoje schopnosti naplno ich vo svojom byte, v od-zvučenej zóne, či počas vzdelávania využívali. Andrew bol unesený počas testov ich mimoriadneho talentu. Zložili im monitorovacie zariadenie a skúšobná doba sa skončila. Jacob akoby posmutnel. Vídaval sa s Tamilou čoraz menej. Dievčina sa vrhla na štúdium a chcela ukončiť svoju vysokú školu. Prešli ďalšie dva mesiace. Začala sa zúčastňovať sedení s psychiatrom. Zo začiatku mi veľmi nedôverovala, ale keď ju Andrew ubezpečil, že je to najlepšie, čo majú, opatrne súhlasila, že to môže skúsiť. Archie ju zaujal. Nevyvíjal na ňu nátlak a zo začiatku sa iba rozprávali o umení a o jej škole. Neskôr prešli na debaty o filozofoch a psychologických štúdiách. Začal opatrne na tému jej detstva. Tamila sa okamžite uzavrela do seba a viac s nim nekomunikovala. Pokúšal sa vrátiť k debatám o histórií, či umení, ale Tamila ho len pozorovala a zaryto mlčala.
"Tamila ja nie som tvoj nepriateľ!" Zvolal jedného dňa bezradne. Premerala si ho od hlavy po päty, ale mlčala.
"Povieš mi, kde som urobil chybu? Čím som sa ťa tak dotkol, že so mnou odmietaš komunikovať."
"Neodmietam, len si myslím, že sme všetky témy našej komunikácie vyčerpali."
"Dobre, tak o čom sa chceš rozprávať?"
"O ničom, nechcem sa s vami rozprávať."
"Nerozumiem prečo, nič som ti neurobil."
"Ste si istý? Nechali ste ma, vám dôverovať. Pomaly ste sa približovali krôčik za krôčikom a v nestráženej chvíli, ste začali vyzvedať najčernejšie tajomstvá mojej duše." Chladne mu zdelila.
"Je to niečo zlé Tamila? Som psychiater...je to moja práca." Oponoval.
"Áno, to je to. Je to vaša práca, nič viac. Žiadne priateľstvo, iba práca."
"Mýliš sa, je v tom niečo oveľa viac."
"Áno? A čo, zvedavosť? Čo vlastne chcete, zaujíma vás, čo sa so mnou dialo celé roky? Nuž, pýtajte sa. Všetko vám to vyklopím a máme to z krku. Môžeme prestať hrať túto hru na priateľstvo." Chladne odvrkla.
"Tvrdila si, že si veľa nepamätáš." Obvinil ju.
"Blafovala som?!" Ponúkla mu príkru odpoveď. Vzdychol.
"Tamila netrápi ma zvedavosť. Trápi ma bolesť v tvojej duši. Ak chceš o nej hovoriť, hovor...ak nie, nemusíš a naše sedenia ukončíme." Jemne jej predložil. Vstala.
"Tak myslím, že sa naše sedenia skončili. Ak sa nechcete pýtať, ja sama hovoriť nebudem." Pobrala sa k dverám. Rýchle uvažoval.
"Ale áno, chcem sa pýtať...predsa ma trápi aj zvedavosť." Prefíkane zatiahol. Uškrnula sa a znovu posadila.
"Niečo konkrétne?" Posmešne na neho hľadela.
"Tvoj domček v korune stromov. Postavila si si ho sama?"
"Nie, už tam bol."
"Kedy presne si ho objavila?"
"Po jednom z nespočetných výpraskov som hľadala miesto, kde by som sa pozbierala."
"Trestali ťa často?" Jemne s účasťou sa spýtal.
"Chlieb náš každodenný?" Ponúkla mu odpoveď.
"Tu si stretla Jacoba?"
"Áno, podobne ako ja, myslel si, že domček je jeho a chcel ma odtiaľ vyhnať."
"Tak ste sa dohodli?"
"Aj tak sa to dá pomenovať." Usmiala sa pri tej spomienke.
"Vysvetlíš mi to."
"Naťahoval ma za vlasy, chcel ma biť a vyhrážal sa mi, že ak ma tam ešte jeden krát nájde, zmláti ma." Archie sa prekvapil.
"Bála si sa ho?"
"Nie, nezbil by ma...vedela som to. Nemá to v povahe."
"A tak ste sa spriatelili?"
"Nie, iba ma raz našiel v dezolátnom stave a tak mi priniesol jesť a ošetril ma."
"Prečo ste to nikomu nepovedali?"
"Načo? Pomohol by mi niekto? Ja sama som si nechcela pomôcť. Jacob ma prosil, aby som išla na sociálne, alebo do nemocnice."
"Prečo si ho neposlúchla?"
"Pretože to nemalo zmysel. Nikoho iného som nepoznala. Boli to sadistický čudáci, ale boli mojou jedinou rodinou." Odvetila ticho. Chvíľu ju pozoroval.
"Pamätáš si niečo pred Detroitom?!
"Iba útržky, veľa toho nie je..." Zamyslene z nej nestrhával pohľad.
"Ak chceš...ehmmm...mohli by sme skúsiť hypnózu...tvoje podvedomie si to pamätá. Stačí to len pohľadať." Pochybovačne zacmukala.
"Myslíte, že niečo také funguje? Veríte tomu?" Lekár sa široko usmial.
"Drahá Tamila, keď verím na psychotronikov...prečo by som mal byť skeptický voči hypnóze." Dievča sa zazubilo.
"Dobre, tak poďme nato. Čo mám robiť?"
"Len sa uvoľni a pohodlne lež na tamtej pohovke. Budeš sústredene počúvať môj hlas a pozorovať túto špirálu." Uvelebila sa na pohovke a zadívala na špirálu, ktorá sa začala pomaly krútiť. Počúvala jeho tichý, monotónny hlas, ale spánok neprichádzal. Pozorovala kruhy špirál, ktoré vírili a vytvárali rôzne obrazce. Po chvíli si uvedomila, že Archie zmĺkol. Vzdychla a prinútila sa hľadieť do špirály.
"Ehmmm...naozaj nechcem vyznieť, ako skeptik, ale pochybujem, že to funguje..." Prehodila, keď ju špirála začala nudiť. Archie nereagoval. Hodila po ňom očkom a jeho strnulosť ju prinútila posadiť sa. Prekvapením rozšírila oči. Vstala a podišla k psychiatrovi. Nepohnute, meravo sedel vo svojom kresle so široko roztvorenými očami a rozšírenými zrenicami.Nahla sa nad neho a zamávala mu dlaňou pred očami.
"Hej...doktor, to nie je smiešne...na čierny humor je tu Sorena." Zahundrala a po-drgala ho. Nehýbal sa. Zatriasla ním, ale len meravo sedel, bez jediného pohybu. Rýchle mu priložila prsty na krčnú tepnu. Srdce bilo pokojne a pravidelne.
"To si robíš zo mňa prču Archie. Ja som mala spať a nie ty!" Zašomrala a pokúšala sa ho prebudiť. Muž iba sedel, ako vytesaný z kameňa.
"A teraz čo? Doktorko mal si mi aspoň povedať, ako sa budia ľudia z hypnózy...len tak pre istotu!" Hromžila nervózna popod nos. Nedokázala ho prebudiť, nech skúšala čokoľvek. Bezradne zafučala, vrhla pohľad k dverám. Na chodbe sú kamery. Ak vyjde von, zistia to.
"Sorena, potrebujem pomoc." Vyslala v duchu prosbu k svojej sestre.
Sorena sa prudko vzpriamila. Pracovala v digestore, s leptavými zlúčeninami. Študent vedľa nej znervóznel.
"Sorena, drž to poriadne! Čo to dopekla ro...?!..." Pohoršené skríkol a chytil sklenenú banku, ktorú ona ľahostajne spustila vedľa kahanca s plynom.
"Robím si pauzičku chrobáčik, pekne robkaj ďalej...o chvíľu som späť." Žmurkla, plesla ho po zadku a hneď nato rozbehla k dverám. Strhla si rúšku aj plášť a šmarila ich pri východe. Vy-trielila na chodbu. Všetky kamery jediným trhnutím obrátila k stene.
"Tamila, kde si"
"U psychiatra. Ten chlap je tuhý, ako štolverka."
"Neboj sa, niekam ho upraceme, len zostaň na mieste a nikoho tam nevpúšťaj. Spúšťam požiarny poplach, prilákam ich sem." Udrela lakťom do senzora dymu a stlačila manuálne poplach. Siréna sa rozozvučala. Ľudia začali okamžite vychádzať zo všetkých miestnosti a premiestňovať sa k východu. Sorena sa rozbehla. Získala pár minút, kým zistia, že nikde nehorí.

"Šéfe, požiarny poplach v c sektore 12395427."
"Labáky?"
"Nie niekde na chodbe, ale v blízkosti chemického labáku."
"Kde je Sorena?"
"Podľa rozvrhu hodín by mala byť práve v chemickom labáku...čo to dočerta?! Ani jedna kamera nereaguje...sú...snímajú steny." Nechápavo hlesol.
"Natoč ich späť automatickým senzorom."
"Nejde to. Nereagujú, akoby..." Vymenili si pohľady a Andrew vstal.
"Sorena" Zvolali obaja jednohlasne, pevne presvedčený, že v tom má prsty. Veliteľ sa pobral do študijného traktu, pritom si šomrúc.

Dvojča vtrhlo do ordinácie a ľahkým kývnutím prsta, cvakla zámka vo dverách.
"Čo sa stalo, zakúsla si ho?"
"Čo? Nie...nepohrýzla som ho, čo ťa to napadá? Prečo by som ho mala hrýzť?!" Pohoršené zaprskala Tamila. Jej verný obraz sa zaškeril.
"Len kľud sestrička, viem, že si vegetariánka, ale je to psychoš, možno ťa nasral..." Sorena sa sklonila nad meravým lekárom a zamávala mu pred očami.
"Čo sa mu stalo? Sedí, ako pripečený..."
"Neviem, chcel ma hypnotizovať...a... asi sa sám...neviem..." Pokrčila nešťastná plecami.
"On ťa hypnotizoval? Kruci! To je sranie! Potrebujeme Tarissu...ak ho niekto dokáže prebrať, tak je to ona.Nikdy som na toto nebola, skôr by som ho ešte viac umŕtvila. Privolaj ju, ja ešte narobím trošku chaosu...nech sa nenudia."
Tamila sa sústredila a volala Tarissu na pomoc. Takmer okamžite sa spojili. Kázala jej zamknúť ordináciu a otvoriť okno. Sorena zmizla na chodbe a o pár sekúnd zablikalo osvetlenie a zhaslo. V budove začali zavíjať sirény chemického poplachu.

Andrew namosúrene trielil do časti v ktorej sa nachádzali laboratória. Zazvonil mu telefón.
"Nikde nehorí, ale mám vysoký nárast energie...v...sektor 87543345, to je....sú to ambulancie...počkaj...hneď zistím, kde presne....Dočerta, toto je čo?! A sme bez elektriny! Spúšťam záložnú elektro-centrálu...tretie poschodie....sirény. Chemický poplach! Šéfe musíš opustiť priestory, senzory hlásia vysokú koncentráciu zamorenia. Rýchle sa šíri, je to nejaký plyn. Vypadni odtiaľ. Musím to uzavrieť".
"Kde je Sorena?" Zavrčal nahnevaný Andrew. Len čo vyšiel, celé oddelenie sa hermetický uzavrelo.
"Neviem, ako nemajú náramky, ťažko určiť ich polohu...Tamila by mala byť.... na sedení u Archieho....no...hurá!...už zase máme elektrinu. Ten nárast energie bol v ordinácií Archieho...pošlem tam niekoho, či je v poriadku...čo ak mala víziu? Dúfam, že ho neuškvarila.
"Pôjdem sám." Zahundral a pobral sa na druhý koniec budovy.

Tarissa sa spustila zo strechy a doskočila v ambulancií. Zbežne prezrela lekára.
"Ľahni si, ani nebude vedieť, že sa niečo dialo..." Uspokojivo sa usmiala.
"Musím sa to od teba naučiť. Vydesilo ma to."
"Vieš to Tamila, vieš toho oveľa viac, len to musíš v sebe vydolovať" Postavila sa za muža a položila mu ruku na temeno.
"Keď budeš chcieť, aby sa prebral stačí...ak luskneš prstami..." Žmurkla na ňu a uchopila lano.
"Choď, niekto sem ide...Andrew..." Upozornila Tamila sestru. Vyskočila z pohovy a zatvorila oblok, keď Tarissa vyliezla. Znovu sa uvoľnene uvelebila na pohovke.
Andrew bol skoro za dverami. Luskla prstami. Archie sa zhlboka nadýchol a poobzeral okolo seba.
"Myslím, že ešte nie som pripravená na minulosť Archie." Ticho preriekla.
"Tamila, nemusíš to absolvovať, necháme to na inokedy...aj tak neviem, či by som sa dokázal koncentrovať...mám taký zvláštny pocit...a bolí ma hlava." Ozvalo sa klopanie.
"Andrew? Potrebuješ niečo?" Prekvapene zvolal psychiater.
"Nechcem rušiť, len som chcel vedieť, či je všetko v poriadku."
"V absolútnom...práve končíme." Tamila sa posadila.
"Peter zaznamenal enormný nárast energie. Pokúšala ťa vízia?" Obrátil sa smerom k dievčine.
"Áno, ale bez problémov som ju potlačila." Usmiala sa a vstala.
"Tak zase vo štvrtok Tamila...čo sa to robí?" Prekvapene zvolal lekár, keď sa ozvala ďalšia siréna.
"Vy ste to nepočuli? Revú už pár minút...len tak mimochodom...nevieš, kde je tvoja sestra?" Obrátil sa k dievčaťu. Pokrčila plecami.
"To som blázon, nevšimli sme si to." Udivene pokrútil hlavou doktor. Andrew sa na neho pozorne zadíval.
"Si v poriadku Archie? Si nejaký bledý." Preletel pohľadom z jedného na druhého. Tamila sa tvárila úplne nezúčastnene, ale to bolo pre neho ešte podozrivejšie.
"Privolaj svoju sestru Tamila!" Prísne zatiahol a prižmúril oči. Vzdychla a sústredila sa so zatvorenými očami.
"Sorena je v nemocnici. Nejaký študent neopatrne manipuloval so sírovodíkom...šiesti sa nadýchali a spustil sa chemický, aj požiarny poplach...." Ohúrene vyhŕkla.
"Je v poriadku?" Zamračil sa Andrew.
"Áno, dostane pár infúzií a kyslík, bude fit...Ak ma ospravedlníte, idem za ňou."

"Zvláštne, ani jedná, ani druhá vtom nemali prsty, ale mám dojem...vodia nás za nos." Zahundral si Andrew a prezeral kamerový záznam.
"Neviem ako to urobili, ale obaja vieme, že to majú za ušami dvojičky. Ale prečo? Niečo nám uniká." Skonštatoval Christopher.
"Je na nich niečo zvláštne...viem sú to energetické telepatky, ale..."
"Nasadíme im opätovne náramky." Uzavrel šéf psychotronikov.
"To je proti pravidlám. Povinná karanténa skončila. Určite budú protestovať...a celkom ľahko ich odpália." Sucho poznamenal technik a prezeral ďalší záznam.
" A toto je čo?" Udivene preriekol. Muži sa okamžite okolo neho zhŕkli. Kamera na okamih zachytila ženu odetú v čiernom, ako šplhá z okna po lane. Nevideli jej do tváre, ale spod čiernej kapucne vykúkal prameň plavých vlasov.
"Myslím, že niekto bude musieť čo-to vysvetľovať." Nahnevane zasyčal Andrew.
"Je to Sorena, alebo Tamila? Dokážeš zistiť z ktorého obloka vyliezla a kam?"
"Nie, je to len sekundový záznam, kamera pochodila, ako ostatné...ale podľa omietky a farby...je to časť traktu ambulancií..."
"Je to Tamila. Dnes mala sedenie u Archieho a...bolo to divné. Akoby bol duchom neprítomný. Nepočul poplach, bol bledý a pripadal mi dosť dezorientovaný. Je to kaskadérka, hravo by zvládla šplhanie po lane."
"Máš pravdu je to Tamila, Sorenu presne v tom čase brali na oddelenie, bola pri-otrávená plynom. Kam to šla?"
"Zavolaj ju!" Prísne rozkázal veliteľ. Tamila vošla do riadiacej haly presne o päť minút. Stačil jej letmý pohľad a uvedomila si, že má problém.
"Posaď sa Tamila . Ako to dnes prebiehalo u Archieho?"
"Bežné, ako inokedy. Mal však silnú migrénu, tak sme sedenie nepreťahovali, ale boli ste tam aj vy...takže?" Chladne sa usmiala.
"Tamila pozorne si prezrieš kúsok záznamu z kamery a potom...mi povieš, čo tam vidíš..." Ticho, ale dôrazne zavelil. Bez záujmu sa zadívala na záznam Tarissy lezúcej po lane. Bol to sekundový, rozmaznaný záznam, ale bol. Ani jediný sval na tvári sa jej nepohol.
"Môžeš mi povedať, čo vidíš?" Dobiedzal prísne. Ostatný ju napäto sledovali.
"Nejaká ženská lezie po lane, či? Niečo prehliadam?" Chladne sa mu zadívala priamo do oči. Ani nevedel prečo, po tele mu prešiel mráz.
"Nepripomína ti niekoho? Všimni si farbu vlasov."
"Má odtieň pigmentu presne ako ja..."
"A vieš z ktorého okna lezie?"
"Myslím, že podľa štruktúry múrov...niekde z nemocničnej časti..."
"Lezie z Archieho ordinácie!"
"Naozaj? Kto by to do Archieho povedal. Púšťa si milenky do ordinácie po lane? Má naozaj zvláštne chúťky..." Zaškerila sa. Muži na ňu vytreštili prekvapením oči. Andrew sa spamätal, odkašľal si a pokúšal sa opäť sústrediť.
"Myslíme si, že si to bola ty." Otvorene ju obvinil.
"Ja?! Načo by som liezla z okna a potom zase naspäť? Používam v zásade dvere...ehmmm...väčšinou, v pokojných obdobiach." Zasmiala sa.
"Vysvetli mi prečo si liezla z okna!" Trval na svojom.
"Nerada Vám beriem ilúzie, ale nie som to ja." Obrátila k nemu monitor.
" Má na ruke prsteň. Nikdy som šperky nenosila, ani nevlastnila...a všimnite si druhú ruku...zväčším to a zaostrím...je to jazva, alebo nejaký materský fľak? Je to jazva, po popálenine zrejme." Muži si vymenili nechápavé pohľady a obkolesili Tamilu, skláňajúc sa nad monitorom. Andrew uchopil jej ľavú ruku a pozorne si ju prezrel.
"Predpokladám správne , že ani Sorena nemá jazvu?" Zaujímalo Christophera. Tamila sa usmiala a pokrútila hlavou.
"Nech sa mi tu do minúty nakreslí!" Zahučal Andrew. Sorena, akoby počúvala za dverami sa o pár sekúnd objavila so širokým úsmevom a natrčila ľavú ruku.
"A ani prstenčeky nenosím...kým nestretnem toho pravého." Veselo zaklipkala mihalnicami. Christopher sa zasmial.
"Privolala ťa Tamila? A povedala ti, čo sa deje..." Sucho skonštatoval Eric. So smiechom prikývla.
"Vyhláste pohotovosť! Prehľadá a skontroluje sa každý záznam, každý kútik celého objektu. Nájdite mi tu ženskú. A zistite, čo tu chcela!" Zreval rozrušený Andrew.
Dvere sa otvorili a bezpečnostná služba vpustila dnu dvoch kuriérov UPS. Žena a muž v uniformách kuriérov, niesli dve objemné zásielky. Tamila už vstávala s úsmevom zo stoličky, keď jej do nosa udrel pach. Tak veľmi ju to prekvapilo, že prudko cúvla, prevrátila stoličku a skoro spadla. Sorena ju zachytila a pátravo hľadala odpoveď v jej očiach. Keď si uvedomila, čo sa dialo s Tamilou, prudko ju odsotila.
"Ovládni to!" Zasyčala jej do tváre. Dvojča sa prudko nadýchlo a cúvlo. Žena nepohnute stála a očami vyzývala obe sestry. Nikto v miestnosti nedýchal. Tamila bolestne zavyla a uchopila si hlavu do dlaní. Vrhla sa do kúta. Veci v miestnosti sa začali presúvať a svetlo zhaslo.
"Preč!...všetci von!" Zreval Andrew. Miestnosť sa okamžite vyprázdnila. Sorena skočila k dvojčaťu a pevne ju uchopila za ruku.
"Ovládni to dočerta!" Ziapala jej do tváre. Kŕč jej zvrátil hlavu do-zadu a z hrdla sa jej vydralo tlmené vrčanie. Sorena, ako v hmle uvidela kuriér-ku. Stála uprostred miestnosti. Nehýbala sa, iba čakala. Tamila už nedokázala ovládnuť svoje pudy. Pretransformovala sa a vrhla k nehybnej osobe. Niečo ju ale zastavilo.
"Ukážem ti svoju tvár...už dlho ťa hľadám. Tak to ukončí, prosím." Zašepkala mladá žena a jej telo sa začalo meniť.
"Kriste! Démonika!" Zafučala Sorena a vrhla sa k Tamile, aby jej pomohla. Zo sáry vytrhla dýku a postavila sa do útočnej pozície k svojej sestre. No tá nepohnute stála a premeriavala si démoniku. Nozdry sa jej rozšírili, nahla sa celkom k nej a pre istotu si znovu privoňala. Upokojila sa, jej tep sa spomalil a nebezpečné tesáky aj krvilačnosť v očiach zmizla. Zhlboka sa nadýchla.
"Nemá na rukách nevinnú krv." Prehodila k sestre.
"Tamila, je to démonika!" Pobúrene, protestne zvolala Sorena.
"Ublížili jej, ale ovládla svoje pudy...Nemôžeme ju zabiť."
Démonika sa vrátila do svojej ľudskej podoby.
"Ukončí to preboha! Preto ťa hľadám už vyše roka." Zvolala zúfalo.
"Vzdala si to Persefóna?" Posmešne zatiahla Sorena.
"Nie...áno..neviem..."
"Preberieme to neskôr, hlavne nie tu. Stretneme sa v námorníckej krčme o siedmej...teraz vypadni. Nesmú to vedieť." Uzavrela situáciu Sorena a ukázala jej hlavou na bočné dvere. Kuriér-ka zmizla vo vedľajšej chodbe. Tamila sa unavená posadila. Jediným pohybom ruky nahodila poistne ističe elektriny. Svetlo sa rozsvietilo. Sorena sa nahla nad mikrofón na stole. Zapla ho.
"Mimoriadny oznam! Vzduch čistý, môžete dnu chlapci." Vyhlásila a zachichotala sa. Sedela na stole, chrbtom k dverám, hojdala nohami a v reproduktoroch po chodbách znelo:
"Uvííí! uvíí...táto vecička je super...skúsim indiánsky pokrik radosti....ji...ji...ji...ji..., a teraz hasičov ..horíííí, horííííí...alebo zaspievame si? Keď som bola malé dievča....",ťahala country odrhovačku, ktorá rezonovala vo všetkých chodbách budovy. Niekto jej vytrhol z rúk mikrofón a varovne si odkašľal.
"Sorry zlato, nechala som sa uniesť..." Zaškerila sa na Petra, ktorý pohoršene vypol mikrofón. Andrew sa skláňal nad Tamilou a podával jej vrecúško s cukrom. Unavene vzdychla a utrela si opakom ruky nos. Sorena okamžite zvážnela, keď zazrela krv a priskočila k sestre. Podala jej vreckovku a objala ju okolo pliec.
"Budeš v pohode...neboj segra, zlepší sa to..." Zašepkala jej mierne. Tamila si oprela čelo o jej. Sorena sa zamračila.
"Mala by si sa ochladiť. Bacha Tamila, vzbĺkneš...." Upozornia ju v duchu.
"Pôjdem si ľahnúť." Preriekla nahlas a pokúsila sa vstať. Nohy jej vypovedali službu. Andrew ju zachytil a zodvihol do náručia.
"Tamila máš vysokú teplotu." Znepokojene skonštatoval a niesol ju priamo do nemocničného komplexu.
"Som len unavená Andrew. Budem v pohode."
"Musíme...Najskôr sa na teba pozrie lekárka. Potom, spojíme sa so všetkými centrami...musíme vymyslieť niečo, čo by ťa ochránilo. Toto ťa ničí a zabíja...a tiež všetko okolo teba."
"Obávam sa, že niet lieku..." Zaševelila.
"Tvoja vízia, je to niečo, čo by sa malo riešiť okamžite? Ticho vyzvedal.
"Keď sa spojite s centrami...budete riešiť závažnejšie problémy, začína sa vojna..."
"Čo?!"
"Začne vojna o prežitie ľudskej rasy, už čoskoro...spojte sa s Patrikom...práve objavili druhého zaklínača, tretí je tiež blízko tých dvoch."

Komentáre 7

aknit11 dňa 03.09.2014 - 07:52

Tak zase kúsok Tamily.:-) Dlho som do nej ani neťukla (blush)

aknit11 dňa 03.09.2014 - 13:08

Podarilo sa mi urobit zopar preklepov, neskor opravím :-)

tomicka dňa 04.09.2014 - 10:46

Nevidim ziadne, asi si opravila. (y) Potesila som sa dalsiemu dieliku. :-) Zacina to naberat na obratkach. Dvojcata su bombove a tesi ma, ze je to tak trochu poprepletane s Leou a Gabrielou. Su moje oblubene, vlastne vsetky tvoje hrdinky su moje oblubene. To ma zaujima, co bude s Jacobom a ci bude tutu-mutu (strasne sa mi paci ten vyraz Nevetko (giggle)) Ja si pri tych tvojich dielkach tak oddychnem, aj sa nasmejem, aj poplacem (clap)(clap)(clap)

Lenka R dňa 08.09.2014 - 15:19

No teda , si fakt dobrá . Skvelé čítanie :-)

nevetko dňa 08.09.2014 - 19:40

zasa im prešli cez rozum(giggle) . doktorko si zdriemol a ony majú pruser (giggle)chudák baby (giggle)

Lienka81 dňa 13.05.2019 - 18:53

Velmi sa tesim na pokracovanie.....aj u ostatnych romanoch....🙌

A je mile,ze sa to takto pepreplietalo s ostatnymi dievcatami....bude to este zaujimave....

aknit11 dňa 13.05.2019 - 19:48

Ahoj Lienka81. Dnes som mrkla dnu a vidím tvoj komentár. Prepáč, že tykám, ale tu sme si zvykli si tykať. Takže, dúfam, že sa neurazíš. Chcela som ťa len upozorniť, že Tamila má aj pokračovanie, len osnova knihy nebola správne uložená. Až dnes ma nato upozornil tvoj komentár. Ďakujem za milé a povzbudivé slová.