Skočiť na hlavný obsah

Tamila 7

Pridal aknit11
dňa 24.02.2014 01:45

Tamila po prebudení začala kresliť.Sorena sa jej nič nepýtala.Vedela,že jej sestra má dôvod prečo,to robí.Doniesli im jesť.
-zabudla sme vám povedať,že moja sestra je vegetariánka....S ospravedlňujúcim úsmevom vrátila párky,servírke.
-ách,musím si to poznamenať...Milo sa usmiala.Pred obedom prišiel jeden muž z bezpečnostnej firmy a niesol dva veľké balíky.
-super,prišlo nám oblečenie...
Spokojne rozbalila škatuľu Sorena a vrhla nevrelý pohľad na oblečenie,ktoré im priniesli hneď ráno.Boli to kvalitné,teplákové súpravy tmavej farby,ale mali veľký nedostatok.Na všetkom stálo veľkým bielym- FBI.Sestry sa na seba usmiali a zmizli na toaletách.Už prezlečené sa vrátili k stolu a Tamila pokračovala v začatej práci.Ozvalo sa zaklopanie.Vošli bratia Barnasovi.
-ahoj dievčatá...Veselo pozdravil Jacob.Sorena žmurkla a prezerala si kresby,ktoré vytvorila Tamila a triedila obrázky.Elias sa zvedavo nahol nad stôl.Tamila urobila miesto pre Jacoba,Eliasovi nevenovala ani pohľad a kreslila ďalej.
-kreslíš si Tamila? Spýtal sa Jacob milo.
-uzatvára Vám prípady...Pokrčila plecami Sorena a triedila obrázky.
-tento je k malej Trevisovej,alebo je to ten druhý maník? Spýtala sa,keď nevedela začleniť obrázok.Tamila blesla pohľadom.
-Trevisová...
Zaradila obrázok a pokračovala.Bratia si vymenili pohľady a zadívali sa na roztriedené kôpky.Elias zobral do rúk jednú kresbu.
-nechaj to,pomiešaš mi to! Zahriakla ho Sorena.Zamračil sa na ňu,ale ona si ho nevšímala.Tamila podala hotový obrázok Jacobovi.
-séria štyri...Hlesla,nezdvihnúc pohľad od skicára.Jacob poslušne položil výkres na kôpku, číslo štyri a so záujmom sledoval,ako sa obe jej ruky mihajú po skicári.
-vyruším ťa,ak budem rozprávať? Ticho sa spýtal.
-nie...mám flexibilný mozog,spracováva viacero informácií naraz...Vysvetlila ticho.
-máme byť vašimi kurátormi...ale aj tak som vás chcel vidieť...Usmial sa na Tamilu a očami ju pohladil.
-čo presne to pre nás znamená?
-budeme vás sprevádzať,pomôžeme sa vám aklimatizovať...a...napíšeme vám posudky,myslím správania a tak...Priznal pomaly.
-nooo...tá posledná časť sa mi veľmi nepozdáva...ale...čo už...musím sa zmieriť s tým,že nebudem mať vyhovujúci posudok...Zasmiala sa Sorena.
-ešte si ani nezačala a už vieš,že bude zlý? Spýtal sa Elias
-nie som veľmi na pravidlá...možno vám aj zdrhnem,ak ma naseriete...Upozornila.
-byť tebou Sorena,nerobil by som to,nebude to mať dobrý dopad na tvoju budúcnosť...Uzemnil ju stručne Elias.
-ách! to neprežijem...mať zlý posudok od FBI? myslím,že sa mi bude,hrozne vytierať zadok s negatívnym posudkom od FBI !
Všetci sa rozosmiali.
-Sorena si vždy takáto? alebo to robíš len preto,aby sme si o tebe utvorili taký obraz... Zaujímalo Jacoba.
-ani neviem,ešte som nesedela s fízlami...Uškrnula sa.Tamila sa zachichotala,kresliac,bez zdvihnutia hlavy,ale pozorne sledovala rozhovor.Jacob na ňu očarený hľadel, až si Elias musel odkašľal,aby pritiahol jeho pozornosť na seba.
-vidím,že ste mali poštu...kto vám to poslal?
-ja....prv,ako som šla za vami,poslala som nám oblečenie,predpokladala som,že nám dáte tie mimoriadne nevkusné tepláky s FBI emblémom...sú hrozné...Tamila skončila si? mohli by nám to tu všetko poukazovať...Navrhla staršia sestra.
-okamih...Tamila úporne rozmýšľala,potom sa ruky opäť pohli po papieri.
-v prvom rade vybavíme detektor...Preriekol Elias.Tamila sa zamračila.
-je mi ľúto Sorena,ale potrebujeme mať istotu,že ten hispánec bol jediný...teda ak chceš ešte niečo povedať...ehmmm...dalo by sa...teda,mohla by si začať od začiatku s čistým štítom,čokoľvek sa stalo,si maloletá a musela si prežiť...a...ak sa aj niečo stalo,určite to bolo v sebaobrane...Vysvetľoval mierne Jacob
-zlato netráp sa,ja viem,že pre mňa hľadáš výhovorky,ale poradím si...na výhovorky som majster...nebojím sa detektora...rada sa s ním zahrám...Smiala sa Sorena.
-neoklameš ho,je založený na chemickej reakcií a vylučovaní feromónov strachu cez kožu...Informoval ju Elias.
-jééééjky!tu sú mi veci...krasoň a čo ak nemám strach? Zaškerila sa,klipkajúc uveličene mihalnicami.
-myslím,pretože mám čisté svedomie...Dodala ešte stále sa uškŕňajúc.
-to bude pre teba len dobre...
-tak poďme,nech to máme z krku...Posúrila ich Sorena.Tamila vstala,pozbierala kôpky papierov.
-najskôr by som chcela ísť za Christopherom,teda ak je tu...Ticho preriekla.
-je tu,chceš mu to odniesť? prečo jemu?!
-jeho očistec,myslím,že si to vychutná...Podotkla so zvláštnym výrazom v očiach.Vyšli von z izby a Tamila si uvedomila množstvo ľudí na chodbách.Väčšina si ich zvedavo obzerala,čo ju značne vykoľajilo.Jacob sa k nej vrátil,keď cúvla a chytil ju za ruku.
-neboj sa,sú len zvedavý,momentálne ste klebeta číslo jedná...Usmial sa na ňu a ruka v ruke vykročili.Prechádzali dlhými chodbami a Jacob sa jej pýtal,či ju nebolí noha.
-nie,som v poriadku...je to v pohode...vždy som sa rýchle zotavovala....Usmiala sa na neho a mala príjemný pocit z toho,že sa o ňu tak stará.
"bacha sestrička,ten mladík je z teba na mäkko" Upozornila ju Sorena.
"ja viem,ale páči sa mi to...vždy ma mal rád a aj ja jeho..."
"dávaj si pozor na srdce,zaklínač so zlomeným srdcom nie je ktovie čo...budeš tu ešte priveľmi dlho a bude to sakramentský bolieť...z neho už nezostane ani prach a teba to bude ešte vždy bolieť"
Upozornila ju Sorena.Tamila si vzdychla.Sorena mala pravdu.Nemala právo na lásku.Bola tým,čím bola.On bol človek.Normálny človek,normálny muž,nemala právo ho podporovať,či čokoľvek si s ním začínať.Zhlboka potiahla vzduch do pľúc a vyslobodila si ruku.Prekvapilo ho to.
-stalo sa niečo Tamila?
Znovu ju vzal za ruku a jemne ju viedol.
"už len dnes...ešte si to vychutnám a potom ho od seba odoženiem" Prisľúbila si v duchu.Sorena sa na ňu zúčastnene zahľadela.Vyšli vo vestibule a pokračovali do riadiacej haly.Pozornosť všetkých sa sústredila na nich.Tamila prechádzala pomedzi stoly.Ľudia sa na ňu usmievali,kývali im na pozdrav.Z kancelárie vyšiel Andrew.
-dvojčatá...som rád,že ste prišli...oddýchla si si Tamila?
-áno,ďakujem...hľadám Christophera....Milo,jemným hláskom prehovorila.
-o chvíľu je tu,mal ešte nejaké vyšetrenia...ak ti to neprekáža...zajtra by vám odobrali krv...zariadim,aby to bol zdravotnícky pracovník ženského pohlavia...a môže ísť s tebou Jacob....
-nemusíte sa báť,ehmmm..iba ma ráno prekvapil,nie som až taký strachopud...stačí...ehmmm...potrebujem len vedieť dopredu,že sa ma bude niekto dotýkať...V rozpakoch vysvetľovala.
-aby...ehmmm...moja sestra,necítila nutkavú potrebu zakladať škrtidlo na krk zdravotníkovi...Podpichla Sorenu a zachichotala sa.
-no čo? musela som ho nejako odplašiť,či čo?! mala som ho nechať,nech si do teba pichá ihlou bez príčiny ?! bol ešte rozospatý,celkom určite by netrafil ! Zasmiali sa.Andrew si všimol množstvo výkresov,ktoré si nieslo dievča pod pazuchou.
-niečo si mu priniesla?
-vlastne ho ani nemusíme čakať...môžete mu to odovzdať? ideme vybaviť detektor...Podala mu výkresy.
-je to to,čo si myslím? Vážne sa spýtal.Prikývla.
-Lara,hoď to ku mne na stôl,neskôr to preberieme....na ten detektor sa pôjdem pozrieť...Skonštatoval.
-fíha! ďalšie obecenstvo? nechce sa ešte niekto pridať ? žeby sme vyberali vstupné...zarobíme si na autobusové lístky,keď pôjdeme odtiaľto... Ironický podotkla Sorena.
-vo väzenských autobusoch,v oranžových uniformách je prevoz na účet štátu! Zádrapol Elias.
-neodolateľná ponuka,servis s plnou penziou? to si nemôžem nechať ujsť! Odvrkla mu posmešne.Jacob sa zasmial.Skupina sa vydala ďalšou spleťou chodieb.
-ako sa cítiš Tamila,netrápili ťa ďalšie vízie? Spýtal sa Andrew.
-nie,našťastie ďalšie neboli... som v poriadku...Jacob,zle si zahol...detektor je tamto...Upozornila ho jemne.Prekvapene sa zastavil.
-ách,máš pravdu...Usmial sa a vrátil.
-hrá to na teba...iba chcel vedieť,či si naozaj pamätáš mapu celého areálu...Posmešne zahundrala Sorena.
-aj ty si ju pamätáš?
-samozrejme a je mi jasné,že vy traja,čo tu vlastne žijete,viete,kde to je...iba to na nás hráte...
-vieme a získali sme o tebe ďalšiu informáciu...okrem toho,že si nepríjemná si aj paranoidná...Zamrmlal Elias.
-muselo by mi šibať,aby som ti dôverovala krasoň,takže moja nedôverčivosť, je na mieste...Odvrávala.Andrew nad tými dvoma pokrútil hlavou.Vošli do malej miestnosti,kde za počítačom sedel Lionel.
-ahoj,dievčatá,prišli ste si to vyskúšať? Spýtal sa s úsmevom.
-chceš ísť prvá? nemusíš sa báť...je to bezbolestné...a...Starostlivo vysvetľoval Jacob
-ja pôjdem prvá...Prerušila ho Sorena a pobrala sa ku kreslu.Posadila sa a Lionel k nej podišiel.Pripojil jej elektródy na sluchách podobné,ako pri vyšetrení EEG .Upevnil jej ďalšie na zápästiach.
-ešte jedná v oblasti srdca...Vyčkával,kým si rozopne bundu a tričko.Nad ľavým prsníkom jej upevnil lepiaci krúžok a do neho zasunul elektródu.Posadil sa k počítaču.
-takže Sorena,uvoľni sa...spúšťam...nebudeš nič cítiť...iba odpovedaj na otázky...
Tamila sa usmiala a posadila.Lionel sa zamračil na monitor.
-nemám akciu srdca....Vstal podišiel k nej a znovu skontroloval elektródu.
-to som blázon...nemám srdečnú ozvu...Zašomral si.
-žeby som nemala srdce?! vidíš krasoň,hovorila som ti,že nemám srdce...Zaškerila sa Sorena a mrkla na Tamilu.Lionel vstal a odlepil elektródu.Vymenil ju za novú a vrátil sa k monitoru.Znovu odlepil elektródu a prilepil ju na svoj hrudník.Monitor okamžite zaznamenal srdečný rytmus.
-to som blázon...tá ženská snáď faktický nemá srdce....Vyjavene sa zahľadel na Andrewa.
-Sorena,nechaj ho,nech robí svoju prácu...Prísne zatiahol Andrew.Sestry sa zachichotali.
-tak dobre,už ho nebudem trápiť,aby sa tu nemusel prechádzať,ako poštový holub...mám srdce,ale na druhej strane....mám zrkadlový obraz orgánov...Priznala so smiechom Sorena.Muži na ňu vytreštili oči.
-čo?!
-ešte ste o tom nikdy nepočuli?! nato že fachčíte v FBI,máte žalostné málo vedomosti! je to anomália! takže,keď ma budete chcieť odprásknuť,musíte mieriť na pravo...
Škodoradostne sa uškŕňala.Lionel k nej pristúpil a prelepil elektródu na pravú stranu.Na monitore sa ukázal graf srdečného rytmu.Pokrútil hlavou a posadil sa k monitoru.
-takže najskôr jednoduché kontrolné otázky...voláš sa Sorena?
-áno...
-si sestra Tamily
-áno
-máte spoločnú matku?
-áno
-si telepatka?
-áno
-zabila si niekoho?
-áno
-bol to hispánec?
-áno
-bola to sebaobrana?
-áno
-zabila si ešte nejakého iného človeka
-nie... Muži sa zvedavo nahli a zahľadeli na monitor,na graf,ktorý nezaznamenal žiaden výkyv.
-piješ často alkohol? Spýtal sa Elias.
-nie...iba príležitostne...
-si energetická telepatka? Položil otázku Andrew
-nie...
Andrew s napätím očakával výkyv na grafe,ale nič sa nedialo.Značne ho to sklamalo.Sorena sa uškrnula a hľadela mu priamo do oči.Takmer hmatateľné si uvedomoval,že klame.
-klameš nás? Neodtŕhal od nej pohľad.
-áno...Drzo priznala.Lionel sa zamračil.
-nemôže klamať,inak by to graf zaznamenal! Oponoval.
-tak klame v niečom,čo sme sa teraz nepýtali...Rozmýšľal nahlas Elias.Kládli jej množstvo otázok,ale graf nezaznamenal žiaden výkyv,takže sa im nepodarilo prísť nato,v čom klamala.Vzdali to.
-dobre,teraz Tamila...Ukončil to Andrew.Tamila sa posadila do kresla.Podišiel k nej Lionel.
-chceš si to pripnúť sama?
Spýtal sa jemne,ohľaduplne.Prikývla.Podával jej elektródy a usmerňoval ju,kde si ich má pripnúť.
-a tá posledná ide na srdečnú oblasť...aj tvoje srdce je na pravej strane?
-áno...
-ale...to je nemožné,máme tvoje snímky z nemocnice...Prekvapil sa Andrew.
-a ste si istý,že sú moje?! Usmiala sa na neho vyzývavo.Prižmúril oči.Lionel spustil monitorovanie a naozaj sa ukázala srdečná ozva na pravej strane.
-zase najskôr kontrolne otázky,voláš sa Tamila?
-áno
-tvoja sestra je Sorena
-áno
-nevidela si svoju sestru trinásť rokov?
-áno
-si jasnovidka?
-áno
-máš aj ďalšie schopnosti?
-áno...Muži si vymenili pohľady
-si energetická telepatka? Dychtivo sa spýtal Andrew
-nie
-zabila si niekoho Tamila
-nie
-kradla si?
-áno...
-v národnej banke...mala si víziu pred jej prepadnutím?
-áno...
-otvorila si trezor sama,bez cudzej pomoci?
-áno
-keď zabili tvojich opatrovníkov...mala si víziu pred tým?
-áno... Sorena sa zamračila na Lionela.Nepáčil sa jej smer jeho otázok.
-klameš nás?
-áno
Muži sa zase na seba zadívali a začali jej klásť množstvo otázok.Pochodili podobne,ako pri jej sestre.Nedokázali zistiť v čom klame.Lionel bol znechutený.
-Tamila pri tej tragédií s tvojimi opatrovníkmi...stala si sa obeťou sexuálneho zneužitia?
Položil jej nepríjemnú otázku,pretože ju chcel vyviesť z miery.Tým by ju de-koncentroval a dostal z nej pravdivé odpovede.V jednom si bol istý.Ešte nikto nedokázal tento najnovší detektor preľstiť,ale vyzeralo to,že dvojčatá,nato nejakým spôsobom prišli.Veď Tamila bez najmenších problémov otvorila najlepšie chránený trezor.Detektor lži,by pre ňu nemusel byť veľký problém.Zarážalo ho však to,že Tamila nemala prístup k jeho počítaču.Sorena nespokojne zavrčala,ale Tamila aj napriek všetkému nepohla ani svalom na tvári.
-odpovedz Tamila...Nabádal ju Elias.
-nemusíš odpovedať Tamila...Láskavo k nej prehovoril Jacob.Andrew mu na súhlas prikývol.Lionel napäto sledoval graf,ale nedošlo k žiadnej zmene.Svetlo zablikalo a miestnosť sa ponorila do tmy.Lionel zahrešil.
-na toto nebudem odpovedať,výsluch sa skončil...Ozvalo sa z tmy takým chladným hlasom,že mužom mimovoľne prešiel po chrbte mráz.Sorena rýchle po-odpájala z Tamily elektródy.Svetlo znovu zablikalo a rozsvietilo sa.Andrew sa spojil z riadiacim centrom.Peter mu nahlásil výpadok elektrickej energie,poruchu vo ventilácií v sektore vzdialenom takmer dva kilometre.Andrew vedel,že to nemohli spôsobiť dvojčatá,nebolo to možné.No čosi mu hovorili,že sú s tým nejako späté,bola by priveľká náhoda,aby nastalo prerušenie prúdu,práve v rozhodujúcej okamihu.
"Tarissa to zachránila v pravej chvíli..." Skonštatovala spokojne Sorena v duchu,aj keď ňou lomcoval hnev na Lionela,že sa pokúsil zneužiť bolesť jej sestry.
"ako to vedela?" Zaujímalo Tamilu.
"mám na sebe plošticu...dala ju do oblečenia,keď nám ho balila...mám ju v zipse na bunde.." Usmiali sa na seba.
-ako ste ho dokázali preľstiť? Spytoval sa s úsmevom Lionel.Sorena na neho zagánila.
-ty podrazák! Zavrčala mu do tváre.
-nepaprč sa Sorena!Iba som chcel zistiť,či keď vás de-koncentrujem,dokáže zaznamenať výkyv..
-povedali ste,že sa nedá oklamať! takže sme čisté,no nie?!chcel si de-koncentrovať Tamilu?!prečo si to neskúsil na mňa?! Pomstychtivo sa zasmiala.Podišla rozčúlená ku kreslu a posadila sa.
-tak sa pozeraj Lionel! zapni to!
Prikázala mu zúrivá a pripla si na seba elektródy.Andrew mu prikývol a Lionel okamžite spustil monitorovanie.
-Sorena....Tichým hlasom požiadala Tamila a očami ju prosila,aby to nerobila.Sorena tvrdohlavo pokrútila hlavou,celá bez seba od hnevu.
-pýtaj sa Lionel! Vyzvala ho chladne.
-si Sorena?!
-nie! Muži hľadeli zmätený na graf,ktorý sa ani nepohol.
-si sestra Tamily?
-nie!
-máš srdce na pravej strane?!
-nie!
-toto nie je možné! Zavrčal Lionel a rýchle prestavoval citlivosť detektoru.
-máte spoločnú matku? Už pokojnejší sa spýtal,keď nastavil najvyššiu citlivosť.
-nie! Odvrkla a pomstychtivo sa zasmiala.
-Sorena si panna? Sama sebe položila otázku.
-áno! Odpovedala si.
-Sorena zabila si päťsto ľudí?
-áno! Zúrivá si kládla otázky,aj odpovedala.
-Sorena si prezidentom spojených štátov?
-áno!
-vyhodila si do vzduchu Biely dom, Sorena?!
-áno! Vyvedená z miery od hnevu,si kládla nezmyslené otázky,aj si odpovedala.Graf sa nepohol..
-Sorena zabila si Lionela?! toho magora na detektore lží?!
-áno! vlastne nie,ale zabijem ho,alebo ho nakopem do zadku!!! Zavrčala,nahnevane vyskočila,postrhávala si elektródy,šmarila ich o zem a rozčúlená vybehla z miestnosti.Tamila si vzdychla.
-idem ju nájsť....Zašepkala a pobrala sa za ňou.Muži ešte pár sekúnd potom,ako Tamila vyšla,neboli schopný pohybu,či komentárov.
-podľa detektoru lží je Sorena prezidentom spojených štátov...Prehodil Andrew sucho a spoločnosť mužov sa hurónsky rozrehotala.

Komentáre 5

aknit11 dňa 24.02.2014 - 01:46

Asi tak o "detektore lží" :-)

tomicka dňa 24.02.2014 - 11:34

zase som sa narehlila (giggle)(giggle)(giggle) ale im Sorena dava (clap)(clap)(clap)

LanaSavara dňa 24.02.2014 - 16:32

(rofl) (rofl) (rofl)

jaaj to bolo dobre

nevetko dňa 24.02.2014 - 23:40

Tá im zasa dala super (giggle)(giggle)(giggle). Ale toto si niekto odskáče a my tušíme aj kto však aknit.(giggle)(giggle)(giggle)

aknit11 dňa 25.02.2014 - 13:39

som rada,že ste sa pobavili :-)